Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Havelsan haberleri, Havelsan son dakika, son dakika Havelsan

Son Dakika Havelsan Haberleri

Son dakika Havelsan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son havelsan haberleri anında burada.


 • 12:27 Bakan Kacır, "7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu ve 3. Kutup Şenliği"nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, '7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumu ve 3. Kutup Şenliği'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gelecek 13 yıl için bir yol haritası olan Ulusal Kutup Bilim Stratejisi'ni kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek, "Bu strateji doğrultusunda gerçekleştireceğimiz projelerle kutup araştırmaları alanında bilimsel verilerin nicelik ve...

 • 11:53 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, 'Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknolojik üstünlüğe sahip olmak, kimseyi zalim yapma hakkını ortaya çıkarmaz diye düşünüyoruz.

 • Dün Dün 18:25 A5 Defence Cup, Türk savunma sanayisi şirketlerini futbol turnuvasında bir araya getirdi

  A5 Defence Cup, Türk savunma sanayisi şirketlerini futbol turnuvasında bir araya getirdi A5 Savunma Sanayii Dergisi'nin düzenlediği A5 Defence Cup, Türk savunma sanayisi şirketlerini bir araya getiren bir futbol turnuvası oldu. Turnuvaya Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN, Anova, BMC Savunma, Fotoniks, Gürbağ Savunma, HAVELSAN, HAVELSAN HTR, Meteksan Savunma, Milsan Elektronik, STM ve TUSAŞ katıldı. Turnuvanın final maçında ASELSAN ve TUSAŞ karşılaştı ve ASELSAN kupayı kazandı. Final maçının ardından ASELSAN takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne dikkat çekmek amacıyla gözlerine bant çekerek sahaya çıktı.

 • Dün Dün 17:04 Milli Gemi Projesi ve MİLGEM Gemileri Batı Basınında Övgü Aldı

  Milli Gemi Projesi ve MİLGEM Gemileri Batı Basınında Övgü Aldı Batı basını, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı ASFAT tarafından yürütülen Milli Gemi (MİLGEM) projesi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilen açık deniz karakol gemileri Akhisar ve Koçhisar'dan övgüyle bahsetti. Savunma sanayi alanındaki en büyük medya kuruluşları, Türkiye'nin savunma projelerini yakından takip ediyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:15 THY, 355 uçak almayı planlıyor

  THY, 355 uçak almayı planlıyor Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, artan uçak ihtiyacını gidermek için 240'ı kesin, 115'i opsiyon olmak üzere toplam 355 uçak almayı planladıklarını ve ilk teslimatların 2026 yılında olacağını açıkladı. Bolat ayrıca, THY'nin Dünya'nın 7 büyük havayolu şirketi arasına gireceğini belirtti.

 • 19.11.2023 19 Kas 11:29 Türk Savunma Sanayisi, İnsansız Deniz Araçlarını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

  Türk Savunma Sanayisi, İnsansız Deniz Araçlarını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor Türk savunma sanayisi, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen insansız deniz araçlarını güvenlik güçlerinin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından tedarik edilecek ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına hizmete sunulacak olan SANCAR Silahlı İnsansız Suüstü Aracı (SİDA), üs koruma, arama-kurtarma, istihbarat, keşif, gözetleme, devriye, su üstü harbi, mayına karşı tedbir gibi kritik görevlerde aktif rol üstlenecek. Proje kapsamında HAVELSAN ve Yonca-Onuk işbirliğiyle geliştirilen SİDA, ADVENT ROTA ve ADVENT KALYON gibi sistemlerle entegre çalışabilecek ve Türk donanmasının su üstü platformlarında kullanılabilecek çözümler sunacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:50 Salıcı'dan Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: "Bir Bebekten Katil Yaratan Karanlık Devam Ediyor.

  Salıcı'dan Samast'ın Tahliye Edilmesine Tepki: 'Bir Bebekten Katil Yaratan Karanlık Devam Ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, dün; “Rakel Dink’in bir sözü vardı. Cenaze töreninde söylemişti. ‘Bir bebekten katil yaratan karanlık’ demişti. Beni çok etkilemişti o söz. Görünen o ki bir bebekten katil yaratan karanlık devam ediyor. O dönemin koşullarını hatırlayın. O dönemin koşullarında AKP iktidarı var. AKP iktidarına karşı da işlenmiş bir cinayetti aslında. Dolayısıyla bugün de AKP iktidarında olması ve bu salıvermenin o iktidar döneminde olması bence AKP’li arkadaşların şapkalarını önüne koyup düşünmelerini gerektiren bir durum” dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 19:58 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, "Planlı sanayi alanları, girişimcilik kültürü ve nitelikli insan kaynağıyla Türkiye son 21 yılda küresel bir üretim üssü haline gelmiştir; bununla ancak gurur duyulur, 'daha iyisi olsun' temennisinde bulunulur.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:13 Türk savunma sanayisi insansız sistemlerde ilke imza attı

  Türk savunma sanayisi insansız sistemlerde ilke imza attı Türk savunma sanayisindeki insansız kara aracı ve dolanan mühimmat yeteneklerinin bir araya getirildiği yeni bir başarıya imza atıldı.

 • 29.10.2023 29 Eki 18:10 Selçuk Bayraktar TCG Anadolu'da Cumhuriyet Bayramı'na özel konuştu

  Selçuk Bayraktar TCG Anadolu'da Cumhuriyet Bayramı'na özel konuştu BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "2024 yılında inşallah biz Bayraktar TB3'ü gemide görev yapabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

 • 27.10.2023 27 Eki 11:17 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türkiye ekonomisi badirelere rağmen 100 yılda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmayı başardı

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türkiye ekonomisi badirelere rağmen 100 yılda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmayı başardı Türkiye, 100 yıllık Cumhuriyet tarihi süresince attığı adımlarla savaşların, krizlerin, terör saldırılarının, afetler ve darbelerin gölgesinde dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmeyi başarırken yeni yüzyıla da iddialı hedeflerle başlıyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:05 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Sanayide kritik teknolojik yatırımlarla uzaya erişim sağlandı

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Sanayide kritik teknolojik yatırımlarla uzaya erişim sağlandı Cumhuriyet idaresinde bir asrı geride bırakan Türkiye, sanayi ve teknoloji alanında atılan adımlar, teknoloji transferleri ve koruma tedbirleri sayesinde kendi arabasını, uydusunu ve savunma araçlarını üreten, ilk yolcularını da uzaya göndermeye hazırlanan bir ülke konumuna yükseldi.

 • 22.10.2023 22 Eki 20:57 Antalya BİLİMFEST: Türkiye'nin önde gelen bilim etkinliği

  Antalya BİLİMFEST: Türkiye'nin önde gelen bilim etkinliği TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜMOSAN, TUSAŞ, TURKSAT gibi birçok şirketin katılımıyla gerçekleşen Antalya BİLİMFEST, Türkiye'nin önde gelen bilim ve teknoloji etkinliklerinden biridir. Festivalde yerli ve milli teknoloji üreten kurumlar, okullar ve kamu kurumları bir araya gelerek bilimsel atölyeler, gösteriler ve yeni teknoloji ürünleri sergilenmektedir. Ayrıca, festivalde savunma sanayi ürünleri de sergilenmekte ve devlet yetkilileri de katılım göstermektedir. Antalya Bilim Merkezi ise bilim ve teknolojiye ilgi duyan her yaş grubundan insanları bir araya getiren önemli bir kurumdur.

 • 19.10.2023 19 Eki 15:31 Bakan Kacır: "Ülkemizi adım adım küresel bir üretim üssü haline getiriyoruz"

  Bakan Kacır: 'Ülkemizi adım adım küresel bir üretim üssü haline getiriyoruz' Bakan Kacır: "Ülkemizi adım adım küresel bir üretim üssü haline getiriyoruz" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Antalya'da BİLİMFEST'e katıldı "Ziyarete açık olan bilim merkezlerimizin, bugüne kadar yaklaşık 7 milyon kişiyi ağırladığını görmekteyiz" "Türkiye olarak son 20 yılda...

