Vatikan, Papa'nın koronavirüse yakalandığı haberleriyle ilgili açıklama yaptı: Hafif bir rahatsızlık - Son Dakika

Vatikan, Papa'nın koronavirüse yakalandığı haberleriyle ilgili açıklama yaptı: Hafif bir rahatsızlık

Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Papa Francis'in koronavirüse yakalandığı yönünde çıkan haberlerin ardından açıklama yapan Vatikan, Papa'nın hafif bir rahatsızlık geçirdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Papa'nın burnunu silerken çekilen fotoğraflarının ardından "Papa'da koronavirüs şüphesi" haberleri çıkmıştı. Bu haberlerin "Papa koronavirüse yakalandı" şeklinde artmasından sonra açıklama yapan Vatikan, Papa Francis'in hafif bir rahatsızlık geçirdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz perşembe günü Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yöneteceği ayin programını iptal etti. Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının hızla yayıldığı ve ölü sayısının sürekli arttığı İtalya'ya komşu Vatikan'ın Devlet Başkanı Papa'nın rahatsızlık geçirmesi dikkati çekti.

KORONAVİRÜS HABERLERİ YALANLANDI

Papa'nın koronavirüs geçirdiğine yönelik haberlerin artmasının ardından Vatikan bir açıklama yaptı. Papa'nın İtalya'da patlak veren koronavirüse yakalanmış olabileceği iddialarını Vatikan Basın Sözcüsü Matteo Bruni reddetti. Papa'nın hafif bir rahatsızlık geçirdiğini dile getirdi.

NELER OLMUŞTU?

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs Avrupa ülkelerinden İtalya'yı da vurdu. Koronavirüs nedeniyle İtalya'da bugüne kadar 29 kişi hayatını kaybederken bin 128 kişi de de virüs tespit edildi. Türkiye de İtalya'da görülen koronavirüse önlem olarak bu ülkeyle uçuşları karşılıklı olarak durdurdu. Papa da geçtiğimiz günlerde katıldığı etkinliklerde insanlarla çok sık temas etmesinin ardından burnunu silerken görülmesi akıllara "Papa koronavirüse mi yakalandı?" sorularını getirdi.

Vatikan, Papa'nın koronavirüse yakalandığı haberleriyle ilgili açıklama yaptı: Hafif bir rahatsızlık
Hastalığı sebebiyle etkinliğini iptal eden Papa'nın burnunu sildiği görüntüler koronavirüs şüphesini akıllara getirdi

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Türkiye'nin hamlelerinden rahatsız olan Yunan Genelkurmay Başkanı'ndan küstah tehdit: Bizi hafife alanları ezmeye hazırız Kamerayı kapalı sanan kadın senatör, toplantının ortasında soyundu! ABD'deki isyan ateşi büyüyor! Göstericiler, polis memurunu öldürdü Koronavirüs günlerinde kirasını ödeyemeyen kadınlara ahlaksız teklif ABD'den sonra şimdi de Avustralya! Polis 17 yaşındaki siyahi genci tekmeleyerek gözaltına aldı ABD'deki protestolarda, Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı sokağa indi George Floyd'un öldürülmesiyle karışan ABD'de, yağmalamalar nedeniyle 700 kişi gözaltına alındı İki gündür koronavirüs kaynaklı ölümün yaşanmadığı İspanya'da halk, plajlara akın etti Protestoların odağındaki Trump, Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılarak göstericilere meydan okudu Tüm dünya koronavirüsle boğuşurken Kongo'da Ebola salgını patlak verdi ABD'de giderek ülkeye yayılan eylemler, ikinci korona dalgasını tetikleyebilir ABD'de iç savaş sinyali! Ordunun hava üssüne yapılan saldırıda 2 Amerikan askeri öldürüldü Donald Trump pedofili mi? Dünyaca ünlü hacker grubu belgeleri paylaştı Seyahat kısıtlamalarını gevşeten Hollanda, Türkiye'yi listeye dahil etmedi Koronavirüse yakalanan ve ten rengi koyulaşan Çinli doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti