Vali Toraman: "Muhtarlar kamu görevlisidir" - Son Dakika

Vali Toraman: "Muhtarlar kamu görevlisidir"

06.10.2019 18:55
Vali Toraman:

Kütahya Valisi Ömer Toraman, Kütahya'nın Gediz ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla "İstişare Toplantısı"nda bir araya geldi.

Kütahya Valisi Ömer Toraman, Kütahya'nın Gediz ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla "İstişare Toplantısı"nda bir araya geldi.

Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapılan toplantılara; Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, ilgili daire müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

İş birliği ve kurumlar arası diyalog vurgusu yapan Vali Dr. Ömer Toraman vatandaşın istek ve arzularını ilgili kamu kurumlarına iletilip takibinin yapılması ve çözümde iş birliğine gidilmesi gerektiğini kaydetti.

Muhtarların aynı zamanda birer kamu görevlisi olduğuna dikkat çeken Vali Toraman, "Muhtarlığı yalnızca vatandaşların istek ve şikayetlerini kamu kurumlarına aktaran bir mekanizma olarak görmemek lazım. Muhtarlar eğitim, sağlık, asayiş gibi birçok konuda vazife gören, halkı bilgilendiren kamu görevlisidir" dedi.

Vali Toraman'ın konuşmasının ardından muhtarlar söz alarak sorun ve taleplerini dile getirdiler.

Muhtarlara tek tek söz veren Vali Ömer Toraman, sorunların gecikmeden çözümünü istedi, ilgili kurum müdürlerine talimat verdi. - KÜTAHYA

Vali Toraman: Muhtarlar kamu görevlisidir

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Vali Toraman: 'Muhtarlar kamu görevlisidir' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu, İstanbul'daki pandemi toplantısına neden çağrılmadı? İşte olayın perde arkası Garry Rodrigues'ten Galatasaray itirafı: Transferin son günü beni istediler Nihat Hatipoğlu'nu şaşkına çeviren olay: Sokaktan hayretler içinde geçtim Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Lokantada birbirlerine girdiler: Tekme ve yumruklar havada uçuştu Koronavirüs nedeniyle talep patlaması yaşayan grip aşısı uygulanmasına başlandı: Öncelik yüksek risk grubunun Hazer Amani ile boşanacağı konuşulan Sıla, gizemli bir erkekle görüntülendi Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı