Son Dakika Haberleri: Yaz Okulunda Şenlik Heyecanı

Yaz Okulunda Şenlik Heyecanı

2 yıl önce

Kırıkkale’de Hanımeller Ortaokulunda düzenlenen yaz okulunun son gününde katılımcılar şenlik heyecanı yaşadı.

Yaz Okulunda Şenlik Heyecanı, System.String[]
Kırıkkale'de Hanımeller Ortaokulunda düzenlenen yaz okulunun son gününde katılımcılar şenlik heyecanı yaşadı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı'nın ortaklaşa katkısıyla düzenlenen yaz okulunun son gününde kapanış şenliği düzenlendi. 1 ay boyunca çeşitli alanlarda eğitim gören çocuklar düzenlenen şenlikle doyasıya eğlendi. Koltuk kapma ve ip çekme gibi oyunlar oynayan yaz okulu katılımcıları, çuval yarışı ve paten yarışı gibi yarışmalar düzenleyerek yarıştılar. Düzenlenen şenlikte öğrenciler ilahiler ve Kur'an-ı Kerim'den bazı sureleri okuyarak 1 ay boyunca öğrendikleri yeteneklerini sergileme şansı da buldular.

Kapanış şenliğinde konuşan vakıf yetkilisi İsmail Efe Demirhan, "Çocuklarımız bu bir ay zarfında Kur'an-ı Kerim okuyup, dua ve sure ezberleyip, ahlak ve adap dersleri aldılar. Sportif faaliyetlerde ise profesyonel hocalarımız dan eğitim aldılar. Bu kurslar da emeği geçen Mustafa Kocagöz hocamız başta olmak üzere bay ve bayan emeği geçen muallimlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Çocukları düzenlenen yaz okuluna katılan vatandaşların verilen eğitimlerden çok memnun kaldıklarını ve eğitim öğretim sezonu başlayana kadar devam etmesi yönünde isteklerinin olduğunu belirten İsmail Efe Demirhan, kendilerinin de bu istekler doğrultusunda devam etme kararı aldıklarını ifade etti. Yaz okuluna dernek merkezlerinde devam edeceklerini söyleyen Demirhan, bu eğitimin 25 Ağustos'a kadar 09.30-13.30 saatleri arasında sürdürüleceğini sözlerine ekledi. - KIRIKKALE18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Galatasaray, Medipol Başakşehir'e Konuk Oluyor! Maçta İkinci Gol Geldi

Eşinin Kendisinden Boşanmak İstediğini Öğrenen Koca, Önce Karısını Sonra Kendini Vurdu