ABD'li şirket üretti! Bu maskeyi takarken aynı anda yemek yiyebilirsiniz - Son Dakika

ABD'li şirket üretti! Bu maskeyi takarken aynı anda yemek yiyebilirsiniz

05.10.2020 21:11

ABD merkezli bir teknoloji şirketi, Covid-19 salgınına karşı yemek yerken bile çıkarılmasına gerek olmayan "otomatik maske" üretti.

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından maskeler hayatın bir parçası haline geldi. ABD'nin Florida eyaletine bağlı St. Petersburg kentinde bulunan Robology isimli teknoloji şirketi, Covid-19 salgınına karşı yemek yerken bile çıkarılmasına gerek olmayan AutoMask adında otomatik maske üretti.

NESNELERİ ALGILIYOR

AutoMask, yaygın olarak kullanılan kumaş maskelere alternatif olarak piyasaya sürüldü. Maskede bulunan kızılötesi sensörler 10 santimetre yakına yaklaştırılan nesneleri algılayarak, ağız kısmını otomatik olarak açıyor. Kullanıcılar bu sayede yüzüne dokunmadan ve maskesini çıkarmadan gündelik hayatına devam edebiliyor.

ABD'li şirket üretti! Bu maskeyi takarken aynı anda yemek yiyebilirsiniz

FİLTRELER DEĞİŞTİRİLEBİLİYOR

Maskenin ağız kısmında bulunan filtreler virüse karşı yüksek koruma sağlarken, filtreler değiştirilebiliyor. Maske kapak açma ve kapatma için ise 9 voltluk pilden güç alıyor. AutoMask'ı icat eden mühendisler, maskeyi mesleklerinde standart yüz maskesi takmak zorunda olan kişiler için tasarladıklarını aktardı.

ABD'li şirket üretti! Bu maskeyi takarken aynı anda yemek yiyebilirsiniz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Teknoloji ABD'li şirket üretti! Bu maskeyi takarken aynı anda yemek yiyebilirsiniz - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • GAKGOŞ: BİZLER ONLARA BENZERİNİ DEVELERE TAKARDIK ISIRMASIN DİYE ŞİMDİ KENDİLERİNE TAKMIŞLAR NORMALDİR ÖNÜNE GELENİ YA İŞGAL EDİYORLAR YADA ISIRIYORLAR YAKIŞMIŞ PARDON BULDOK LARA DA TAKIYOR MUŞUZ DAHA NELER Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Çanakkale'de çiçek hastalığı paniği! 15 köy karantinaya alındı Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı