Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor - Son Dakika

Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor

08.05.2016 12:08
Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor, System.String[]

Uluslararası niteliği ile Türkiye'nin ilk ve tek liselerarası tiyatro festivali olduğu belirtilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali'nin bu yıl 11'incisi yapılacak.

Uluslararası niteliği ile Türkiye'nin ilk ve tek liselerarası tiyatro festivali olduğu belirtilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali'nin bu yıl 11'incisi yapılacak. Festivale 3'ü yurt dışından olmak üzere 30 ekip katılacak.

Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 11. Liselerarası Tiyatro Festivali yarın yapılacak olan açılış töreni ile başlayacak. Yarın saat 09.30'da festivale katılacak olan ekipler Büyükşehir Belediyesi önünden kortej halinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüyerek halkı selamlayacak. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ardından Şehir Tiyatrosu'nda bir tören yapılacak.

6 BİN OYUNCU, 200 BİN İZLEYİCİ

Büyükşehir Belediyesi'nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali'ne bu yıl Azerbaycan, Kıbrıs ve Gürcistan ekiplerinin de aralarında bulunduğu 30 lise katılacak. Festivale katılacak liseler hazırladıkları oyunları 10-27 Mayıs tarihleri arasında her gün iki okul olmak üzere Şehir Tiyatrosu'nda sahneleyecek. Oyunlar saat 14.00 ve 20.00'de sahneye konulacak. Kayseri'den, Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı ülkelerden liselerin katılımıyla 10 yıldır devam eden festivalde bugüne kadar 6 bin genç sahneye çıktı. Tiyatro festivalinde sahnelenen oyunları 10 yılda yaklaşık 200 bin kişi izledi ve festivallere 280 okul katıldı.

ÜNLÜ TİYATROCULAR KAYSERİ'YE GELDİ

Tiyatro Festivali'nin 10 yıllık serüveni süresince ülkemizin tiyatro alanındaki en ünlü isimleri Kayseri'ye geldi. Festivale katılarak öğrencilerle tecrübelerini paylaşan sanatçılar arasında Tekin Akmansoy, Semih Sergen, Metin Serezli, Can Gürzap, Salih Kalyon, Ufuk Özkan, Emin Olcay, Abdullah Şahin, Serpil Tamur, Veysel Diker gibi oyuncular bulunuyor. Bu yıl ise ünlü oyuncu Zihni Göktay gençlerle bir araya gelerek tecrübelerini paylaşacak.

- Kayseri

Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor
Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor
Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uluslararası 11'inci Liselerarası Tiyatro Festivali Başlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Alevlere teslim olan dükkandan tuvalete sığınarak kurtuldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Ayrılmak isteyen eşini rahat bırakmadı! Yakıp kurşunladığı eve son olarak bomba düzeneği kurdu Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Tek ayakla hayata tutunan Mehmet amca, devlete yük olmamak için engelli aylığını ve protez bacağı kabul etmedi