Yüreğir'e 400 farklı branşta 45 bin öğretmen atandı - Son Dakika
Eğitim

Yüreğir'e 400 farklı branşta 45 bin öğretmen atandı

Yüreğir\'e 400 farklı branşta 45 bin öğretmen atandı

Geçtiğimiz aylarda yapılan 45 bin öğretmen atamasının ardından farklı branşlarda 400 öğretmen Yüreğir'e atandı. Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen 'aramıza hoş geldin' etkinliğiyle öğretmenler yeni görev yerlerine başladı.

07.09.2023 12:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

45 bin öğretmenden 400 farklı branşta öğretmen Yüreğir'e atandı.

Geçtiğimiz aylarda yapılan 45 bin öğretmen atamasının ardından öğrencileriyle bir an önce buluşmak isteyen farklı branşlarda 400 öğretmen Yüreğir'deki görev yerlerine geldi.

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi genç öğretmenlere 'aramıza hoş geldin' organizasyonu yaptı.

Yüreğir'in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik öğretmenler için çok güzel bir başlangıç oldu.

Ataması yapılan yaklaşık 400 aday öğretmen, Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu, Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir ve Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çelik'in ev sahipliğinde düzenlenen 'aramıza hoş geldin' etkinliğinde bir araya geldi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Eğitim Yüreğir'e 400 farklı branşta 45 bin öğretmen atandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin desteklerini vurguladı
  14:41 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin desteklerini vurguladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'nın Beyşehir ilçesinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek, onların fikirlerini alıp bakanlık politikalarını revize etmeye çalıştıklarını belirtti. Tekin, ayrıca yerel yönetimlerin, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının da eğitimde desteklerini beklediklerini ifade etti.

 • YÖK, Üniversitelerde Yapay Zeka ve Büyük Veri Programları Açacak
  14:40 YÖK, Üniversitelerde Yapay Zeka ve Büyük Veri Programları Açacak

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yapay zeka, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında üniversitelerde 2'si ilk kez olmak üzere 5 lisans ve tamamı yeni 12 ön lisans programı açılacağını bildirdi.

 • Karabük'te unutulmaya yüz tutmuş oyunlar okul bahçelerinde yaşatılıyor
  14:21 Karabük'te unutulmaya yüz tutmuş oyunlar okul bahçelerinde yaşatılıyor

  Karabük'teki okulların bahçelerinde oluşturulan oyun alanları, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarının yaşatılmasını sağlarken, çocuklara eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Aydınlıkevler İlkokulu'nda hazırlanan alanlarda öğrenciler, beden eğitimi derslerinde ve teneffüslerde çeşitli oyunlar oynuyor. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmasının önemine vurgu yaparak, geleneksel çocuk oyunlarının öğrenilmesinin ve oynanmasının köklerimizi tanımak açısından önemli olduğunu belirtti. Okul öğretmenleri ise çocukların ekran bağımlılığından uzaklaşarak eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla geleneksel çocuk oyunlarını öğrettiklerini ifade etti.

 • TDV, Bangladeş'teki Arakanlı Müslüman mülteci kamplarında eğitim faaliyetlerine devam ediyor
  13:55 TDV, Bangladeş'teki Arakanlı Müslüman mülteci kamplarında eğitim faaliyetlerine devam ediyor

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Bangladeş'te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kamplardaki 5 okulda eğitim faaliyetlerine devam ediyor. TDV Bangladeş Müdürü Afzalur Rahman, kamplarda 5 okullarının olduğunu ve bir kız okulu açtıklarını belirterek, kız çocuklarının eğitimden mahrum kaldığını ve erken yaşta evlendirildiğini söyledi. Okullarda kaliteli eğitim verildiği için ailelerin çocuklarını TDV okullarına göndermek istediğini ifade eden Rahman, ilkokuldan lise sona kadar 1250 öğrenciye eğitim verdiklerini ve devletin belirli sistemi üzerinden eğitim verdiklerini vurguladı.

 • Lapseki'de düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı
  13:39 Lapseki'de düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı

  Lapseki'de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen fidan budama kursu tamamlandı. 20 kursiyerin katıldığı kurs 48 saat sürdü. Kursta başarılı olanlara belgeleri düzenlenen törenle verildi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, törende yaptığı konuşmada, Lapseki'nin verimli topraklara sahip olduğunu ve bu meyvelerin zamanında budanmasının önemli olduğunu belirtti. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Kaçan ise projenin amacının lezzetli ve kaliteli ürünlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise kadınların bu sektörde iş imkanı ve ekonomi gelir elde edeceğini söyledi.

 • Sinop'ta İstiklal İlkokulu'nda öğrenci velileri bilgilendiriliyor
  13:38 Sinop'ta İstiklal İlkokulu'nda öğrenci velileri bilgilendiriliyor

  İstiklal İlkokulu, velilere aylık olarak yayımladığı bülten aracılığıyla öğrenci ve veli bütünlüğünü sağlamaya çalışıyor. Bültenlerde okulda işlenen konularla ilgili bilgi paylaşımı yapılırken, velilere çocuk gelişimi ve psikolojisi konusunda rehberlik ediliyor. Veliler ise bülteni düzenli takip ederek, idare ile ortak bir tutum içerisinde çalışmalar yapıyor.

 • Cizre'de Anaokulu Öğrencilerine Polislik Mesleği Tanıtıldı
  13:29 Cizre'de Anaokulu Öğrencilerine Polislik Mesleği Tanıtıldı

  Cizre ilçesinde bulunan Sevgi Yuvası Anaokulu'nda, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından polislik mesleği tanıtıldı ve trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Etkinlik kapsamında minik öğrencilerle oyunlar oynandı ve hediyeler dağıtıldı.

 • Kars'tan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon Projesi kapsamında öğretmen ve öğrenciler Almanya'ya gitti
  13:22 Kars'tan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon Projesi kapsamında öğretmen ve öğrenciler Almanya'ya gitti

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu projesi kapsamında 14 öğretmen ve 10 öğrenci, Almanya'nın Essen şehrinde kurs ve işbaşı gözlem faaliyetlerinde bulunacak. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Kaya, Harakani Havalimanı'nda öğretmen ve öğrencileri Almanya'ya uğurladı.

 • Bayburt'ta lise ve ortaokul son sınıf öğrencilerine 4 bin 20 yardımcı kaynak kitabı dağıtıldı
  13:03 Bayburt'ta lise ve ortaokul son sınıf öğrencilerine 4 bin 20 yardımcı kaynak kitabı dağıtıldı

  Bayburt'ta lise ve ortaokul son sınıf öğrencilerine 4 bin 20 yardımcı kaynak kitabı dağıtıldı. Vali Mustafa Eldivan, Bayburt Lisesi'nde düzenlenen kitap dağıtım töreninde, gençlerin iyi bir eğitim alarak memlekete hizmet etme gayretinin önemine vurgu yaptı. Eldivan, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla YKS ve LGS'ye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap dağıtacaklarını belirtti.

 • Sivas'ta yetim öğrenciler yararına kermes düzenlendi
  12:58 Sivas'ta yetim öğrenciler yararına kermes düzenlendi

  Sivas'ta Yavuz Selim Ortaokulu ve İlkokulu tarafından düzenlenen 'Yetimlerin Yüreğine Dokunalım' kermesi, öğrenciler ve ailelerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Kermeste, veliler ve öğretmenler tarafından hazırlanan yiyecekler satışa sunuldu. Okul Müdürü Süleyman Öcalan, kermesin yetimlere bayramlık alarak yüzlerini güldürmek amacıyla düzenlendiğini belirtti.


Advertisement