Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede - Son Dakika

Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede

03.01.2012 10:56
Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede

Şanlıurfa'da, Uludere hava operasyonunu protesto gösterisinde gözaltına alınanlar adliyeye çıkarıldı.

Şanlıurfa'da, hafta sonu Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda 35 kişinin ölmesini protesto gösterisinde çıkan olayların ardından gözaltına alınan 14'ü kadın 40 kişi yoğun güvenlik önlemleri arasında adliyeye çıkarıldı.

Şanlıurfa'da geçen cumartesi günü, Şanlıurfa Demokrasi Platformu üyesi 500 kişilik kalabalık Uludere'de 35 kişinin ölmesini protesto etmek amacıyla Ali Şelli Parkı'nda toplandı. Burada yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçmek isteyen kalabalığa polis izin vermedi. Gruplar halinde 1 kilometre mesafedeki Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önüne gelen kalabalık burada oturma eylemi yaptı.

Kalabalık, burada da kendilerine yapılan eylemin yasal olmadığı uyarısında bulunup dağılmasını isteyen polise olumsuz yanıt verip taşla saldırdı. Çıkan gerginlikte polis göstericilere cop ve biber gazı ile müdahale edip, 43 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınmalarının ardından Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülen şüphelilerden 3'ü yaşı küçük olduğu için Çocuk Polisi'ne gönderildi. 18 yaşından küçük 3 şüpheli burada ifadelerinin alınmasının ardından savcılık talimatı ile ailelerine teslim edildi. Terörle Mücadele Şubesi'nde tutulan 14'ü kadın 40 şüphelinin çoğunluğu susma hakkını kullanırken, ifade verenler ise suçlamaları reddetti.

ADLİYE ETRAFINDA KUŞ UÇURTULMADI

İşlemleri tamamlanan 40 kişi sabah saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerin getirileceği adliye binasında ise polis geniş güvenlik önlemi aldı. Zırhlı araçlar ile çevresinde önlemler alınan adliye binasına gelenler üst araması ve kimlik kontrolünden geçirildi.

Çok sayıda polisin görevlendirildiği adliyeye otobüsler ile getirilen şüpheliler tek tek içeri alındı. Bazıları zafer işareti yapan 14'ü kadın 40 şüpheli, polislerin nezaretinde geldikleri adliyede; 'Terör örgütü propagandası yapmak\

Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede
Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede
Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uludere Protestocusu 40 Kişi Adliyede - Son Dakika


Son Dakika

Diyanet', 18:32 Diyanet', "alkollü içecek gideri" iddiasına açıklık getirdi: Çay alımı harcaması sisteme yanlış kodla girilmiş Oğluna şiddet uyguladığını iddia eden baba, öğretmene kafa attı 17:50 Oğluna şiddet uyguladığını iddia eden baba, öğretmene kafa attı Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı 17:47 Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı
Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu 17:12 Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi 16:47 İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi Aynı yerden fotoğraf paylaştılar! Mehmet Aslan ve Simge Sütşurup yeni bir aşka yelken mi açtı? 16:00 Aynı yerden fotoğraf paylaştılar! Mehmet Aslan ve Simge Sütşurup yeni bir aşka yelken mi açtı?
Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim 14:25 Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim Eski Bakan Bülent Akarcalı, 13:54 Eski Bakan Bülent Akarcalı, "Çocukluğunu bilirim" dediği Osman Kavala'yla ilgili bilinmeyenleri Haberler.com'a anlattı
Advertisement