 • 19.10.2023 19 Eki 14:57 Antalya BİLİMFEST start alıyor!

  Antalya BİLİMFEST start alıyor! Antalya'da düzenlenecek olan 2. Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST), büyük bir heyecanla 19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

 • 19.10.2023 19 Eki 14:46 Antalya Bilim Festivali'nde Yeni Teknoloji Ürünleri Sergilendi

  Antalya Bilim Festivali'nde Yeni Teknoloji Ürünleri Sergilendi Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Antalya Bilim Festivali'nde, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜMOSAN, TUSAŞ, TURKSAT, Türkiye Uzay Ajansı gibi yerli ve milli teknoloji üreten kurumlar, üniversiteler, teknokentler, okullar ve çeşitli kamu kurumları yer aldı. Festivalde, bilimsel atölyeler, gösteriler ve yeni teknoloji ürünleri sergilendi. Türk savunma sanayinin yerli ve milli ürünlerine büyük ilgi gösterildi. Ayrıca festivalde BilimFest Proje Yarışması'nda finale kalan çalışmaların tanıtımı yapıldı. Festival, 22 Ekim'e kadar devam edecek.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:09 Bakan Kacır, Antalya Bilim Festivali'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, Antalya Bilim Festivali'nin açılışında konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye olarak son 20 yılda birçok alanda büyük atılımlar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

 • 10.10.2023 10 Eki 15:24 GTÜ Bilim ve Teknoloji Günleri Başladı

  GTÜ Bilim ve Teknoloji Günleri Başladı Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) IEEE Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen 'Bilim ve Teknoloji Günleri' etkinliği başladı. Etkinlikte, 21 şirketin üst düzey yöneticileri öğrencilerle bir araya gelerek iş dünyasını tanıtacak. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, öğrencilerin sektördeki firmaların yöneticileriyle buluşmasının öz güvenlerini geliştireceğini belirtti. Etkinlikte ayrıca HAVELSAN gibi şirketler, öğrencilere kariyer fırsatları ve staj imkanları hakkında bilgi aktarıyor.

 • 09.10.2023 09 Eki 16:32 Fatih Erbakan: Üretime yönelik çivi çakan Milli Görüş'ün imzası var

  Fatih Erbakan: Üretime yönelik çivi çakan Milli Görüş'ün imzası var Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde düzenlediği mitingde, Türkiye'de üretime, istihdama ve kalkınmaya yönelik atılan her adımda Milli Görüş'ün imzasının olduğunu belirtti. Erbakan, Tosya'dan destek isteyerek, yerel seçimlerde Milli Görüş belediyeciliğine kavuşmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, babası Necmettin Erbakan'ın Türkiye'ye büyük hizmetlerde bulunduğunu ve Milli Görüş'ün dış politikasının cesur ve kararlı olduğunu vurguladı.

 • 09.10.2023 09 Eki 11:00 10. Bilim ve Teknoloji Günleri Gebze'de Yüz Yüze Gerçekleştirilecek

  10. Bilim ve Teknoloji Günleri Gebze'de Yüz Yüze Gerçekleştirilecek 10.Bilim ve Teknoloji Günleri, 10-11-12 Ekim tarihlerinde Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Etkinlik, birçok öncü firma ve C-Level yöneticilerinin katılımıyla 3 gün boyunca devam edecek. Katılım belgeli olan etkinlik, tüm öğrencilere ücretsiz olacak.

 • 06.10.2023 06 Eki 13:50 Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesinin akademik yıl açılış töreninde konuştu Açıklaması

  Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesinin akademik yıl açılış töreninde konuştu Açıklaması Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, finans uzmanlarının daha iyi yetiştirilebilmesi amacıyla Borsa İstanbul'un üniversite bünyesinde "finans laboratuvarı" kuracağını, bu çalışmanın yakında tamamlanacağını bildirdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 14:05 GTÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

  GTÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in katılımıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, üniversitenin başarılarından ve savunma sanayindeki fırsatlarından bahsetti.

 • 03.10.2023 03 Eki 10:55 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bilişim Vadisi Bakü'ye yeni katılan şirketlerin açılışını yaptı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bilişim Vadisi Bakü'ye yeni katılan şirketlerin açılışını yaptı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Azerbaycan'da bulunduğu sırada Bilişim Vadisi Bakü'yü ziyaret ederek, yeni katılan şirketlerin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kacır, Azerbaycan'ın araştırma, geliştirme ve inovasyon ekosistemini büyütmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti ve Bilişim Vadisi'nin Türkiye dışındaki ilk kampüsünü Azerbaycan'da açtıklarını söyledi. Ayrıca, Bilişim Vadisi Bakü'de düzenlenen oyun geliştirme kampının büyük ilgi gördüğünü ve ilerleyen dönemde şirketlerin dijital teknoloji, mobilite, savunma sanayi ve haberleşme teknolojileri gibi alanlarda önemli çalışmalara imza atacağını umut ettiklerini ifade etti.

 • 02.10.2023 02 Eki 20:53 Baykar'dan Uluslararası Savunma Sanayileri Forumu sonrası açıklama!

  Baykar'dan Uluslararası Savunma Sanayileri Forumu sonrası açıklama! Ukrayna'da "1. Uluslararası Savunma Sanayileri Forumu" düzenlendi. Bu foruma Baykar dahil 30 ülkeden 252 firma katıldı. İşte detaylar...

 • 26.09.2023 26 Eyl 20:13 Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğencileriyle buluştu

  Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğencileriyle buluştu Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğrencileriyle buluştu Türkiye'nin ilk milli SİHA-İHA sistemlerinin ve ilk milli insansız savaş uçağı Bayraktar'ın mimarı, Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde düzenlenen 'Milli Teknoloji Hamlesi'nin Bayraktarı...

 • 25.09.2023 25 Eyl 12:31 DEVA Partisi, Dijital Türk Lirası çalışmalarını sorguluyor

  DEVA Partisi, Dijital Türk Lirası çalışmalarını sorguluyor DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Dijital Türk Lirası çalışmalarına ilişkin sorular yöneltti. Dalgın, pilot çalışmalara katılan kuruluşlar, dijital liranın kullanımı ve veri mahremiyeti gibi konuları gündeme getirdi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:04 Türk Savunma Sanayisi Deniz Platformu Projelerinde Başarı Yakalıyor

  Türk Savunma Sanayisi Deniz Platformu Projelerinde Başarı Yakalıyor Türk savunma sanayisi, yurt dışındaki kullanıcılar için yürüttüğü deniz platformu projelerindeki başarısıyla yeni ihracat fırsatları elde ediyor. Pakistan MİLGEM Projesi kapsamında üretilen dört gemiden ilki olan PNS BABUR, teslim edildi. Proje, Türkiye'nin en büyük savunma sanayisi ihracatı olarak önemli bir yer tutuyor ve diğer ülkelerin ilgisini çekiyor. Türk savunma sanayisi, bu projelerle bayrağı yurt dışına taşıyarak başarılar elde ediyor.

 • 23.09.2023 23 Eyl 23:12 SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek

  SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek - SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek Güvenlik güçleri tarafından sahada başarıyla kullanılan ve her geçen gün geliştirilen SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek.

 • 23.09.2023 23 Eyl 13:08 Türk Savunma Sanayii Şirketleri Arasında Futbol Turnuvası Düzenleniyor

  Türk Savunma Sanayii Şirketleri Arasında Futbol Turnuvası Düzenleniyor Türkiye'de yerli ve milli üretim yapan savunma sanayisi firmaları, A5 Savunma Sanayii Dergisi tarafından düzenlenen Türk savunma sanayisi şirketleri arası futbol turnuvası 'A5 DefenceCup'ta karşılaşacak. Turnuvaya sadece yerli ve milli üretim yapan savunma sanayisi firmaları katılacak ve şampiyon takım, uluslararası bir futbol turnuvasında Türkiye'yi temsil edecek. Ayrıca, savunma sanayisi şirketleri arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla düzenlenen turnuva, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarını göstermek için önemli bir platform olacak.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:05 SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek

  SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek Güvenlik güçleri tarafından sahada başarıyla kullanılan ve her geçen gün geliştirilen SONGAR Dron Sistemi'ne 81 mm'lik üçlü havan entegre edilecek.

 • 19.09.2023 19 Eyl 11:43 SBTÜ'den örnek oryantasyon programı

  SBTÜ'den örnek oryantasyon programı Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ), yüksek öğrenim hayatına yeni başlayacak öğrenciler için oryantasyon programı düzenliyor. Öğrencilere hem üniversiteyi hem de bölümleri tanıtan SBTÜ, aynı zamanda öğrencilere kenti de gezdiriyor.

 • 18.09.2023 18 Eyl 12:53 Avrupa Ülkeleri Acil Müdahale Ekiplerini Güçlendiriyor

  Avrupa Ülkeleri Acil Müdahale Ekiplerini Güçlendiriyor Avrupa'nın 13 ülkesinden 24 kuruluş, 'acil müdahale ekiplerinin güvenliği ve müdahalelerin etkinliğinin artırılmasına yönelik' güçlerini birleştirdi. Türkiye'nin liderliğinde, HAVELSAN koordinatörlüğünde ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklığında geliştirilen projenin tanıtım toplantısı Bursa'da yapıldı. Proje, acil müdahale ekiplerini uzaktan takip eden, giyilebilir sensörler ve yapay zeka ile aktivitelerini tespit eden bir sistem içeriyor.

 • 16.09.2023 16 Eyl 12:34 HAVELSAN, DSEI 2023 Fuarında Ürün ve Kabiliyetlerini Sergiledi

  HAVELSAN, DSEI 2023 Fuarında Ürün ve Kabiliyetlerini Sergiledi HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Türk savunma sanayisinin bütün dünyada kabul gören fuar ve ortamlarda ürün satabilecek, kabiliyet sergileyebilecek yetkinliğe ulaştığını belirtti. HAVELSAN, Londra'da düzenlenen dünyanın önde gelen savunma sanayisi buluşmalarından Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'nda (DSEI 2023) ürün ve kabiliyetlerini sergiledi. HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da düzenlenen ve oldukça yoğun geçen IDEF'in ardından dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan, Avrupa'nın en büyük savunma fuarı DSEI'ya katılım sağladıklarını söyledi. Fuara otonom sistemler alanındaki kara, hava, deniz ürünleri, komuta kontrol ve savaş yönetim sistemleri ve simülatör ürünleriyle katıldıklarını ifade eden Nacar, Türk savunma sanayisinin uluslararası alanda kabul gören bir konuma geldiğini ve müşterilerin güvenerek iş yapmak istediklerini belirtti.

 • 13.09.2023 13 Eyl 12:22 CANiK, İngiltere ordusu için 30 milimetre silah sistemi üretecek

  CANiK, İngiltere ordusu için 30 milimetre silah sistemi üretecek Türk savunma sanayisinin önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticilerinden CANiK, İngiltere ordusu için 30 milimetre silah sistemi üretmeye hazırlanıyor. CANiK, Londra'da düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na katılarak ürünlerini sergiledi. CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, 30 milimetre silah sistemlerinin düşük geri tepme ve yüksek patlayıcılı mühimmat atabilme özellikleri sayesinde büyük önem kazandığını belirtti. Ayrıca, CANiK'in ileri seviye uzaktan kumandalı atış kontrol sistemi üretebilme kabiliyeti, orta kalibre toplarla birleşerek her türlü platform için çözüm üretebileceği bir alan oluşturduğunu ifade etti. CANiK'in ürün portföyünün genişlemesiyle birlikte dünyadaki müşteri portföyünün de arttığı ve İngiltere'ye yapılacak satışlarla birlikte 300-350 milyon dolar satış hedefine ulaşmayı hedefledikleri belirtildi.

 • 12.09.2023 12 Eyl 21:59 Türk Savunma Şirketleri DSEI 2023 Fuarında Boy Gösterdi

  Türk Savunma Şirketleri DSEI 2023 Fuarında Boy Gösterdi Aselsan, Roketsan, Havelsan ve MKE gibi Türk savunma şirketleri, Londra'da düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na katıldı. Avrupa'nın en önemli savunma sanayi fuarlarından biri olan DSEI 2023'te Türk şirketler, ürünlerini hükümetlere, silahlı kuvvetlere ve endüstri temsilcilerine sergileme fırsatı bulacak.

 • 12.09.2023 12 Eyl 18:29 Türk Savunma Sanayisi DSEI 2023 Fuarına Katıldı

  Türk Savunma Sanayisi DSEI 2023 Fuarına Katıldı Türk savunma sanayisi, İngiltere'de düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na (DSEI 2023) yaklaşık 30 şirketle katıldı. Fuarda, Türk şirketlerinin ürün ve kabiliyetleri sergilendi. Türkiye'nin İngiltere ile savunma sanayi alanındaki ilişkileri güçlü olduğu vurgulandı. Savunma sanayi Türkiye'de önemli bir ihracat kalemi haline gelmiştir.

 • 11.09.2023 11 Eyl 11:15 Türk Savunma Sanayisi Avrupa'ya Açılıyor

  Türk Savunma Sanayisi Avrupa'ya Açılıyor Türk savunma sanayisi, dünyanın farklı coğrafyalarında yakaladığı ihracat başarılarını Avrupa'ya taşımak için yeni hamleler yapıyor. DSEI 2023 fuarıyla birlikte Türk şirketleri ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.

 • 10.09.2023 10 Eyl 10:31 Konya Savunma Sanayi Şirketlerini Ziyaret Etti

  Konya Savunma Sanayi Şirketlerini Ziyaret Etti Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, Türkiye'nin en büyük savunma sanayi şirketlerini ziyaret ederek, Konya savunma sanayi sektörü hakkında bilgi verdi. Büyükeğen ayrıca, 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarına davet etti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 12:09 Türk savunma sanayisi yeni ihracat rekorlarına hazırlanıyor

  Türk savunma sanayisi yeni ihracat rekorlarına hazırlanıyor Yılın ilk yarısını ihracat rekoruyla kapatan Türk savunma sanayisi, 2023'ün geri kalanında da yeni rekorlara hazırlanıyor.

 • 31.08.2023 31 Ağu 19:37 Savunma sanayiinin öncüleri TEKNOFEST stant turunda

  Savunma sanayiinin öncüleri TEKNOFEST stant turunda Savunma sanayiinde lider firmaların genel müdürleri, Savunma Sanayi Başkanı Haluk Görgün öncülüğünde TEKNOFEST'te stant turuna çıktı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 13:08 Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Türkiye büyümeye, istihdam yaratmaya, ihracat yapmaya devam ediyor

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Türkiye büyümeye, istihdam yaratmaya, ihracat yapmaya devam ediyor Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TEKNOFEST'e ziyarette bulunarak Türkiye'nin büyüme, istihdam ve ihracat konularında devam eden başarısını vurguladı. Bolat, Türkiye'nin dünya ticaretinin durma noktasına geldiği bir dönemde büyümeye devam ettiğini belirtti.

 • 31.08.2023 31 Ağu 11:56 HAVELSAN ve Ankara Üniversitesi Yapay Zeka Teknolojileri İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı

  HAVELSAN ve Ankara Üniversitesi Yapay Zeka Teknolojileri İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı Ankara Üniversitesi ile HAVELSAN arasında, yapay zeka teknolojileri alanında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı. Protokol, HAVELSAN personeline ve alt yüklenici personeline Ankara Üniversitesi'nde yapay zeka teknolojileri programlarına katılma imkanı sağlayacak.

 • 23.08.2023 23 Ağu 22:57 YASAD, Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi'ni Tanıttı

  YASAD, Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi'ni Tanıttı Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Türk yazılım sektörünün 50 yıllık tecrübesini 'Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi'yle tek bir envanterde araya getirdi. Proje kapsamında hazırlanan 'Türk Yazılım Eserleri' kitabının tanıtım toplantısı, sektör temsilcilerinin katılımıyla Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, konuşmasında, 1992'den bu yana yerli yazılım sektörünü, ulusal ve global arenada büyütmek, geliştirmek ve tercih edilme oranlarını artırmak için çalıştıklarını söyledi. Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi'nin detaylarına ilişkin bilgi veren Kamalı, 'Yazılım sanayimizin kökenlerinde iz bırakan her biri marka haline gelmiş 84 şirketimizin kendi ismi, kullanıcı kitlesi olan 272 yazılım eserini çıkış tarihi, farklı kılan özellikleri, kullanıcı sayısı, ihracat rakamları ve iletişim bilgisiyle derledik.' değerlendirmesini yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Proje ve Eğitim Daire Başkanı Emire Cete ise teknolojik yeniliklerin etkisiyle fikri yaratıcılığa dayalı üretimlerin bilim, kültür ve sanatı şekillendirdiğini, ayrıca ekonomik kalkınmayı ve toplumsal gelişmeyi sağladığını söyledi.

 • 20.08.2023 20 Ağu 15:48 Türkiye'nin "dijital birliği" sahaya çıktı

  Türkiye'nin 'dijital birliği' sahaya çıktı HAVELSAN'ın, insansız hava ve kara araçlarının, sürü dronların birlikte görev yapabilmesine olanak sağlayan Karma Sürü Operasyon Merkezi'nin saha testi Anadolu Ajansı tarafından görüntülendi.

 • 09.08.2023 09 Ağu 22:58 Türkiye'nin İlk 500 Bilişim Şirketi-Bilişim 500 Araştırması Sonuçları Açıklandı

  Türkiye'nin İlk 500 Bilişim Şirketi-Bilişim 500 Araştırması Sonuçları Açıklandı M2S Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin İlk 500 Bilişim Şirketi-Bilişim 500 Araştırması sonuçları, Fişekhane'de düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Araştırma kapsamında 6 ayrı ana kategoride birincilere ödüller takdim edildi. Türkiye Ekonomisine Katkı özel kategorisinde ise Intertech, KoçSistem, Havelsan, Enka Grup ve Teleperformance Türkiye birincilikleri elde etti. Turkcell, Turk Telekom, Vodafone, Indeks Bilgisayar, Arena, Teknosa, Bilkom Bilişim, Armada Bilgisayar, Penta Teknoloji ve Lenovo Türkiye, Türkiye'nin en büyük 10 bilişim firması olarak sıralandı. Şirketlerin gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 74 artarak 372 milyar lira oldu. Büyüme oranı en yüksek olan şirket yüzde 501 ile Erka Grubu oldu. 2022'de finans, perakende ve üretim gibi temel sektörler, en yüksek teknoloji yatırımlarını yapan sektörler olarak öne çıktı. Törende ayrıca bilişim sektörüne 35 yıl emek veren isimlere de ödüller verildi.

 • 02.08.2023 02 Ağu 09:55 Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent İşbirliğiyle Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı Başlıyor

  Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent İşbirliğiyle Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı Başlıyor Harran Üniversitesi, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent arasında yapılan işbirliğiyle üniversite öğrencilerine yönelik 'Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı' başlatılıyor. Program kapsamında elektrik-elektronik, inşaat, harita, endüstri mühendislikleri, matematik, iktisat, işletme, ekonometri, kamu yönetimi bölümlerinden mezun veya söz konusu bölümlerin 3. veya 4. sınıflarında okuyan öğrencilere siber güvenlik konularında eğitim verilecek. Eğitim süresi yaklaşık 3 ay olacak.

 • 01.08.2023 01 Ağu 16:44 IDEF'23'te CANiK Standı Yoğun İlgi Gördü

  IDEF'23'te CANiK Standı Yoğun İlgi Gördü IDEF'23 fuarında 40 ülkeden 25 binden fazla ziyaretçi ve 15 resmi delegasyon, CANiK standını ziyaret etti. CANiK'in savunma sanayiindeki iddialı ürünleri ulusal basın ve kamuoyunun dikkatini çekti. CANiK, Türkiye'nin milli silah sistemlerini temsil eden ürünlerini sergiledi ve dost ve müttefik ülkelerle iş birlikleri için görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca CANiK, yeni ürünleri CANiK M3 ve VENOM LR'yi tanıttı ve UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli uzaktan komutalı stabilize silah kulelerini sergiledi. CANiK Academy ise bireysel kullanıcılara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaya başladı.

 • 01.08.2023 01 Ağu 12:57 CANiK, IDEF'23'te 40 ülkeden 25 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı

  CANiK, IDEF'23'te 40 ülkeden 25 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı Yerli savunma sanayii şirketi CANiK, IDEF'23 fuarında 40 ülkeden 25 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda 15 resmi delegasyonun stant ziyareti gerçekleşti ve CANiK, iştirakleri ile birlikte 11 ön anlaşmaya imza attı. CANiK'in ürünleri Avrupa, Afrika, Uzak Doğu ve Körfez ülkelerinden ilgi gördü. CANiK Genel Müdürü, fuarın Türkiye'nin savunma sanayi gücünü gösterdiğini belirtti ve gelecek dönem iş birlikleri için önemli görüşmeler yapıldığını ifade etti.

 • 01.08.2023 01 Ağu 12:48 CANiK, IDEF'23 Savunma Sanayii Fuarı'nda Başarıya İmza Attı

  CANiK, IDEF'23 Savunma Sanayii Fuarı'nda Başarıya İmza Attı CANiK, dünyanın en prestijli savunma sanayii fuarlarından IDEF'e damga vurdu. 40'ı aşkın ülkeden 25 binden fazla ziyaretçi ve toplam 15 resmi delegasyon, CANiK standını ziyaret etti. Ulusal basın ve kamuoyunun yoğun ilgisi ile karşılaşan CANiK, etkinlikte iştirakleri ile birlikte 11 ön anlaşmaya da imza attı. CANiK, Türkiye'nin önde gelen global markası olarak savunma sanayiinde insansız silah sistemlerini temsil etti ve ürünleri büyük ilgi gördü. CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, IDEF'23'ün başarılı bir fuar olduğunu belirterek, gelecek dönem işbirlikleri için önemli görüşmeler yapıldığını ifade etti. CANiK, fuarda yeni ürünleri olan CANiK M3, VENOM LR ve uzaktan komutalı kule ailesini tanıttı. Ayrıca CANiK Academy, bireysel kullanıcılara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaya başladı.

 • 31.07.2023 31 Tem 12:49 Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları 7. kez düzenlenecek

  Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları 7. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde Konya Sanayi Odası tarafından düzenlenen Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'nın 7.'si, 23-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu buluşmalar, savunma sanayindeki ana sanayi firmalarıyla tedarikçileri bir araya getirerek sektöre tedarikçi olmak isteyen firmalar için önemli bir fırsat sunacak. Konya, savunma ve havacılık sanayisinde Türkiye'nin 4. büyük ihracatçı şehri konumunda bulunuyor.

Advertisement