Ayşe Göknur Shanal'dan "Sidney'den Mersin'e" Konseri - Son Dakika
Kültür Sanat

Ayşe Göknur Shanal'dan "Sidney'den Mersin'e" Konseri

Ayşe Göknur Shanal\'dan "Sidney\'den Mersin\'e" Konseri

Bu yıl 16.’sı düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde Avustralya’nın önde gelen opera sanatçısı Ayşe Göknur Shanal, konser verdi.

23.05.2017 12:04

Bu yıl 16.'sı düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nde Avustralya'nın önde gelen opera sanatçısı Ayşe Göknur Shanal, konser verdi.

Çok sayıda opera evinde ve Avrupa'daki festivallerde konser veren Shanal, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Yenişehir Kampüsü'ndeki Nevit Kodallı Konser Salonu'nda 'Sidney'den Mersin'e' adlı konserde sahne aldı. Avusturalya'nın önemli piyanistlerinden Ashley Hribar'ın eşlik ettiği sanatçı, konserinin ilk bölümünde Henri Duparc'ın 'L'invitation au voyage', Ernest Chausson'un 'Le temps des lilas', Richard Strauss'un 'Das Rosenband', 'Muttertandelei', 'Alllerseelen' ve 'Morgen' eserleri ile Pyotr İlyiç Çaykovski ve Sergey Rahmaninov'un bestelerini seslendirdi. Sanatçı, konserin ikinci bölümde de dünyaca ünlü aryaların yanı sıra repertuarında 'Ada Sahilleri' ile 'Ham Çökelek' gibi Anadolu ezgilerine de yer verdi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Shanal, ünlü Türk şairlerin şiirlerini de seslendirdi.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Shanal, konser sonunda uzun süre alkışlandı. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Ayşe Göknur Shanal'dan 'Sidney'den Mersin'e' Konseri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement