Uludere Kaymakamı Sevgi Gösterileriyle Görevine Başladı - Son Dakika

Uludere Kaymakamı Sevgi Gösterileriyle Görevine Başladı

03.01.2012 14:39
Uludere Kaymakamı Sevgi Gösterileriyle Görevine Başladı

Irak sınırındaki hava operasyonda ölen 35 kişinin taziyesine gittiği Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Gülyazı Köyü'nde saldırıya uğrayan ve linç edilmek istenen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, bugün görevine başladı.

Irak sınırındaki hava operasyonda ölen 35 kişinin taziyesine gittiği Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Gülyazı Köyü'nde 3 gün önce saldırıya uğrayan ve linç edilmek istenen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, bugün görevine başladı. Şırnak'tan uzun araç konvoyu ve sevgi gösteriyle ilçeye gelen Yavuz, "Uludere deyince aklıma asla o provokatörler gelmeyecektir. Aklıma sade ve sadece canı pahasına beni koruyan mert oğlu mert Uludereliler aklıma gelecektir. Sizden bir istirhamım 35 can hatırına lütfen alkış yapmayın. Alkış istemiyorum. 35 can benim yüreğimi parçalıyor benim kafamın kırılması asla ve asla beni üzmüyor. O canlar beni daha çok üzüyor" dedi.

Bir grubun tekme yumruk ve taşlı saldırıda bulunup linç girişiminde yaralanan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, Şırnak Asker Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra iki gün il merkezinde bir otelde kaldı. Tedavisi tamamlanan Kaymakam Naif Yavuz, bugün kendisini karşılamaya gelen Uluderelilerin alkışları arasından otelden çıktı. Uzun bir araç konvoyu ile Uludere'ye hareket eden Kaymakam Yavuz'u geçtiği köy ve beldelerde vatandaşlar ve öğrenciler alkışlarla karşıladı.

2 BİN KİŞİYE HİTAP ETTİ

Sevgi gösterileri arasında Uludere Kaymakamlığı önüne gelen Naif Yavuz, burada kendisini karşılayan yaklaşık 2 bin kişiye, gösterdikleri yakın ilgi nedeniyle teşekkür etti. Vatandaşlardan kendisini alkışlamamalarını isteyen Kaymakam Yavuz, şunları söyledi:

"Şunu bilmenizi isterim ki, 35 can hala yüreğimi yakmakta ve şunu tekrarlamak istiyorum ki, benim aklıma Uludere denince hiçbir zaman ama hiçbir zaman bana taş atanlar gelmeyecektir. Benim için canını feda eden, benim için taş yiyen, benim için parmakları kırılan, benim için kafası kıran insanlar mert, mert oğlu mert Uludereliler aklıma gelecektir. Bir avuç insanlar bizi asla bölemeyecektir. Göstermiş olduğunuz bu yakın ilgi ve alakadan dolayı tekrar tekrar; çok üzüldüğünüzü biliyorum, gençlerinizin çok üzüldüğünü biliyorum."

Irak sınırında ölenlerin yakınlarının kendisini arayarak, saldırıdan üzüntü duyduklarını söylediklerini kaydeden Kaymakam Naif Yavuz, "Kendi evlatlarından daha çok benim için yas tuttuklarını belirttiler. Onlara da şükranlarımı arz ediyorum. Metanetlerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Onların evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Kendilerine de sabrı cemil niyaz ediyorum" dedi. Kaymakam, devletin ve kendisinin Uludereliyi, Şırnaklıyı çok sevdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizlerin de bizi çok sevdiğinizi iyi biliyoruz. O gün bunu gösterdiniz. Tekrar söylüyorum özellikle altını çizerek söylüyorum. Uludere deyince aklıma asla o provokatörler gelmeyecektir. Aklıma sade ve sadece canı pahasına beni koruyan mert oğlu mert Uludereliler aklıma gelecektir. Sizden bir istirhamım 35 can hatırına lütfen alkış yapmayın. Alkış istemiyorum. 35 can benim yüreğimi parçalıyor benim kafamın kırılması asla ve asla beni üzmüyor. O canlar beni daha çok üzüyor."

"DEVAM EDİP ETMEYECEĞİME KARAR VERECEĞİM"

Daha sonra makamına geçen Kaymakam Yavuz, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son 3 gündür çok yorulduklarını belirten Yavuz, yarım kalan işleri bulunduğunu söyledi. Yavuz, şöyle dedi:

"Durumu tekrar gözden geçirip, ona göre işime devam edip etmeyeceğime karar vereceğim. Önümüzdeki hafta zaten programlanmış bir program için Ankara'ya gideceğim. 10 gün önce yaptığımız hizmetlerden dolayı yılın idarecisi seçilmiştik. O program dahilinde Ankara'ya gideceğiz. Sonraki aşamalara, ondan sonra karar vereceğiz. Sağlığım çok iyi. Bütün Şırnaklılara, özellikle bize teveccüh gösteren bütün hemşerilerime, beni arayan saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beye, sayın Meclis Başkanımız Cemil Çiçek beye, beni arayan bütün valilerimize, müsteşarlarımıza şahsım ve ailem adına şükranlarımı arz ediyorum. Basından tek ricamız ne olur sadece linç edenleri değil, bakın şu anda aramızda olan insanlar da var. Kafasında 10 tane dikiş olan, parmağı kırılan insanlar var. ve bunu yaparken bilerek yaptılar. Kafalarının, kollarının parmaklarının kırılacağını bilerek yaptılar. Ama bunu yapan insanlar kime vurduklarını kimi taşladıklarını kimi öldürmeye çalıştıklarını bilmeyen insanlar. Dolayısıyla biz madalyonun öbür tarafına bakıyoruz. Benim için hayatını hiçe sayan insanlar daha değerlidir."

Bugünü makamında geçireceğini belirten Kaymakam Yavuz, bu hafta izin kullanmayacağını ancak önümüzdeki hafta daha önceden planlanan programa katılmak üzere Ankara'ya gideceğini söyledi.

Bu arada Taşdelen Köyü Muhtarı Fikret Kaya ile Şenoba Korucubaşı Hazım Babat, Kaymakam Yavuz'a geçmiş olsun dileklerini ileterek yapılan saldırıyı kınadılar.

- Şırnak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uludere Kaymakamı Sevgi Gösterileriyle Görevine Başladı - Son Dakika


Advertisement