Yağlıdere ilçesinde Cuma namazı kılınacak yerler belirlendi - Son Dakika

Yağlıdere ilçesinde Cuma namazı kılınacak yerler belirlendi

28.05.2020 14:03
Yağlıdere ilçesinde Cuma namazı kılınacak yerler belirlendi, System.String[]

Giresun'un Yağlıdere ilçesinde açık alanlar ve cami avlularında Cuma namazı kılınacağı bildirildi.

Giresun'un Yağlıdere ilçesinde açık alanlar ve cami avlularında Cuma namazı kılınacağı bildirildi.

İlçe Müftüsü Fatih Sarıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, camilerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzun bir aradan sonra yarın yeniden cemaatle buluşacağını belirtildi.

Yağlıdere'de ilçe stadı zemini, pazar alanı ve İmam Hatip Lisesi park alanı ile Üçtepe beldesi pazar yeri ile cami avlularında Cuma namazının eda edileceğini vurgulayan Sarıgül, "Her bir kardeşimiz yanında seccade ile gelmeli, Cuma Heyet Görevlilerinin belirlediği işaretli yerlere seccadesini sererek namazını kılmalıdır. Maske kullanma zorunluluğu ibadet esnasında da devam edecektir. Abdesthane ve tuvaletler kapalı tutulacağından halkımızın namaza abdestli olarak gelmesi gerekecektir." dedi.

Sarıgül, namaz öncesi ve sonrasında fiziksel temastan kaçınılması uyarısında da bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yağlıdere ilçesinde Cuma namazı kılınacak yerler belirlendi - Son Dakika


Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı