Yalvaçlı Hayvan Yetiştiricilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

Yalvaçlı Hayvan Yetiştiricilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

01.03.2012 17:40
Yalvaçlı Hayvan Yetiştiricilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı, System.String[]

Isparta Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Yalvaçlı hayvan yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Isparta Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Yalvaçlı hayvan yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yalvaç Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Vali Memduh Oğuz, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Tekin Bayram, Garnizon Komutanı Hakan Ürer, Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sıddık İpek, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Vali Memduh Oğuz, toplantıda yaptığı konuşmada, çobanlığı "Peygamber mesleği" diye nitelendirdi. Oğuz, "Yaptığınız iş gerçekten çok önemli. Sizler üreten bir kesimsiniz ve yaptığınız iş bu nedenle önem arz ediyor" dedi.

Yetiştiricileri daha iyi üretim için bilinçlendirmek üzere toplantılar düzenlediklerini ifade eden Oğuz, sorunların görüşüleceğini ve çeşitli alternatiflerin sunulacağını söyledi. Türkiye'de son yıllarda koyun ve keçi yetiştiriciliğinin yükselen bir ivme kazandığını anlatan Oğuz, birlik ve beraberliğin bozulmaması, azimli, kararlı çalışmanın devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Isparta Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Süleyman Yaşar Köroğlu da 520 birlik üyesi bulunan Yalvaç'ın, Isparta'nın en büyük üretici bölgesi olduğunu söyledi. Köroğlu, Yalvaç'ta 46 bin 700 koyun ve 5 bin 62 keçi sahibinin desteklemelerden yararlandığını kaydetti.

Birlik Başkan Yardımcısı Veysel Ayhan, birliğin kurulduğu günden bu yana yapılan çalışmalarla küçükbaş hayvancılığı zora sokan çoğu konuda azalma sağlandığını ifade etti. Bilim adamlarının, Türkiye'de koyunculuk biterse hayvancılığın dar boğaza gireceği şeklinde açıklamaları olduğunu anlatan Ayhan, Türkiye'de artık küçükbaş hayvancılığa önem verilmeye başlandığını ve bakanlığın bu konuda çalışmalar yaptığını kaydetti.

Toplantının ardından birliğin Yalvaç irtibat bürosunun açılışı yapıldı.

- ISPARTA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yalvaçlı Hayvan Yetiştiricilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?