Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Ödüle Layık Görüldü - Son Dakika

Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Ödüle Layık Görüldü

14.12.2013 12:35
Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Ödüle Layık Görüldü, System.String[]

Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Skalite 'Turizmde Kalite' ödülüne layık görüldü

Dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer'in kendi adıyla 4 yıldır düzenlenen Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere Skal International İstanbul Kulübü tarafından hayata geçirilen 16. Skalite Ödülleri töreninde Ankara Bölge ödülünün sahibi oldu.

11 Aralık Çarşamba akşamı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreninde Şefika Kutluer, ödülünü Skal Ankara Derneği Başkanı Çiçek Mayda'nın elinden aldı. Ödüle layık görülmekten onur duyduğunu belirten Şefika Kutluer " Türkiye'de klasik müziğe olan ilgiyi artırmak en önemli hedefim, bu festival ile ülkeme birçok yeni klasik müzik izleyicisi kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

'Sihirli Flüt' dünya müzisyenlerini Türkiye'de buluşturuyor

4 yıldır Ankara'da düzenlenen Uluslararası Şefika Kutluer Festivali'nin teması "Doğu Batı ile Buluşuyor". New York Times eleştirmeninin taktığı "Sihirli Flüt" unvanı ile anılan ve Unicef'in İyi Niyet Elçisi olan Şefika Kutluer müziğinin sihirli gücüyle hem batı hem de doğu ülkelerinden kaliteli müzisyenleri Türkiye'de bir araya getirdi. 4 yıldır birçoğu ilk kez gelen orkestralardan bazıları Ankara dışında İstanbul ve diğer başka şehirlerde de konserler verdi.

Bir çoğuna Şefika Kutluer'in solist olarak katıldığı konserlerden oluşan festivalde ayrıca; Versay sarayından gelen "Versay'da Müzik" sergisi, Kerem Görsev, Burhan Öçal, Tedi Papavrami, Sara Naiman gibi önemli müzisyenlerle konserler de yer alırken İlber Ortaylı, Talat Halman, Yıldız Kenter'in sunumları da ilgi çeken etkinlikler arasındaydı.

Festival sayesinde çoğu ülkemize ilk kez gelen, batının ve doğunun önemli orkestraları Türk sanatseverlerle buluştu;

City of London Sinfonia,

Festival Strings of Lucerne,

European Union Chamber Orkestrası,

Dünyanın 55 000 yaşındaki ilk Flütü ile Şefika Kutluer'in birlikte verdiği konser,

Selanik Festival Orkestrası, Montenegro Senfoni Orkestrası,

Kosova Filarmoni Orkestrası,

"Jiangsu" Çin Geleneksel Kadınlar Orkestrası,

Kore Geleneksel Milli Orkestrası,

Kazakistan Filarmoni Orkestrası,

Fransa'dan Sinfonietta de Paris

Le Mans Symphony Orkestrası,

Virtuosi di Praga,

Kremlin Oda Orkestrası,

Strauss Ensemble,

Brandenburg Bach Solistleri

Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Ödüle Layık Görüldü

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Uluslararası Şefika Kutluer Festivali Ödüle Layık Görüldü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti 300 kişinin katıldığı ve tam 5 gün süren swinger partisi, ülkeyi alarma geçirdi! Korona vakaları arttı