Yazıcı: "Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir" - Son Dakika

Yazıcı: "Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir"

14.01.2019 20:56

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Cumhur ittifakı bu anlamda son derece kıymetli bir birlikteliktir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Cumhur ittifakı bu anlamda son derece kıymetli bir birlikteliktir. Bunu kıskananlar, bu şekilde ittifak oluşturamayanlar var, asla bunlara prim vermeyin. Bu ittifak hedefler doğrultusunda çok doğrudur. Türkiye'nin geleceği açısından da ufuk açıcıdır." dedi.

Yazıcı, Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Artvin Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, Türk siyasi hayatında varoluş süreçleri itibarıyla mevcut partilere oranla çok özgün bir yeri olduğunu söyledi.

AK Parti'nin duruşunun temelinde insan olduğunu, insanı gözetmeyen hiçbir faaliyetin de başarılı olma şansı bulunmadığına işaret eden Yazıcı, "Bu gerçekleri dikkate almak suretiyle AK Parti tüm icraatlarının temeline insanı yerleştirmiştir. AK Parti sadece milletten aldığı yetkiyle devraldığı şehirlerin yönetimiyle alakalı, çöpleri temizlemedi, akmayan suları akıtmadı. Hükümet ölçeğinde sosyal hayatı tarumar eden sorun olanları tasfiye etti." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, AK Parti iktidarında Türkiye'de her alanda değişim ve dönüşüm yaşandığına dikkati çekerek, Türkiye'nin gayrisafi milli hasılasının geçen yıl 860 milyar dolara geldiğini, bu rakamın çok önemli olduğunu vurguladı.

15 Temmuz'un tarihin en alçak darbe teşebbüsü olduğunu dile getiren Yazıcı, şöyle devam etti:

"Milletin tankı, topu millete doğrultulmuş, 250 şehit vermişiz, 2 bin 193 gazimiz, Millet Meclisi başta olmak üzere Külliye millete ait uçaklarla, topla, tüfeklerle bombalanmış ve alçak bir darbeye maruz kalmışız. Bu sadece iktidarı değiştirmek değil, Türkiye'yi Suriye'nin yanı başında bir Suriye haline getirme girişimidir. Milletimiz darbeye göğsünü siper etti. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla daha da öz güvene kavuşarak akşam başlayan darbeyi sabah olmadan önledi. Tarihimizde iki darbe önlenmiştir. Birisi 2007, birisi 15 Temmuz 2016. İlkini AK Parti önlemiştir, ikincisini milletle birlikte Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde."

-"Savunma sanayisinde dışa bağımlılığı yüzde 35'e indirdik"

Yazıcı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatlarının Türkiye için hayati derecede önem taşıdığını belirterek, "Biz ülkeyi devraldığımızda Türk Silahlı Kuvvetleri araç gereç bakımından yüzde 70 dışa bağımlıydı. İnsansız hava aracını İsrail'den alıyorduk. Bakım söz konusu olduğunda, yedek parça lazım olduğunda bunları gidermekte büyük zorluklarla karşılaşıyorduk. Kendi aracımızı ürettik. Helikopterimizi, piyade tüfeğimizi yaptık. Mühimmatımızı ve benzeri araç gereçleri imal etmek suretiyle savunma sanayisine kazandırdık, savunma sanayisinde dışa bağımlılığı yüzde 35'e indirdik." değerlendirmesinde bulundu.

En kıymetli varlıklarının birlik ve bütünlük olduğunu, bunu ölçecek hiçbir değerin bulunmadığını aktaran Yazıcı, şunları kaydetti:

"Adaylık sürecinde özenle en isabetli adayı belirlemeye çalışırız. Birini kayırmak, birini dezavantajlı duruma düşürmek asla çalışmalarımız kapsamında yer almaz. Hedef milletin önüne bizi temsilen çıkartacağımız adayın en yüksek oranda kabul oyu almasını sağlamaktır. Bunlar karara bağlandıktan sonra tartışılmaz. Parti içi tartışma kararla birlikte biter. Karardan itibaren aday adayı arkadaşlarımız, tüm teşkilat ve AK Parti'ye gönül vermiş herkes bu kararın arkasında durarak hedef kitleyi bilgilendirmek için çalışmalıdır. Biz birlikte siyaset yapıyoruz. Biz bir aileyiz. Siyasi ailemizin ismi AK Parti. Türkiye'ye de öyle bakıyoruz. O da büyük aile."

-"Bu ittifak hedefler doğrultusunda çok doğrudur"

Yazıcı, Türkiye'de 150 yıldır tartışılan hükümet modelini değiştirdiklerini ve yeni modeli MHP ile inşa ettiklerini ifade ederek, "Bu yerel seçimlerde de MHP ile değişik yerlerde değişik düzeyde Cumhur İttifakı çerçevesinde ittifakımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ülke yönetiminin çıtası yükselmiştir. En az 50 artı bir. Kimse kalkıp 'bu demokrasiyi güçlendirmektir' demiyor. Bu anayasa değişikliği Türkiye'de partiler arenasını, siyasi arenayı da regüle ediyor. Bu parçalanmaları tasfiye etmeyi amaçlıyor. Cumhur ittifakı bu anlamda son derece kıymetli bir birlikteliktir. Bunu kıskananlar, bu şekilde ittifak oluşturamayanlar var, asla bunlara prim vermeyin. Bu ittifak hedefler doğrultusunda çok doğrudur. Türkiye'nin geleceği açısından da ufuk açıcıdır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından adayların tanıtımı gerçekleştirildi.

Yazıcı: Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir
Yazıcı: Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir
Yazıcı: Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir
Yazıcı: Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yazıcı: 'Cumhur İttifakı Son Derece Kıymetli Bir Birlikteliktir' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı