Son Dakika Haberleri: Ulupark'ta İtiraz Süreci Açık

Ulupark'ta İtiraz Süreci Açık

3 ay önce

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eylül Ay Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

Ulupark'ta İtiraz Süreci Açık, System.String[]

Ulupark'taki mevcut otoparkın yerine yapılacak olan katlı otopark ile ilgili  CHP Grubu'nun önergesi üzerine konuşan  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, söz konusu değişiklikle ilgili kararın askıda olduğunu ve önergeyle değil, kanun gereği askıdaki karara itiraz yolunun açık olduğunu söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi  Eylül ayı toplantısı,  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıyı  CHP  Manisa  Milletvekili  Tur Yıldız Biçer de takip etti. Mecliste, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan merkez Şehzadeler ilçesindeki Yarhasanlar Şubesi, MASKİ Genel Müdürlüğüne 5 yıllığına tahsis edildi. Gündem maddeleri arasında  CHP Grubu'nun  Akhisar'a spor alanları yapılması önergesi de yer aldı. Önerge üzerine konuşan  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, "Akhisar'da Akhisarspor Başkanı  Hüseyin Eryüksel ile bir mutabakatımız var. Mevcut kulübün hazırlamış olduğu tesisleri noktasında bir proje bize iletildi. Bununla ilgili Fen İşleri Dairemiz yaklaşık maliyet çalışmalarını yapıyor. Ruhsatı  Akhisar Belediyesinden bekliyoruz" dedi.

"Her şey belgeleriyle ortada"

Mecliste yine  CHP Grubu tarafından Ulupark'ta mevcut bulunan otoparkın yerine yapılması planlanan katlı otopark önergesi de gündeme geldi. 88 meclis üyesinin oybirliğiyle alınan kararın şu an askıda olduğunu hatırlatan  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, kanun gereği itirazın oraya yapılacağına dikkat çekti. Öte yandan Başkan Ergün, meclis toplantısına katılmayan  Yunusemre Belediye Başkanı  Mehmet Çerçi'nin Ağustos ayı toplantısındaki iddialarını da hatırlatarak, "Geçen ay burada bir sıkıntı yaşadık.  Mehmet Bey'in iddiaları vardı. İddiaları noktasında bugün bir sunum hazırlamıştık. Ancak kendisi bugün burada yok. O yüzden gündeme getirmiyoruz. O sunumda kimin yalan söylediği, kimin söylemediği her şey belgeleriyle ortada" dedi. Tüm maddelerin oylanmasının ardından bir sonraki toplantının 10 Ekim Salı günü, saat 18.00'de gerçekleştirilmesi üzere meclis birleşimine son verildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı 8 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren 49'luk Sapık, Kurşuna Dizilerek İdam Edildi
Kışlalardaki "Tanrımıza Hamdolsun" Şeklindeki Yemek Duası "Allahımıza Hamdolsun" Şeklinde Değiştirildi