Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler - Son Dakika

Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler

22.05.2018 10:19
Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler, System.String[]

Yunanistan’da yapılan Badminton Büyükler Balkan Şampiyonasında Erzincanlı Milli sporcular 5 madalya alarak ülkemizin gururu oldular.

Yunanistan'da yapılan Badminton Büyükler Balkan Şampiyonasında Erzincanlı Milli sporcular 5 madalya alarak ülkemizin gururu oldular.Büyükler Balkan Badminton Şampiyonası, Yunanistan'ın Orestiada şehrinde yapıldı.

Şampiyonaya; Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan ve Moldova olmak üzere 5 ülkeden 55 sporcu katıldı. Şampiyonada tek erkekler kategorisinde Emre Lale, Muhammed Ali Kurt, İbrahim Haktan Doğan; tek kadınlar kategorisinde Neslihan Yiğit, Aliye Demirbağ, Özge Bayrak; Çift Erkekler kategorisinde Serdar Koca ve Serhat Salım, çift kadınlar kategorisinde ise Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin; karışık çift kategorisinde ise Emre Sönmez ve Zehra Erdem katıldı.

Milli Takım, şampiyonada takım maçlarında 2'nci oldu. Bulgaristan şampiyonluğa ulaşırken, Yunanistan ve Sırbistan ise 3'üncülüğü paylaştı. Takım maçları ardından gerçekleşen ferdi maçlarda ise Türkiye Milli Takımı 2 altın ve 5 gümüş madalya almaya hak kazanarak toplamda 8 madalyanın sahibi oldu. Dereceler ise şu şekilde oldu: Tek Erkekler: 2'nci Emre Lale.Tek Kadınlar: Şampiyon Aliye Demirbağ, 2'nci Neslihan Yiğit.Çift Erkekler: 2'nci Emre Lale ve Muhammed Ali Kurt.Çift Kadınlar. Şampiyon Neslihan Yiğit ve Aliye Demirbağ, 2'nci Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci.Karışık Çiftler: 2'nci Emre Sönmez ve Zehra Erdem.

Şampiyonada Milli Takım Antrenörü olarak görev alan Murat Sönmez "Balkan Ülkelerin katıldığı Büyükler şampiyonasında yaşları küçük olmasına rağmen A Milli takıma girmeyi başaran genç sporcularımız Ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü sporculardan oluşan ekibimiz Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah daha büyük başarılar elde edeceğiz ." dedi. - ERZİNCAN

Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler
Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler
Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Yunanistan'dan 5 Madalya ile Döndüler - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 21 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 135 kişi vefat etti, 5532 yeni vaka tespit edildi Emre Belözoğlu, Ömer Faruk'un oyuna girdiğini görünce ayağa kalkıp alkışladı Hafta sonu tüm Türkiye'de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı Babasının bıçakladığı kardeşini taburcu olduktan sonra silahla vuran muhtar serbest bırakıldı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya yerli aşı mesajı: İnşallah tüm insanlığın hizmetine sunacağız İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subay, esrarengiz bir biçimde kayboldu Trenin ucu bucağı görünmüyor! Ermenilerden ele geçirilen tank ve toplar Bakü'ye götürüldü Kısıtlama öncesi Konyaaltı Sahili turistlere kaldı, kent sakinleri de fotoğraf çekinmekle yetindi