Son Dakika Haberleri: Van'ın İpekyolu Belediyesi'ne kayyum atandı

Van'ın İpekyolu Belediyesi'ne kayyum atandı

3 gün önce

Van'ın İpekyolu Belediye Başkanı HDP'li Azim Yacan'ın dün gözaltına alınmasının ardından İlçe Kaymakamı Sinan Aslan, belediyeye kayyum olarak atandı.

Van'ın İpekyolu Belediyesine kayyum olarak İlçe Kaymakamı Sinan Aslan atandı.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, Van'ın İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak ve terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından Van Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/6715 sayılı soruşturma dosyası kapsamında yürütülen soruşturma nedeniyle 08 Kasım günü gözaltına alındığı belirtildi.

Sinan Aslan

SİNAN ASLAN GÖREVLENDİRİLDİ

Açıklamanın devamında ise "Belediye başkanı terör suçları nedeniyle, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınması üzerine Anayasanın 127 ve 5393 sayılı belediye kanununun 47. maddesinin amir hükümleri gereği İçişleri Bakanlığının 08 Kasım 2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Bunun üzerine aynı kanunun 45/2 ve 46. Maddeleri gereği İpekyolu Belediye Başkanlığı görevine vekaleten ilçe kaymakamı Sinan Aslan görevlendirilmiştir" denildi.

Van'ın İpekyolu Belediyesi'ne kayyum atandı
Haber Yayın Tarihi: 09.11.2019 10:10 Kaynak: İHAErdoğan-Trump görüşmesine saatler kala ABD'den skandal YPG açıklaması: Desteğimiz sürecek
(Özel) İstanbul'da magandalar doğum günü bahanesiyle trafikte terör estirdi Türkiye'nin son hamlesi sonrası Avrupa'da büyük panik! Çalışan annelere aylık 1.300 liralık destek için başvurular bugün başlıyor