Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği" Çalıştayı - Son Dakika

Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği" Çalıştayı

06.04.2018 19:21
Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği

Adana Şehir Hastanesi'nde, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (FTR) Adana Örneği"...

Adana Şehir Hastanesi'nde, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (FTR) Adana Örneği" bilgilendirme çalıştayı gerçekleştirildi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, çalıştayın FTR örneğinin masaya yatırıldığı bugünkü oturumunda yaptığı konuşmada, şehir hastanelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hayalim' dediği insana en iyi, üst düzeyde hizmet vermek için hayal ettiği bir vizyon olduğunu kaydetti.

Kavuncu, çalıştayda, Türkiye'deki fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleriyle ilgili de sunum yaptı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, çalıştayda Türkiye'de fizik tedavi hizmetlerinin mekan ve işleyiş olarak nasıl şekilleneceğinin Adana Şehir Hastanesi örneğinden yola çıkılarak projeksiyonlar geliştirileceğini belirtti.

FTR'nin mevcut durumunun değerlendirilip, süreç hakkında somut bilgi alınarak, varsa ihtiyaç duyulan revizyonların belirlenmesi, işletmecilik modeli üzerine düzenleyici sonuçların alınmasının masaya yatırıldığı çalıştayda Adana Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve FTR Sorumlusu Mehmet Cenk Belibağlı da hastaneleriyle ilgili bilgi verdi.

Çalıştaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ile Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Koray Daş ve sağlık çalışanları katıldı.

Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği Çalıştayı
Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği Çalıştayı
Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği Çalıştayı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği' Çalıştayı - Son Dakika


Son Dakika

Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Göztepe, deplasmanda Konyaspor'u 3-2 mağlup etti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi Ananas yaprağından İHA üreten Malezyalı profesör, Türk üreticilerle çalışmak istiyor Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi