Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, cephe hattında askerlerle buluştu - Son Dakika

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, cephe hattında askerlerle buluştu

06.12.2022 16:11

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya'yla savaşta en şiddetli çatışmaların yaşandığı Donetsk cephesindeki askerlerle bir araya geldiğini duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya'yla savaşta en şiddetli çatışmaların yaşandığı Donetsk cephesindeki askerlerle bir araya geldiğini duyurdu.

Zelenskiy, Telegram'dan yaptığı görüntülü paylaşımda, Ukrayna'da sıcak çatışmaların sürdüğü Donetsk cephesini ziyaret ettiğini belirtti.

Slavyansk şehrinde askerler ile bir araya geldiğini aktaran Zelenskiy, bugün Ukrayna Silahlı Kuvvetler Günü'nün kutladığını hatırlatarak, "Geleneksel olarak, bugün savaşçılarımızla ön saflarda buluşuyorum." dedi.

Zelenskiy, Ukrayna askerlerinin 9 ayı aşkın süredir Rus ordusuna karşı zor şartlar altında mücadele ettiğini ve ordunun, ülkenin tüm toprakları özgürleşene kadar savaşacağını söyledi.

Ülkesini savunan tüm askerlere minnettar olduğunu kaydeden Zelenskiy, "Savaş alanı genişledi, mücadele daha ağır, bedel daha yüksek ama değişmeyen sabit, çelik gibi kalan bir şey var; cesaretiniz, dayanıklılığınız ve iradeniz. Dolayısıyla bizim özgürlüğümüz, sizin boyun eğmezliğiniz ve dolayısıyla bağımsızlığımız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Ukrayna'daki sıkıyönetim rejimi 90 gün uzatıldı Zelenskiy: 'Savunmak ve kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok' Zelenskiy: 'Savunmak ve kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok'

Son Dakika Güncel Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, cephe hattında askerlerle buluştu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement