Son Dakika Haberleri: Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi

Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi

8 yıl önce

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, kendilerine imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanması durumunda Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabileceklerini söyledi.

Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi, System.String[]

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, kendilerine imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanması durumunda Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabileceklerini söyledi.


Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı temaslarda bulunmak için Yozgat'a geldiklerini, Vali Necati Şentürk, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştüklerini kaydetti.


Siber teknoloji projesinin hayata geçirilmesiyle Türkiye'nin büyük kazanımlar elde edeceğini belirten Kılıç, şunları ifade etti:


"Siber teknoloji savunma üssünün Yozgat'a yapılması için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Meclis Başkanımıza, Başbakanımıza bir rapor takdim etmek istiyoruz. Bugün ülkeler bilimsel teknolojik savunma sistemlerini güçlendirdikçe ve iletişimini güçlü hale getirdikçe her türlü tehlikeye anında ve çok çabuk karşı koyabilmekte. Biz de bunu başarabilecek yetenekli insan gücüne ve materyallere sahip olduğumuzu biliyoruz."


Bugün ABD, Rusya, Çin, Hindistan, İran gibi ülkelerin uzaya uydu ve hava aracı gönderebildiğini anımsatan Kılıç, "Bu bilgi bizde de var. Ham madde onlarda varsa bizde de var. Önemli olan bunları bir araya getirmek. Siber teknoloji savunma üssü projesine herkesin destek vermesi lazım. Aksi takdirde gelecek neslimizi koruyamayız. Biz bu teknolojileri saldırı amaçlı değil, savunma amaçlı yapalım" diye konuştu.


Yozgat'ın, jeopolitik konum olarak siber teknoloji savunma üssü için uygun olduğuna işaret eden Kılıç, "Bu konuda tekniker arkadaşlarımızla beyin fırtınası yaparak bir fikir ortaya koyduk. Bize imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanırsa Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabiliriz" dedi.


- YOZGAT

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:05 Kaynak: AABornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu
Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti