Yaşlı Kılığına Girip, Basın Toplantısı Yaptılar - Son Dakika

Yaşlı Kılığına Girip, Basın Toplantısı Yaptılar

5 yıl önce

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, TBMM'de KPSS sınavına girmiş ancak atanamayan, yaşlı kılığına girmiş memur adaylarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.

Yaşlı Kılığına Girip, Basın Toplantısı Yaptılar, System.String[]

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, TBMM'de KPSS sınavına girmiş ancak atanamayan bazı memur adaylarıyla birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi.

YAŞLI KILIĞINA GİRİP İSYAN ETTİLER

Basın toplantısı sırasında 3 memur adayı yaşlı kılığına girip, saçlarını beyaza boyadı, bellerini bükerek, ellerindeki şemsiyeyi baston olarak kullanan adaylar, "Şimdi değil de yaşlanınca mı atanacağız" dedi.

"KPSS'YE GİRİP ATANAMAMIŞ 3,5 MİLYON MEMUR ADAYI VAR"

KPSS'ye girmiş ancak ataması yapılmamış 3,5 milyon memur adayı olduğunu, kamuda ciddi anlamda kadro açığı bulunduğunu belirten Türeli, 2014 yılında KPSS'ye lisans düzeyinde 1 milyon 128 bin 32, ön lisans düzeyinde 779 bin 314, orta öğretim düzeyinde 1 milyon 683 bin 696 olmak üzere toplamda 3 milyon 591 bin 42 adayın girdi. Bu adaylar için ilk atama dönemi olan 2014 yılının Kasım ayında lisans için 3 bin 715, ön lisans için 770, orta öğretim düzeyinde ise 582 olmak üzere toplamda 5 bin 67 kadro açıldı. Böyle bir şey olabilir mi? KPSS'ye 3,5 milyon kişi girecek, bunların istihdamına 5 bin kadro tahsis edilecek" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 19.02.2015 02:57 Kaynak: DHASon Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Yeşil Bölge'ye atılan bazı füzeler ABD Büyükelçiliği'ne isabet etti! Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri