Son Dakika Haberleri: Bakan Arslan: Zeytin Dalı Harekatı Sivil Uçuşları Etkilemeyecek

Bakan Arslan: Zeytin Dalı Harekatı Sivil Uçuşları Etkilemeyecek

11 ay önce

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Zeytin Dalı Harekatı'nın sivil uçuşları etkilemeyeceğini belirtti.

Bakan Arslan: Zeytin Dalı Harekatı Sivil Uçuşları Etkilemeyecek, System.String[]

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Arslan "Sivil uçuşların yapılan çalışmalar sonucunda operasyondan etkilenmesi mümkün değil. Bir taraftan terör örgütleriyle mücadele ederken bir taraftan da ulaştırma altyapılarına yatırım çalışmalarına da devam ediyoruz" dedi.

"YATIRIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Türkiye'nin istikbali ve istikrarı için bir taraftan terör örgütleriyle mücadele ederken bir taraftan da ulaştırma altyapılarına yönelik yatırım çalışmalarına da devam ettiğini vurgulayan Arslan, "Ülkemizde de bölgemizde de çok önemli gelişmeler var ancak bilinmeli ki ülkemiz büyümesini ve gelişmesini de kesintisiz sürdürüyor. Bunun için hedeflerimizden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Gerek Hükümet gerekse Bakanlık olarak en ağır günlerimizde dahi ekonomik olarak yapmamız gereken çalışmaları artırarak yapmaya devam ettik." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN ZARAR GÖRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Arslan, söz konusu harekatın başarıyla icra edildiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri gerek sınırlarımızda gerek hudutlarımız dışında gerekse de çevre ülkelerde özellikle güvenliği sağlamak ve oradaki masum vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için, operasyonlarına devam ediyor. Amacımız ülke içinde ve dışında istikbalimizi etkileyen terör olaylarını engellemek, bu anlamda terör olaylarının kaynağı olan teröristleri o bölgelerden temizlemek. Operasyonlar hainlerle iş birliği yapan teröristlerin artık bu bölgeye bela olmayacağı aşamaya gelinene kadar devam edecek."

Suriyenin ve komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü savunduklarını ifade eden Arslan, ancak terör örgütlerinin yuvalanmasına ve Türkiye'nin zarar görmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

"TSK İLE TÜRK SİVİL HAVACILIĞI BİRLİKTE HAREKET EDİYOR"

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında karadan operasyonlar sürerken havadan da gereken desteğin sağlandığını aktaran Arslan, şunları kaydetti:

"TSK ile Türk sivil havacılığı olarak istişare halindeyiz, birlikte hareket ediyoruz. Herhangi bir şekilde sivil uçuşların etkilenmemesi adına gerekli tedbirler alınıyor. Özellikle irtifa anlamında farklı yüksekliklerde sivil uçuşlar ve askeri uçuşları birbirinden ayrılacak şekilde yönlendirdiğimiz sürece zaten sıkıntı olmuyor. Yine bu harekatın bir başka özelliği var zaten o bölgede Suriye hava sahasında sivil uçuşlar söz konusu değil. Ancak sınıra yakın sivil uçuşların da yapılan çalışmalar sonucunda operasyondan etkilenmesi mümkün değil."
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Roma - Real Madrid Maçına Davet Edildi Soyunarak Buz Tutmuş Göle Atlayan Çılgın Kadın, Ayağını Kırdı

At Keserken Yakalanan Baba-Oğuldan Pişkin Savunma: Yiyecektik