Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi - Son Dakika

Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi

04.11.2014 18:10
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi, System.String[]

AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Tuncay Yurduseven güven tazeledi.

AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde mevcut Başkan Tuncay Yurduseven güven tazeledi.

AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede başkanlık divanı seçimi yapıldı. Divana AK Parti Samsun İl Seçim İşler Başkanı Hakan Karaduman, İl Kadın Kolları Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ve İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe seçildi. Gündemin okunmasının ardından misafirlerin tanıtımına ve protokol konuşmalarına geçildi.

Slayt gösteriminin ardından Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, bugüne kadar yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi vererek aynı heyecan ve kararlılıkla da çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Yurduseven, "Siyasette olduğum müddetçe her zaman dürüst oldum, mert oldum. İki uçlu ve kişilere göre siyaset yapmadım. Doğru bildiklerimi teşkilat disiplini içerisinde her zaman ifade ettim. Kapalı kapılar ardında kulis ziyareti hiç bir zaman yapmadım. Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin çizdiği çizgilerden ödün vermedim. Kişisel menfaatleri ve ihtirasları değil, her zaman partimin ve teşkilatımın menfaatlerini üstün tuttum. Bundan sonra'da böyle olacak" dedi.

3 Kasım 2002 de iktidara gelen AK Parti'yle hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise, "Bu anlamda tarihi başarıların adresi AK Parti olmuştur. Milletimizden aldığımız güçle büyüyor, aydınlık yarınlara hep beraber koşuyoruz. Hatırlayın geçmişte özellikle seçim dönemlerinde popülist yaklaşımlarla vatandaşa oy toplama hırsıyla uçuk vaatlerde bulunuluyordu. Biz ise 12 yıl boyunca tutamayacağımız hiç bir sözü vermedik. Halkımızı boş vaatlerle kandırmadık. Boşa geçirilmiş her bir saniyenin millet adına kayıp olduğuna inanarak rehavete kapılmadan, duraksamadan çalışmaya devam ettik, etmeye de devam ediyoruz. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in 'Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım' sözlerini hatırlatarak, Biz, devler gibi eserler bırakmak, ülkemize silinmez izler nakşetmek, Türkiye'nin ilerlemesine, kalkınmasına, daha fazla huzur ve refaha erişmesine azami katkıyı sağlamak için gece-gündüz çalışıyor, 2023, 2053 ve 2071 gibi ortaya hedefler koyuyoruz. Türkiye, 12 yılda çok değişti. 12 yıl önce 24 saat sonrasını planlayamayan bir ülkeyken şimdi geleceğini hesaplayan bir ülke oldu. Artık bugün zengin ve güçlü bir Türkiye var" diye konuştu.

Kongreye katılan Samsun İl Koordinatörü Rize Milletvekili Hasan Karal da selamlama konuşmasını yaparak kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Kongre gelir-gider hesap raporlarının okunması ve ibrasının ardından aday listelerinin tanıtımı yapıldı. Bafra İlçe Başkanlığı'na mevcut Başkan Tuncay Yurduseven ile Aydın Akkurt aday oldu. 431 delegeden 428'inin oy kullandığı seçimler sonucunda Tuncay Yurduseven 300 oy alarak güven tazelerken, Aydın Akkurt ise 126 oyda kaldı, 2 oy da geçersiz sayıldı. - SAMSUN

Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi
Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tuncay Yurduseven, Güven Tazeledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki çeken 'Aşı' sözlerine netlik kazandırdı: Başka yerler çekmenin anlamı yok Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki çeken 'Aşı' sözlerine netlik kazandırdı: Başka yerler çekmenin anlamı yok İstanbul'un göbeğinde insanlık ölmüş dedirten olay kamerada İstanbul'un göbeğinde insanlık ölmüş dedirten olay kamerada Şarkıcı Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepki gösterdi Şarkıcı Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepki gösterdi Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak
Advertisement