Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi - Son Dakika

Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi

02.01.2012 14:05
Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi, System.String[]

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, kendilerine imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanması durumunda Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabileceklerini söyledi.

Teknikerler Birliği Genel Başkanı Ertan Kılıç, kendilerine imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanması durumunda Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabileceklerini söyledi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı temaslarda bulunmak için Yozgat'a geldiklerini, Vali Necati Şentürk, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştüklerini kaydetti.

Siber teknoloji projesinin hayata geçirilmesiyle Türkiye'nin büyük kazanımlar elde edeceğini belirten Kılıç, şunları ifade etti:

"Siber teknoloji savunma üssünün Yozgat'a yapılması için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Meclis Başkanımıza, Başbakanımıza bir rapor takdim etmek istiyoruz. Bugün ülkeler bilimsel teknolojik savunma sistemlerini güçlendirdikçe ve iletişimini güçlü hale getirdikçe her türlü tehlikeye anında ve çok çabuk karşı koyabilmekte. Biz de bunu başarabilecek yetenekli insan gücüne ve materyallere sahip olduğumuzu biliyoruz."

Bugün ABD, Rusya, Çin, Hindistan, İran gibi ülkelerin uzaya uydu ve hava aracı gönderebildiğini anımsatan Kılıç, "Bu bilgi bizde de var. Ham madde onlarda varsa bizde de var. Önemli olan bunları bir araya getirmek. Siber teknoloji savunma üssü projesine herkesin destek vermesi lazım. Aksi takdirde gelecek neslimizi koruyamayız. Biz bu teknolojileri saldırı amaçlı değil, savunma amaçlı yapalım" diye konuştu.

Yozgat'ın, jeopolitik konum olarak siber teknoloji savunma üssü için uygun olduğuna işaret eden Kılıç, "Bu konuda tekniker arkadaşlarımızla beyin fırtınası yaparak bir fikir ortaya koyduk. Bize imkan, mekan, zaman ve mali kaynak sağlanırsa Yozgat'ı siber teknoloji üssü yapabiliriz" dedi.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yozgat'a Siber Teknoloji Savunma Üssü Kurulması Talebi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Lazio'lu Vedat Muriqi, Zenit maçında sakatlandı Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da laf attığı kadınlara bakarak mastürbasyon yapan sapık yakalandı Futbol Ekonomi Formu'nda sinirler gerildi! Şenol Güneş ile Mustafa Cengiz tartıştı Son Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Motorine 28 kuruş zam Son Dakika: Türkiye ile Katar arasında 300 milyon dolarlık işbirliği anlaşması İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü