Son dakika Halk Eğitim Merkezi haberleri, Halk Eğitim Merkezi son dakika, son dakika Halk Eğitim Merkezi

Son Dakika Halk Eğitim Merkezi Haberleri

 • Arabesk müziğin 'Baba'sı: Müslüm Gürses
  11:21 Arabesk müziğin "Baba"sı: Müslüm Gürses

  "Arabeskin Babası" veya "Müslüm Baba" olarak tanınan arabesk ve halk müziği sanatçısı Müslüm Gürses'in vefatının üzerinden 11 yıl geçti.

 • Afyonkarahisar'da 30 anne ve anne adayına uyuşturucu ile mücadele eğitimi verildi
  10:25 Afyonkarahisar'da 30 anne ve anne adayına uyuşturucu ile mücadele eğitimi verildi

  Afyonkarahisar'da jandarma ekipleri tarafından En İyi Narkotik Polisi Anne projesi kapsamında Hocalar İlçe Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen seminerde, 30 anne ve anne adayına uyuşturucu ile mücadele ve gençleri uyuşturucudan uzak tutmanın yolları anlatıldı.

 • Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini Ziyaret Etti
  01 Mar Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini Ziyaret Etti

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini ziyaret etti. Ziyarette duygusal anlar yaşayan Başkan Başdeğirmen 'Büyüklerimizin yanında olmaktan bizlerde son derece memnun ve mutluyuz. Sizlerin gülen yüzlerini görmek mutlu ediyor' dedi.

 • Engelli Erişebilirlik Semineri: Engelli vatandaşlar için erişilebilirlik önemli
  01 Mar Engelli Erişebilirlik Semineri: Engelli vatandaşlar için erişilebilirlik önemli

  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım, düzenlenen 'Engelli Erişebilirlik Semineri'nde yaptığı konuşmada, sadece kamu binalarının değil, esnafın dükkanlarından, yeni yapılan bina ve sitelere, turizme açık bölgelere ve iş yerlerine, otobüs ve dolmuşlara da Engelli Erişilebilir Yönetmeliği'ne uygun olması gerektiğini belirtti. Seminere Sinop Vali Yardımcısı Ali Osman Bulat, Sinop Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgay Altun ve vatandaşlar da katıldı.

 • Depremde hayatını kaybeden öğretmenin ismi okulunda yaşatılacak
  01 Mar Depremde hayatını kaybeden öğretmenin ismi okulunda yaşatılacak

  6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde Adıyaman'da enkaz altında kalarak hayatını kaybeden öğretmen Rabia Bozkurt'un ismi, görev yaptığı Besni Şehit Hasan Gülten İlkokulu'nda yaşatılacak. Rabia Bozkurt'un ismi ve fotoğrafının yer aldığı tablo sınıf kapısına asıldı ve isim verme töreni düzenlendi.

 • Farklı meslek gruplarından oluşan korodan muhteşem konser: Dakikalarca alkışlandılar
  01 Mar Farklı meslek gruplarından oluşan korodan muhteşem konser: Dakikalarca alkışlandılar

  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen 'Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz' projesi kapsamında Tekirdağ'da farklı meslek gruplarından ev hanımı, inşaat mühendisi, gayrimenkul danışmanı, sağlık personeli, güvenlik görevlisi ve öğretmen gibi çalışanlardan oluşan koro, muhteşem bir konser verdi. Konser, solistlerin eşsiz performansları ve büyük beğeni toplayarak dakikalarca alkışlandı.

 • Kütahya'da Kadınlar Ürettikleri Kıyafetlerle Ekonomiye Katkı Sağlıyorlar
  01 Mar Kütahya'da Kadınlar Ürettikleri Kıyafetlerle Ekonomiye Katkı Sağlıyorlar

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan 20 dikiş nakış kursunda 500 kadın, ürettikleri el emeği göz nuru kıyafetlerle ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kursiyer kadınlar ayrıca doğal afetlerde afetzedeler için acil ihtiyaçların yapımında yer alarak onların yanında oluyorlar. Ayrıca, Filistin'de yaşam mücadelesi veren Müslümanlara da ürettikleri ürünleri göndermişlerdir. Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nin Dikiş Nakış kursunda 21 kursiyer yüzlerce kıyafet ve kumaş ürünleri dikerek ekonomiye can katıyorlar.

 • Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nde Açılan Dikiş Nakış Kurslarıyla Kadınlar Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor
  01 Mar Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nde Açılan Dikiş Nakış Kurslarıyla Kadınlar Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan 20 dikiş nakış kursunda 500 kadın ürettikleri el emeği göz nuru kıyafetlerle ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kursiyer kadınlar ayrıca doğal afetlerde afetzedeler için ürettikleri kıyafet ve battaniyelerle onların yanında oluyorlar. Aynı zamanda Filistin'de yaşam mücadelesi veren Müslümanlara da ürettikleri ürünleri göndermişlerdir. Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nin Dikiş Nakış kursunda yüzlerce kıyafet ve kumaş ürünleri dikilerek ekonomiye can katılıyor. Kadınlarımızın üretmeyi sevmesi ve bu kurslara talebin artmasıyla ekonomik sıkıntılara çözüm bulunmuş oluyor. Kadınlarımızın üretkenliği ailelerine, çocuklarına ve devlete katkı sağlamaktadır.

 • CHP Genel Başkanı Özel'in katıldığı tren kazası davası ertelendi
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özel'in katıldığı tren kazası davası ertelendi

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 2018'de meydana gelen tren kazasının davası, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılımıyla görüldü. Davanın ertelenmesi kararı sonrası Özel, adalet arayan ailelerin yanında olduğunu belirtti.

 • Sinop'ta kamu personeline Türk işaret dili eğitimi verildi
  29 Şub Sinop'ta kamu personeline Türk işaret dili eğitimi verildi

  Sinop'ta, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli olabilmesi için kamu personeline Türk işaret dili eğitimi verildi. Vali Mustafa Özarslan, Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim alan personeli ziyaret ederek bilgi aldı. Özarslan, kamu kurumlarını vatandaşların kendi evleri gibi gördüklerini belirterek, hizmet almak için bu kurumlara gelen her vatandaşın bir misafir gibi karşılanması gerektiğini vurguladı.

 • Çorlu tren kazası davası 25 Nisan'a ertelendi
  29 Şub Çorlu tren kazası davası 25 Nisan'a ertelendi

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 2018'de meydana gelen tren kazasının davası, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de takip ettiği bir duruşma sonucunda 25 Nisan tarihine ertelendi. Kazada hayatını kaybeden 25 kişi ve yaralanan 300'den fazla insanın aileleri, davanın görüleceği mahkemeye Özgür Özel ile birlikte yürüyüş yaparak geldi. Davanın ertelenmesi kararı üzerine Özgür Özel, adalet arayan ailelerin burada olduklarını ve gelecekte yaşanacak faciaların önüne geçmek için mücadele ettiklerini belirtti.

 • Tekirdağ'daki tren kazası davasında duruşma 25 Nisan'a ertelendi
  29 Şub Tekirdağ'daki tren kazası davasında duruşma 25 Nisan'a ertelendi

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasına ilişkin 13 sanığın yargılandığı davada, mahkeme heyeti duruşmayı 25 Nisan'a erteledi. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları duruşma sonrası tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, duruşmayı izleyerek adalet arayan ailelere destek verdi. Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 25 Nisan'a ertelenen duruşmaya davet etti.

 • Giresun'da Cam Boncuk Kursu: Gözde Altıntaş Köse, Usta Öğretici Olarak Meslek Öğretiyor
  29 Şub Giresun'da Cam Boncuk Kursu: Gözde Altıntaş Köse, Usta Öğretici Olarak Meslek Öğretiyor

  Giresun'da boş zamanını değerlendirmek için 7 yıl önce cam boncuk kursuna katılan Gözde Altıntaş Köse, zaman içinde kendini geliştirerek usta öğretici oldu. Köse, kursiyerlere cam boncuk sanatını öğretirken, hedeflerinin kadınların meslek sahibi olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının ertelenmesini eleştirdi
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının ertelenmesini eleştirdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren faciası davasının 25 Nisan'a ertelenmesinin ardından ailelerle birlikte duruşmanın yapıldığı salonun önünde açıklama yaptı. Özel, davaya ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çağırarak, davayı takip etmesini ve tarafını göstermesini istedi. Ayrıca, erteleme kararını eleştiren Özel, adaletin geciktirilmesinin vicdansızlık ve korkaklık olduğunu belirtti.

 • Çorlu tren faciası davası ertelendi, aileler tepkili
  29 Şub Çorlu tren faciası davası ertelendi, aileler tepkili

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren faciasına ilişkin davanın 19. duruşması yapıldı. Aileler adalet taleplerini dile getirerek duruşmanın ertelenmesine tepki gösterdi.

 • Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu
  29 Şub Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı Türk Kızılay'a Kan Bağışında Bulundu

  Türk Kızılay Ferizli Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı da destek verdi. Kampanyaya katılanlar, kan bağışının önemine dikkat çekerek bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadılar. Türk Kızılay Ferizli Şube Başkanı Şeref Boztaş da kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

 • Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Ortaokulu'nda 'Dilimizin Zenginlikleri' Sergisi Düzenlendi
  29 Şub Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Ortaokulu'nda 'Dilimizin Zenginlikleri' Sergisi Düzenlendi

  Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Ortaokulu'nda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Devran Yılmaz ve öğrencileri tarafından Milli Eğitim Bakanlığınca uygulanmakta olan 'Dilimizin Zenginlikleri' projesi kapsamında bu ayın çalışması olan "Deyimler ve Atasözleri" sergisi düzenlendi.

 • Köyceğiz'de Sağlıklı Kimlik Gelişimi Semineri Düzenlendi
  28 Şub Köyceğiz'de Sağlıklı Kimlik Gelişimi Semineri Düzenlendi

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen farkındalık çalışmaları kapsamında, İlçe Müftülüğü tarafından 'Sağlıklı Kimlik Gelişimi' konulu bir seminer düzenlendi. Seminerde, çocukların sağlıklı kimlik gelişimini desteklemek ve hatalı ebeveyn tutumları hakkında bilgiler verildi.

 • Çorlu tren faciası karar duruşması yarın yapılacak
  28 Şub Çorlu tren faciası karar duruşması yarın yapılacak

  Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen tren faciasının karar duruşması yarın yapılacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de duruşmaya katılması bekleniyor. Davada, TCDD çalışanlarına bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçundan cezalandırılmaları talep ediliyor. Kazada hayatını kaybeden aileler ise adaletin sağlanması için çağrıda bulunuyor.

 • Balıkesir'de Aslan Yelesi Mantarı Üretimi Yaygınlaşıyor
  28 Şub Balıkesir'de Aslan Yelesi Mantarı Üretimi Yaygınlaşıyor

  Balıkesir'de kendi imkanlarıyla başladığı aslan yelesi mantarı üretiminde ilk mahsullerini almaya başlayan İbrahim Burak Örs, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün desteği ile halk eğitim merkezlerinde verdiği derslerle merkezi sinir sistemine iyi gelen ve beyin fonksiyonlarını düzenleyen aslan yelesi mantarının üretimini Balıkesir'de yaygınlaştırmayı hedefliyor.

 • Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü, Meyve Ağaçlarında Budama Kursu'na Katıldı
  28 Şub Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü, Meyve Ağaçlarında Budama Kursu'na Katıldı

  Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Altıntaş, tarımın temel konularından biri olan meyve ağaçlarında budama konulu eğitim kursuna katılarak üreticilerle bir araya geldi. Kurs kapsamında doğru budama teknikleri, verimliliği artırma yöntemleri ve hastalıklara karşı önlemler hakkında bilgi alan Altıntaş, ayrıca üreticilerle birebir sohbet ederek tarımsal sorunları dinledi ve çözüm önerileri sundu. Bu tür eğitimlere katılımın artırılması hedefleniyor.

 • Samsun'da düzenlenen kurslarla meslek öğrenenler çalışma hayatına atılıyor
  27 Şub Samsun'da düzenlenen kurslarla meslek öğrenenler çalışma hayatına atılıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen kurslara katılan kursiyerler, meslek öğrenerek çalışma hayatına atılıyor. Açılan 'Aşçı Yardımcılığı ve Türk Mutfağı' kursunda kursiyerlere Samsun'un yöresel yemekleri ve Türk mutfağı yemekleri hakkında detaylı eğitimler veriliyor. Kursiyerler, mutfak tekniklerinde donanım sahibi oluyor ve iş bulma imkanı elde ediyor. Kurs sonunda 'Meslek Eğitim Belgesi' alacak olan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle çalışma hayatına katılacaklar.

 • Gökçebey Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki kadın ve çocuklar için giysi üretimi yaptı
  27 Şub Gökçebey Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki kadın ve çocuklar için giysi üretimi yaptı

  Gazze'de yaşayan kadın ve çocukları kış günlerinde ısıtmak için Gökçebey Halk Eğitim Merkezi tarafından giysi üretimi yapıldı. Üretilen kıyafetler, yardım toplama merkezine teslim edilmek üzere Mersin'e gönderildi. Proje, Almanya Zonguldak Gökçebey Çukurlular Derneği tarafından da desteklendi.

 • Balıkesir'de Yıldızlar Tekvando Şampiyonasında 4 Altın Madalya Kazanıldı
  27 Şub Balıkesir'de Yıldızlar Tekvando Şampiyonasında 4 Altın Madalya Kazanıldı

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Şeref Firidinoğlu öncülüğünde çalışmalarını sürdüren tekvandocular, Balıkesir'de düzenlenen Yıldızlar Tekvando Şampiyonasında 4 altın madalya kazandı. Şeref Firidinoğlu, başarılı sporcuları kutlayarak başarılarının devam edeceğini belirtti.

 • Çanakkale'de Kadın Çiftçilere Kuşkonmaz ve Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi
  27 Şub Çanakkale'de Kadın Çiftçilere Kuşkonmaz ve Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi

  Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor' projesi kapsamında kuşkonmaz yetiştiriciliği ve kooperatiflerin önemi konularında eğitim verildi. Toplantıya, il tarım ve orman müdürü, tarihi alan başkan yardımcısı, ilçe tarım ve orman müdürü, ziraat odası başkanı, kadın çiftçiler ve teknik personel katıldı. Kadın çiftçiler, bilgi edinmek ve birlikte hareket etmekten memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nden KYK Kız Öğrenci Yurdunda Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı Kursu
  27 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nden KYK Kız Öğrenci Yurdunda Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı Kursu

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi, KYK Kız Öğrenci Yurdunda Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı Kursu açarak kursiyerlere tasarım, ürün hazırlama ve kullanıma hazır hale getirme becerileri kazandırmayı hedefliyor. Kurslar ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 • Samsun'da Polis Ekipleri Narvas ve Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları Konusunda Bilgilendirme Yaptı
  27 Şub Samsun'da Polis Ekipleri Narvas ve Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları Konusunda Bilgilendirme Yaptı

  Samsun'da polis ekipleri, Narvas projesi ve çocuklar için temel güvenlik kuralları konusunda bilgilendirme yaparak toplamda 952 kişiye ulaştı. Ayrıca, Atakum Yeşildere Anaokulu'nda 172 öğrenciye güvenlik kuralları, trafik kuralları, güvenli internet kullanımı ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme yapıldı.

 • Sinop'tan Yalova'da Türkiye Üçüncüsü Sporcu
  24 Şub Sinop'tan Yalova'da Türkiye Üçüncüsü Sporcu

  Sinop'un Türkeli ilçesinden Yalova'da düzenlenen 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası'na katılan Hira Nur Yılmaz, Minik - Yıldız 36 Kg. kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

 • Sivas Halk Eğitim Merkezinde Okuma Yazma Eğitimi Alan Kadınlar Azimleriyle Dikkat Çekiyor
  24 Şub Sivas Halk Eğitim Merkezinde Okuma Yazma Eğitimi Alan Kadınlar Azimleriyle Dikkat Çekiyor

  Sivas Halk eğitim merkezinde düzenlenen okuma yazma kurslarında eğitim alan kadınlar, temel okuma ve yazma becerilerini kazanmayı hedefliyor. İlerleyen yaşlarına rağmen okuma ve yazmayı öğrenen kadınlar, azimleriyle dikkat çekiyor. 61 yaşındaki Aıcha Nacsauı, Türkçeyi öğrenmek için eğitim alırken, diğer kursiyerler de kendilerini geliştirmek ve çocuklarına yardımcı olmak amacıyla bu kurslara katılıyor.

 • Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocuklara bocce sporunu sevdirmek için çalışıyor
  24 Şub Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocuklara bocce sporunu sevdirmek için çalışıyor

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Ula Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bocce antrenörü Yasemin Miski çocuklara bu sporu sevdirerek spor yoluyla çocukların akademik başarılarına destek oluyor. Haftanın 7 günü antreman yapan çocuklar Yasemin hocalarına sevgilerini yapmış oldukları resim çalışmalarıyla anlatıyorlar. Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yağmur Küçük, çocukların bocce sporunu sevdirerek bu branşı sevdiren antrenörlerine teşekkür ettiğini belirtti.

 • Ankara Kalkınma Ajansı Destekli Projeler İncelendi
  23 Şub Ankara Kalkınma Ajansı Destekli Projeler İncelendi

  Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve geleneksel el sanatlarının izlerini taşıyan projeler üst düzey bürokratlar tarafından yerinde incelendi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Oruç Baba İnan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Celile Eren Ökten, Ankara Milletvekili Sayın Zeynep Yıldız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Sayın Ahmet Şimşek, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Emine Doğrukök ile Ajans ve ilçe halk eğitim merkezi yetkililerinin yer aldığı heyet; 21 Şubat tarihinde Altındağ ilçesinde yürütülen iki projede incelemelerde bulundu. Heyet ilk olarak 'Geleneksel Ayakkabıcılık Zanaatı ile Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Eğiticilerin Eğitimi Projesi' atölyesini ve satış ofisini ziyaret etti. Yemenia Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından yürütülen proje geleneksel el sanatlarının günümüze taşınması ve kadın istihdamının artırılması ile dikkat çekiyor. Sof tarihi değeriyle yeniden gündemde. Programın sonraki bölümünde 'Tiftik ve Sof Paydaş Toplantısı' gerçekleştirildi. İz Ankara Sanat Merkezinde yapılan toplantıda tarihi Sof Kumaşı'nın üretimi, yenilikçi yaklaşımlarla tasarlanması ve dünya pazarlarına tekrar sunulması için izlenecek yol haritası ele alındı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği ve yürütülecek olası programlar görüşüldü. Toplantının ardından heyet, Ankara Kalkınma Ajansının destekleriyle kurulan İz Ankara Sanat Merkezinde incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. - ANKARA

 • Bandırma'da 600 yıllık kültürü yaşatan Tokat tahta baskı sanatına ilgi büyüyor
  23 Şub Bandırma'da 600 yıllık kültürü yaşatan Tokat tahta baskı sanatına ilgi büyüyor

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bandırma Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Tokat Tahta Baskı kursuna kadınların ilgisi her geçen gün artıyor. Kursiyer kadınlar, 600 yıllık tarihi olan Tokat yazmalarının desenlerini tek tek oyarak hazırlıyor. Bandırma Kent Konseyi ve Bandırma Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen kurslar, geleneksel el sanatlarından olan Tokat Tahta Baskı işini yaşatmayı amaçlıyor.

 • Gülümseyin Geliyoruz: Aşkale'de çocuklarla buluştu
  22 Şub Gülümseyin Geliyoruz: Aşkale'de çocuklarla buluştu

  Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi'nin 'Gülümseyin, Geliyoruz' projesi kapsamında oluşturulan tiyatro ekibi, Aşkale'de Gençlik Merkezi iş birliğiyle TEK Kampüs Okullarındaki çocukları eğlendirdi. Aşkale Gençlik Merkezi Müdürü Kadir Turan ile birlikte 300 öğrencinin izlediği 'Ninemin Sihirli Sandığı' isimli tiyatro oyunu, öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltirken, zararlı beslenmemeyi ve arkadaş sevgisini aşıladı.

 • Erzurum'da Gençlik Merkezi ve Okullar Arasında Tiyatro İş Birliği
  22 Şub Erzurum'da Gençlik Merkezi ve Okullar Arasında Tiyatro İş Birliği

  Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi'nin 'Gülümseyin, Geliyoruz' projesi kapsamında Aşkale'de düzenlenen tiyatro etkinliği, TEK Kampüs Okullarındaki çocukların yüzlerini güldürdü. Aşkale Gençlik Merkezi Müdürü Kadir Turan ile birlikte 300 öğrencinin izlediği 'Ninemin Sihirli Sandığı' isimli tiyatro oyunu, öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırdı ve eğlenceli bir zaman geçirmelerini sağladı. Ayrıca, tiyatro oyunuyla çocuklara zararlı beslenme alışkanlıklarından kaçınmayı ve arkadaş sevgisini aşılamayı hedeflendi.

 • Kayseri'de Gazze'li bebekler için hastane seti dikiliyor
  22 Şub Kayseri'de Gazze'li bebekler için hastane seti dikiliyor

  Kayseri'de Kocasinan Belediyesi kurslarında Gazze'li bebekler için zıbın ve içlikten oluşan hastane seti dikiliyor. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kursiyerleri ziyaret ederek teşekkür etti. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitmenlerinin verdiği kursta dikilecek 9 bin hastane seti, Gazze'ye ulaştırılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilecek.

 • Keşan Belediyesi Pazar Yeri'nin Üzeri Kapatılacak
  21 Şub Keşan Belediyesi Pazar Yeri'nin Üzeri Kapatılacak

  Keşan Belediyesi, Kamu İhale Kanunu'na göre pazar yerinin üzerini kapatma işini ihale edecek. İhaleye teklifler 15 Mart'a kadar alınacak. Belediye Başkanı Helvacıoğlu, pazar yerinin kapatılmasıyla ilgili önemli bir hizmeti tamamlayacaklarını belirtti. Ayrıca, Trakya Üniversitesi ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında engelli çocukların eğitimi ve rehabilitasyonu konusunda protokol imzalandı.

 • Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde hükümlülere dikiş makineci kursu açıldı
  21 Şub Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde hükümlülere dikiş makineci kursu açıldı

  Küçükçekmece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığıyla hükümlülere yönelik düz dikiş makineci kursu açtı. Proje kapsamında 12 kursiyere temel dikim, makine kullanımı, dikiş ve kalıp hazırlama gibi alanlarda eğitim verilecek. Açıklamada, meslek edindirme kurslarının hükümlülerin istihdama katkı sağlaması ve hayata kazandırılması açısından önemli olduğu vurgulandı.

 • Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti
  20 Şub Sinop Valisi Türkeli ilçesini ziyaret etti

  Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Türkeli ilçesine ziyarette bulundu. Vali Özarslan, ilçe kaymakamı, jandarma ve emniyet müdürlüğü, adliye ve gaziyi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca esnaf ve vatandaşları da ziyaret eden Vali Özarslan, Halk Eğitim Merkezi ve Hükümet Konağı inşaat alanlarını da gezdi.

 • Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muhtarlarla Buluştu
  20 Şub Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Muhtarlarla Buluştu

  Aydın Ayaydın, Milas ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek seçim çalışmaları kapsamında istişarede bulundu. Ayaydın, göreve gelir gelmez köylere taziyeevi, düğün salonu, halı saha ve oyun parkı yapacaklarını, su fiyatlarını düşüreceğini ve muhtarlık ofislerini standart hale getireceklerini belirtti. Ayrıca tüm taksi durakları için tek tip mimari çizgide bir proje hazırlayacaklarını ve otopark sorununu çözeceklerini ifade etti.

 • Sivas'ta Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Hakkında Bilgilendirme Yapıldı
  20 Şub Sivas'ta Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

  Sivas İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme yaparak farkındalığı artırmayı hedefliyor. İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından Sivas Halk Eğitim Merkezi'nde bulunan kadın kursiyerlere KADES hakkında bilgilendirme yapıldı ve broşürler dağıtıldı. Ekipler, kadına yönelik şiddetle mücadelede çalışmaların aralıksız devam edeceğini vurguladı.

 • Samsun'da hemşire, Alper Gezeravcı'nın annesine vermek için kilim dokuma tekniği ile Türk bayrağı yaptı
  20 Şub Samsun'da hemşire, Alper Gezeravcı'nın annesine vermek için kilim dokuma tekniği ile Türk bayrağı yaptı

  Samsun'da görev yapan bir hemşire, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın annesine vermek için kilim dokuma tekniği ile 18 günde Türk bayrağı yaptı.

 • Samsun'da Hemşire Türk Bayrağı Yaptı
  20 Şub Samsun'da Hemşire Türk Bayrağı Yaptı

  Samsun'da görev yapan bir hemşire, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın annesine vermek için kilim dokuma tekniği ile 18 günde Türk bayrağı yaptı.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Kuaförlük Kursları Başladı
  20 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Kuaförlük Kursları Başladı

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde başlayan kuaförlük kurslarına talep artıyor. Kuaförlük kursunda saç eğitimlerinin yanı sıra yüz tipi analizi, manikür-pedikür, saç kesimi, saç renklendirme, fön çekme gibi temel eğitimler veriliyor. Herkesin katılabildiği bu meslek edindirme kursuna davet edilenler arasında kuaförlüğü öğrenmek ve meslek edinmek isteyenler de bulunuyor.

 • Görele'de Lise Öğrencilerine Kısa Film Yapımı Kursu Düzenlendi
  20 Şub Görele'de Lise Öğrencilerine Kısa Film Yapımı Kursu Düzenlendi

  Görele Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kısa film yapımı kursunda sinema, dizi ve belgesel yönetmeni Alparslan Bozkurt tarafından öğrencilere sinema hakkında bilgiler verildi. Bozkurt, öğrencilerin kendi tasarladıkları hikayeleri hayata geçirerek kısa film üretebileceklerine inandığını belirtti. Kursiyerlerden Medine Cin ise analitik düşünceyi öğrendiğini ve sonuca ulaşmak için küçük parçalara ayırma yöntemini kullandığını ifade etti.

 • Didim Halk Eğitim Merkezi, UNESCO Konferansında Türkiye'yi Temsil Etti
  20 Şub Didim Halk Eğitim Merkezi, UNESCO Konferansında Türkiye'yi Temsil Etti

  Aydın'ın Didim İlçe Halk Eğitimi Merkezi, Abu Dhabi'de düzenlenen UNESCO konferansında Türkiye'yi temsil etti. Didim Halk Eğitim Merkezi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Öğretmeni Düriye Gönen Kaya, yan etkinlik bildirisi sunmak üzere davet edildi. Didim Yerel Halk Mutfağı ve Akdeniz Beslenmesi tanıtıldı. Panelde kültürel mirasın eğitime entegrasyonu ve teknolojinin önemi vurgulandı.

 • Tokat'ın Almus ilçesinde açılan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursu
  19 Şub Tokat'ın Almus ilçesinde açılan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursu

  Tokat'ın Almus ilçesinde, Almus Kaymakamlığı himayesinde Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü iş birliğince açılan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursuna 30 kadın kursiyer katıldı. Kurs kapsamında, safran, lavanta, çörek otu, kekik gibi bitkilerin yetiştirilmesi konusunda 72 saatlik eğitim verilecek. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerler için biner metrekare uygulama bahçesi yapılması planlanıyor.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Popüler Gitar kursları başlıyor
  18 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Popüler Gitar kursları başlıyor

  Halk Eğitim Merkezi'nde enstrüman çalmak isteyen bireyler için Popüler Gitar kursları açılıyor. Kurs eğitimleri; nota, enstrüman tanıtımı ve nasıl çalınacağı ile ilgili teorik bilgiler ile başlıyor. Ardından uygulamalı ders aşamasına geçiliyor. Kurs eğitmeni Yavuz Çakmak, vatandaşları müzikle buluşturmak ve enstrüman çalmayı öğretmekten keyif duyduğunu belirtti.

 • Hendek'teki Cam Mozaik Kursunda Kadınlar Terapi ve Sanatı Bir Arada Yaşıyor
  18 Şub Hendek'teki Cam Mozaik Kursunda Kadınlar Terapi ve Sanatı Bir Arada Yaşıyor

  Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Cam Mozaik kursuna katılan kadınlar, küçük ve renkli cam parçalarını birleştirerek paha biçilemez eserler ortaya çıkarıyor. Kurs, kadınların el becerilerine katkı sağlamanın yanı sıra terapi amacıyla da büyük bir zevkle icra ediliyor. Mozaik sanatını öğrenen kadınlar, yapboz şeklindeki çalışmalar sayesinde evlerindeki sıkıntıları bir kenara bırakıp kendilerini bu sanata odaklayabiliyor. Kursiyerler, yaptıkları her eserle mutluluk duyduklarını ve sergilerde bu ürünleri görmekten büyük keyif aldıklarını belirtiyor. Emekli olanlar ve stresten uzaklaşmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurs, ekonomik değil duygusal anlamda tatmin sağlıyor.

 • Sivas'ta Türk Halk Müziği Korosu 'Karar Perdemiz Kadim Türkülerimiz' Konseri Verdi
  18 Şub Sivas'ta Türk Halk Müziği Korosu 'Karar Perdemiz Kadim Türkülerimiz' Konseri Verdi

  Sivas'ta düzenlenen 'Karar Perdemiz Kadim Türkülerimiz' konulu Türk Halk Müziği korosu konserinde, şef Onur Erdem yönetimindeki sanatçılar, Sivas ve Anadolu'nun çeşitli yörelerinin türkülerini seslendirdi. Konseri, çok sayıda müziksever izledi.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim kursları açılıyor
  17 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim kursları açılıyor

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde yetişkinlere yönelik olarak Kur'an-ı Kerim kursları düzenleniyor. Kursiyerlere harfler, kelime içindeki yazılış biçimleri, mahrece uygun şekilde telaffuz etme, harekeleri ve tecvidli okuma gibi konular öğretiliyor. Kurs sonunda bireyler, Kur'an-ı Kerim'i kurallara uygun ve doğru bir şekilde okuyabiliyorlar. Kursta görevli olan Figen Kaya ise, 'Yüce kitabımızın ilk emri 'oku' dur. Hangi yaşta olursak olalım aşkla, şevkle okumaya devam edeceğiz. Bizler burada Kur'an-ı Kerim okumanın doğru yolunu gösteriyoruz ve yardımcı oluyoruz' şeklinde konuştu.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Ses Eğitim ve Solfej Kursları' Başladı
  17 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Ses Eğitim ve Solfej Kursları' Başladı

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde şarkı söylemek isteyen ve sesini keşfetmek isteyen bireyler, ses eğitimi ve solfej kursu alarak kendilerini geliştiriyor. Kursta nota okuma, nota yazma, temel müzik teorileri, diyafram nefesi, doğru nefes alma, müzik kulağı, duyum ve aralık bilgisi gibi teknikler öğretiliyor. Kurs eğitmeni Hilal Coşgun Aslan, ses ve nefesin bütünlüğünü sağlamak için doğru teknikler kullanarak sesin eğitilmesini sağladıklarını belirtti ve bireysel ses özelliklerine göre eser seçimi yapıldığı bu kursta herkesi beklediklerini ifade etti.

 • Gediz Kaymakamı, Kick Boks Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları ödüllendirdi
  17 Şub Gediz Kaymakamı, Kick Boks Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları ödüllendirdi

  Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda dereceye giren antrenör Selim Ocak ve oğlu Aybars Ocak'ı ödüllendirdi. Kaymakam Alkan, Gedizli gençleri spora yönlendiren antrenörleri tebrik ederek başarılar diledi.

 • Safranbolu Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki Filistinli Çocuklar ve Kadınlar İçin Kıyafet ve Maske Dikiyor
  16 Şub Safranbolu Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki Filistinli Çocuklar ve Kadınlar İçin Kıyafet ve Maske Dikiyor

  Safranbolu Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, İsrail'in saldırdığı Gazze'deki Filistinli çocuklar ve kadınlar için giysi ve maske dikme çalışmaları yapıyor. Kahramanmaraş depreminden etkilenenlere yapılan benzer çalışmanın Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirildiği belirtilirken, polar içlik, iç çamaşırı, yeni doğan seti, eşofman takımı, maske ve battaniye üretildiği ifade edildi. Ürünler, Mersin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacak.

 • Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi, Gazze'deki Bebeklere Yardım İçin Zıbın Dikiyor
  16 Şub Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi, Gazze'deki Bebeklere Yardım İçin Zıbın Dikiyor

  Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğündeki usta öğretici kadınlar, İsrail'in saldırılarının hedefi olan Gazze'deki bebeklere ulaştırılmak üzere 10 bin zıbın takımı dikmek için çalışma başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İsrail'in ablukası altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere için insani yardım ulaştırılması amacıyla halk eğitim merkezi bünyesindeki usta öğretici kadınlar, bebekler için zıbın takımı üretimi mesaisine başladı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Güllü, usta öğreticilerin gönüllülük esasına göre ürünleri hazırladığını belirterek, hedeflerinin iki hafta içerisinde 50 bin parça ürünü teslim etmek olduğunu söyledi.

 • Ağrı'da kan bağışı seferberliği başladı
  16 Şub Ağrı'da kan bağışı seferberliği başladı

  Türk Kızılayı Ağrı Şubesi ve Ağrı Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan kan bağışı kampanyası ile, azalan kan stoklarına bağışçılar tarafından destek verildi. Ağrı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kasım İhsan Polat, kampanyaya tüm vatandaşları destek vermeye çağırdı.

 • Türk Kızılayı ve Ağrı Halk Eğitim Merkezi Arasında Kan Bağışı Kampanyası İmzalandı
  16 Şub Türk Kızılayı ve Ağrı Halk Eğitim Merkezi Arasında Kan Bağışı Kampanyası İmzalandı

  Türk Kızılayı Ağrı Şubesi ve Ağrı Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanan kan bağışı kampanyası ile, azalan kan stoklarına bağışçılar tarafından destek verildi. Ağrı Halk Eğitim Merkezi içerisine kurulan kan bağışı standına gelen kurumda çalışan öğretmenler, usta öğreticiler ve kursiyerler, 'Birbirimize Candan Bağlıyız' sloganı altında kan bağışında bulundu. Kampanya ile azalan kan stoklarının yükseltilmesi hedefleniyor.

 • Safranbolu'da Gazze'ye yardım: Kıyafet ve maske üretimi yapıldı
  15 Şub Safranbolu'da Gazze'ye yardım: Kıyafet ve maske üretimi yapıldı

  Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İsrail'in hava ve kara saldırıları altındaki Gazze'deki Filistinlilere yardım amacıyla kıyafet ve maske üretimi gerçekleştirdi. Üretilen ürünler, Mersin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacak.

 • İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, İstanbul'daki okulların deprem raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından yürütülen çalışmaya göre İstanbul'daki okulların depreme karşı yapım ve güçlendirme çalışmalarına dair son durum raporu açıklandı.

 • Selçuk'ta Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı
  15 Şub Selçuk'ta Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunu tamamlayan 22 kursiyer, sertifikalarını Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'den aldı. Selçuk'ta meslek fabrikası eğitimlerinin devam edeceği, farklı dallarda ücretsiz olarak düzenlenecek eğitimlere 16 yaş üzeri vatandaşların başvurabileceği aktarıldı.

 • Develi'de kadınlar kamışlardan dekoratif ürünler yapıyor
  15 Şub Develi'de kadınlar kamışlardan dekoratif ürünler yapıyor

  Kayseri'nin Develi ilçesinde, Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda yetişen kamışlarla kadınlar tarafından kapı süsü, avize ve sepet gibi çeşitli dekoratif ürünler hazırlanıyor. Develi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kamış Örme Kursu'na katılan kadınlar, kuş cenneti olan Sultan Sazlığı'ndan toplanan kamışları kullanarak yaklaşık 50 çeşit ürün yapıyor. Kadınlar, bu sanatı hem hobi olarak hem de gelir elde etmek amacıyla yapıyor ve ürünlerini satıyorlar.

 • İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı
  15 Şub İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna dair raporunu açıkladı

  İstanbul Valiliği, okulların deprem durumuna ilişkin raporunu kamuoyuna açıkladı. İstanbul'daki riskli ve boşaltılan okul sayısını açıklayan İstanbul Valiliği, yapılan incelemede okulların 1428'inin riskli olduğu tespit edilmiştir'' ifadelerini kullandı.

 • İstanbul'da 1428 Okulun Yeniden Yapım ve Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
  15 Şub İstanbul'da 1428 Okulun Yeniden Yapım ve Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

  İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi'nin (İPKB) raporuna göre, kentte riskli olduğu tespit edilen 1428 okuldan 481'i yıkılıp yeniden yapıldı, 799'u ise güçlendirildi. Ayrıca, 148 okulda güçlendirme çalışmaları devam ediyor. 2023 yılında tamamlanan 16 okulda derslik sayısı ve kapalı alan miktarı artırıldı. Ayrıca, 43 okulun yeniden yapım çalışmaları sürüyor ve bu okullar tamamlandığında 421 yeni derslik ve 403 bin 917 metrekare kapalı alan kazanılmış olacak.

 • Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı
  14 Şub Yalova'da İpek Koza Sergisi Açıldı

  Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen İpek Koza Sergisi, kursiyerlerin eserlerini sergiledi. Sergi, Vali Hülya Kaya'nın katılımıyla açıldı. Kursun usta öğreticisi Meral Evcin Özdemir, Yalova'nın en iyi kozalarının yetiştiğini belirtti ve amaçlarının unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırmak olduğunu söyledi.

 • Yalova'da İpek Koza İşlemeciliği Kursu Açıldı
  14 Şub Yalova'da İpek Koza İşlemeciliği Kursu Açıldı

  Yalova'da Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteğiyle açılan İpek Koza İşlemeciliği kursuna katılan kadınlar, unutulmaya yüz tutmuş mesleği geleceğe taşıyor. Yapılan kurslarda ortaya çıkan eserler sergilendi ve Vali Hülya Kaya, kursiyerlere teşekkür etti. Kursun usta öğreticisi Meral Evcin Özdemir ise, kursun amacının çırak yetiştirmek ve ekonomiye katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • İZMEK Kursiyerlerine Uyuşturucuyla Mücadele Farkındalık Eğitimi Verildi
  14 Şub İZMEK Kursiyerlerine Uyuşturucuyla Mücadele Farkındalık Eğitimi Verildi

  İzmit Belediyesi, İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı iş birliği ile İZMEK kursiyerlerine, 'Uyuşturucuyla Mücadele Farkındalık Eğitimi' verildi. Eğitimde uyuşturucu ile mücadelede önemli konular hakkında bilgi verildi.

 • Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı Ozanı İhsan Ozanoğlu Anıldı
  13 Şub Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı Ozanı İhsan Ozanoğlu Anıldı

  Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı türküsünü kaleme alan ve 1981 yılında hayatını kaybeden Ozan İhsan Ozanoğlu, vefatının 43'üncü yıl dönümünde Kastamonu'daki kabri başında anıldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Sakinleri Geri Dönüşümle Ev Dekorasyon Eşyaları Üretti
  13 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Sakinleri Geri Dönüşümle Ev Dekorasyon Eşyaları Üretti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, geri dönüştürülebilen malzemeleri kullanarak ev dekorasyon eşyaları üretti ve sergilemeye başladı. Huzurevi sakini yaşlılar, hobi odasında yapılan çalışmalarda vazolar, tabaklar, saksılar ve süs eşyaları üretti.

 • Sinop'un Boyabat ilçesinde Türk halk müziği korosu konser verdi
  13 Şub Sinop'un Boyabat ilçesinde Türk halk müziği korosu konser verdi

  Sinop'un Boyabat ilçesinde, 'Tellerden Dillere, Dillerden Gönüllere' Projesi kapsamında kurulan Türk halk müziği korosu, ilk konserini 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. On sekiz kişilik ekipten oluşan koro, Türk halk müziği dalında 19 eseri seslendirerek izleyicilerin beğenisine sundu. Konser sonunda Kaymakam Enver Yılmaz, koroyu tebrik ederek çiçek takdim etti.

 • Türk Kursiyerlerden Gazze'ye Yardım
  12 Şub Türk Kursiyerlerden Gazze'ye Yardım

  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi'nde üretilen eşofman ve montlar Gazze'ye gönderildi. Üretilen 5 bin ürün, İsrail'in saldırıları altında yaşam mücadelesi verenlere ulaştırılmak üzere Mersin Limanı'na gönderildi. Kursiyerler, üretime ve Filistin'de yaşayanlara destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

 • Hobi olarak başladığı tezhip sanatında çalışmalarıyla usta sanatçılara taş çıkarıyor
  12 Şub Hobi olarak başladığı tezhip sanatında çalışmalarıyla usta sanatçılara taş çıkarıyor

  Hatay'da yaşayan Halil Uyan, hobi olarak başladığı tezhip sanatını yoğun emekle birlikte profesyonel bir işe dönüştürdü. Uyan, hobi olarak başladığı sanatta özel siparişler alıyor ve sergilere katılıyor. Tezhip sanatında eserin ortaya çıkma süreci hakkında bilgi veren Uyan, yoğun uğraş ve emek gerektiren bir sanat olduğunu belirtti.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Okuma-Yazma Kursları Açılıyor
  11 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde Okuma-Yazma Kursları Açılıyor

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi, okula gidemeyen yetişkin bireyler için 1'inci ve 2'nci kademeli okuma-yazma kursları düzenliyor. Kursa katılanlar, eğitimi tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını alıyor ve ilkokul eğitimini tamamlamış oluyor.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Kadın Üst Giysileri Dikimi' kursları açılıyor
  11 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Kadın Üst Giysileri Dikimi' kursları açılıyor

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde, dikim yapabilme bilgi ve becerisine sahip bireylerin yetiştiği 'Kadın Üst Giysileri Dikimi' kursu açılıyor. Kursiyerler, drapaj tekniği kullanarak etek, bluz, elbise dikimleri yapacak ve dikim öncesi işlemlerini hazırlama eğitimi alacak. Kursa katılmak isteyen Bilecikliler, Halk Eğitim Merkezi'ne başvuru yapabilirler.

 • Afyonkarahisar'da 43 anne ve anne adayına uyuma uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı
  10 Şub Afyonkarahisar'da 43 anne ve anne adayına uyuma uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı

  Afyonkarahisar Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Afyonkarahisar İhsaniye Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte 43 anne ve anne adayına uyuma uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı. En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimi kapsamında katılımcılara uyuma uygulamasıyla ilgili önemli bilgiler aktarıldı.

 • Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Güreş Kursu' Başladı
  10 Şub Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde 'Güreş Kursu' Başladı

  Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nde yoğun talep üzerine Güreş kursu başladı. Kurs antrenörü Musa Göksu, güreş kurslarının sporcuların vücut geliştirme, kendine güven duygusu kazanma, öz disiplin edinme, takım ruhu ve liderlik gibi becerilerini geliştirdiğini belirtti.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Haymana'da Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı
  09 Şub Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Haymana'da Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı

  Turgut Altınok, Haymana'da muhtarlar ve muhtar adaylarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra AK Parti Ankara milletvekilleri ve il başkanıyla birlikte Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

 • Kayseri'deki tarihi medrese, kilim dokuma kursuna ev sahipliği yapıyor
  09 Şub Kayseri'deki tarihi medrese, kilim dokuma kursuna ev sahipliği yapıyor

  Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan 1893 yılında yapılan Hamidiye Medresesi, halk eğitim merkezinin açtığı kilim dokuma kursuna katılan kadınları ağırlıyor. Medresede bir araya gelen kadınlar, dokudukları kilimleri Büyükşehir Belediyesine satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Kilim dokuma kursu, tarihi mekanın geleceğe taşınmasına ve kilim kültürünün yaşatılmasına olanak sağlıyor.

 • Aydın'da Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Müdür Yardımcısını Bıçakla Yaraladı
  08 Şub Aydın'da Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Müdür Yardımcısını Bıçakla Yaraladı

  Aydın'ın Germencik İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ali Ercedoğan'ın, Müdür Yardımcısı A.Y.'yi odasında bıçakla yaraladığı öğrenildi. Eğitim İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, olayı kınayarak istifa çağrısında bulundu.

 • Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
  08 Şub Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, asayiş ve trafik, akran zorbalığı, teknoloji bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele, okullarda gıda güvenliği ve hijyen konularında alınan tedbirler konuşuldu. Vali Arslan, öğrencilerin olumsuzluklarla mücadelede okul yönetimi, öğretmenler ve ailelerin desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Toplantıda, ilgili kurumlar personel bilgilendirmesi yaptı ve toplantıya birçok yetkili katıldı.

 • Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 25 yıl önce arkadaşlarının hazırladığı pankartla muhtar adayı olan Gülten Çetin, tekrar muhtarlığa aday oldu
  08 Şub Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 25 yıl önce arkadaşlarının hazırladığı pankartla muhtar adayı olan Gülten Çetin, tekrar muhtarlığa aday oldu

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Gülten Çetin, arkadaşlarının hazırladığı pankartla 25 yıl önce muhtar adayı olmuştu. Şimdi ise tekrar muhtarlığa aday olduğunu belirtti.

 • Yağlıdere'de Halk Eğitim Merkezi'nde serender maketi kursu düzenleniyor
  07 Şub Yağlıdere'de Halk Eğitim Merkezi'nde serender maketi kursu düzenleniyor

  Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kursla, kursiyerler Karadeniz'e özgü yapı olan serender maketini yapmayı öğreniyor. Serenderin nostalji yapılar olarak kullanıldığı belirtilirken, kursun tamamı kadın kursiyerler tarafından yapıldı. Serender ustası ise yapıların eskiden çok işe yaradığını ancak artık yavaş yavaş kaybolduğunu ifade etti.

Advertisement