Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

8 ay önce

Afşin Elbistan Linyitleri (AEL) ilköğretim okulu öğrencileri, harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, System.String[]
Afşin Elbistan Linyitleri (AEL) ilköğretim okulu öğrencileri, harçlıklarını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.


Afşin Elbistan Linyitleri ilkokulu öğrencileri, değerler eğitimi vatan sevgisi konusu kapsamında okullarında kumbara oluşturdu.


Öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt'ın da katılımıyla Mehmetçik Vakfı hesabına yatırılmak üzere oluşturulan kumbaraya attı.

Duyarlılıklarından dolayı öğrencilere, öğretmenlere ve okul müdürü Faik Türk'e, teşekkür eden Bayazıt, "Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, askerlerimiz vatan müdafaası için canlarını ortaya koyuyor. Minik öğrencilerimiz kocaman yürekleriyle Mehmetçiğimize destek amacıyla bir kampanya başlattılar.

Biriktirdikleri harçlıklarını buradaki kumbaraya bırakıyorlar. Burada biriken para Mehmetçik Vakfına bağışlanacaktır. Vatan, bayrak ve manevi değerlerimizi yaşatmak ve korumak adına toprağa düşen şehit yakınları ve gazi olan Mehmetçiklerimize ve ailelerine vefa borcumuz daimdir." dedi.


Bayazıt, "Burada çok anlamlı bir olayda yaşadık. 1/A sınıfı öğrencisi Muhammet Ali Karataş isimli öğrencimiz yaz tatilinde bisiklet alabilmek için biriktirdiği harçlığını Mehmetçik Vakfına bağışladı. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çocuğumuza bisikletini biz alıp hediye edeceğiz." dedi.


Vatan bilincinin aşılanması için anlamlı bir etkinlik olduğunu ifade eden Bayazıt, öğretmen ve öğrencileri bu anlamlı davranışlarından dolayı kutladığını söyledi.Yağmur Atacan'la Arasında 9 Yaş Olan Pınar Altuğ, Kendisine Eleştirenlere Tepki Gösterdi Suudiler, Kaşıkçı Cinayetinde Aradıkları Günah Keçisini Buldu: Müzakere Ekibinin Hatası

Sürücüsüz Metronun İkinci Etabı Bugün Açılıyor