Yardım taleplerini askıya alan İBB yönetimi, AK Parti ve MHP'yi sorumlu tuttu - Son Dakika

Yardım taleplerini askıya alan İBB yönetimi, AK Parti ve MHP'yi sorumlu tuttu

Koronavirüsten etkilenenler için yardım talebi toplayan İBB yönetimi, yardım yapılması için vatandaş beyanının yeterli görülmesi hakkında AK Parti ve MHP grubuyla fikir ayrılığı yaşadı. İBB yönetimi meclise getirdiği önerinin kabul edilmemesi üzerine, AK Parti ve MHP'nin tutumu nedeniyle yeni yardım talepleri alamayacaklarını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) koronavirüsten ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar için başlatmış olduğu yardım sürecine 1 milyondan fazla talep geldi. Yardım yapılması için vatandaş beyanının yeterli görülmesini isteyen İBB yönetimi ile AK Parti ve MHP grubu fikir ayrılığı yaşadı. Sadece vatandaş beyanının yeterli olmadığı görüşünü savunan AK Parti ve MHP grubu, söz konusu değişikliği Meclis'te kabul etmedi. Yaşanan gelişme üzerine mevcut müracaatları tespite başlayan İBB yönetimi, AK Parti ve MHP'lilerin tutumları nedeniyle yeni yardım taleplerini askıya aldığını duyurdu.

Son Dakika

09:20 Bursa'da iki ailenin çöp tartışması taşlı sopalı kavgaya döndü 09:10 65 yaş aylığı, engelli aylığı ve evde bakım parasına zam geldi 09:08 Oğullarına kız isteyen aile eve dönüşte kaza yaptı: 1 ölü, 5 yaralı 08:21 Altın Kelebek'te En İyi Erkek Oyuncu ile En İyi Kadın Oyuncu ödülleri sahiplerini buldu 08:18 Hobi olarak yetiştirmeye başladığı çarkıfelek meyvelerinin kilosunu 100 liradan satıyor 07:57 Dev maç sonrası Rıdvan Dilmen'den çarpıcı sözler: Başkan olursam hepsini lağvederim 05:07 Eski sevgilisinin erkek arkadaşı tarafından bıçaklanan genç öldü 19:40 Son Dakika: Bakan Koca, son 3 günde ortalama vaka sayısının en çok arttığı 7 ilimizi paylaştı 17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla