Üniversite Öğrencisinin Evinde Ölü Bulunması Davası - Son Dakika

Üniversite Öğrencisinin Evinde Ölü Bulunması Davası

09.02.2018 13:30
Üniversite Öğrencisinin Evinde Ölü Bulunması Davası, System.String[]

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde üniversite öğrencisi Ramazan Fırat'ın ölü bulunmasına ilişkin ev arkadaşı 3 sanığın yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde üniversite öğrencisi Ramazan Fırat'ın ölü bulunmasına ilişkin ev arkadaşı 3 sanığın yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mustafa Karakuş, Can Tavut ve Halil Çetin ile Fırat'ın babası Abuzer, ağabeyi Mehmet Sait Fırat ve tarafların avukatları katıldı.

Mahkemeye gelen belgelerin okunması ile başlayan duruşmada, sanık ve müşteki avukatları gelen belgelere ilişkin savunma yaptı.

Sanık Karakuş, savunmasında, Ramazan Fırat'ı öldürmediklerini, uyandırmak için gittiğinde Fırat'ı kanlar içinde gördüğünü öne sürdü.

"Cemaat evi" olması nedeniyle durumu ev sorumlusu M.N.B'ye bildirdiklerini anlatan Karakuş, daha sonra ambulans ve polise haber verildiğini söyledi.

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer'in "Evin anahtarı kimlerde vardı, Ramazan'ın erkeklere karşı cinsel eğilimi var mıydı ve evde solak biri var mı?" sorularına Karakuş, "Evin anahtarı bende yoktu. Biz 3 arkadaş gece eğitimi görüyorduk ve iki arkadaşımda anahtar vardı. Ramazan ise gündüz gidiyordu okula. Evin anahtarı bizim haricimizde ev sorumlusu ve eski ev arkadaşımızda vardı. Ben Ramazan'da erkeklere karşı cinsel eğilime yönelik bir şey görmedim. Bana karşı böyle bir hareketine ya da konuşmasına şahit olmadım. Evde bildiğim kadarıyla solak kimse yok." diye yanıt verdi.

Sanıklar Tavut ve Çetin'in de savunmalarının ardından Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk, mütalaasını verdi.

Öztürk, dinlenilmemiş tanık ve eksik delil olduğu gerekçesi ile sanıklar Karakuş, Tavut ve Çetin'in tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Koçer, arar kararda, 3 sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi, tanıkların dinlenilmesi için 12 Nisan'a ertelendi.

Olay

Lüleburgaz ilçesinin Gündoğdu Mahallesi'nde ikamet eden Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Ramazan Fırat'ın, 4 Mart 2015'te odasında hareketsiz yattığını gören ev arkadaşları durumu polise bildirmiş, Fırat'ın boynundan bıçaklanarak ve bilekleri kesilerek öldürüldüğü belirlenmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan ev arkadaşları Mustafa Karakuş, Can Tavut ve Halil Çetin tutuklanmış, delil eksikliği gerekçesiyle serbest bırakılmış, cumhuriyet savcısının itirazı üzerine yeniden tutuklanmıştı.

Sanıklar "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "tasarlayarak öldürme" suçlarında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Üniversite Öğrencisinin Evinde Ölü Bulunması Davası - Son Dakika


Son Dakika

Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Koronavirüs tedavisinde yeni umut! Colchicine ilacı 2500 kişi üzerinde denenecek Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal? Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı