Engelli Öğrencilerin Raku Tekniği ile Hazırladığı Seramikler - Son Dakika
Kültür Sanat

Engelli Öğrencilerin Raku Tekniği ile Hazırladığı Seramikler

Engelli Öğrencilerin Raku Tekniği ile Hazırladığı Seramikler

Bodrum ilçesinde engelli öğrencilerin akademisyenlerle ürettiği seramikler sergilendi

22.11.2013 21:46

Bodrum'da engelli öğrencilerin akademisyenlerin desteğiyle Raku tekniği kullanarak ürettiği seramikler sergilendi.

Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Öğrenciler Rehabilitasyon Merkezi'nin gerçekleştirdiği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Türkiye'nin değişik illerinden katılan akademisyenlerin destek verdiği projede hazırlanan çalışmalar sergilendi.

Serginin açılışını, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin ve engelli öğrenciler yaptı.

Vali Güvençer, açılışta yaptığı konuşmada, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Türkiye'nin birçok köşesinden gelen akademisyenleri kutluyorum. Yoğun bir programım olmasına rağmen bu etkinliğe geldim. Burada söz konusu olan engelli kardeşlerimizin başarılı çalışmaları. Bu işe sevgisini katan herkesi kutluyorum" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal Çizgöl de 3 gün süren etkinlikte keyifli dakikalar yaşadıklarını anlatarak, "Bodrum Sağlık Vakfı'nda engelli çocuklar yararına yapılan Raku dalında bir etkinliğe katıldık. Üç gün boyunca yoğun tempoda çalıştık" diye konuştu.

Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler sorumlusu Şafak Yaşar ise etkinliğe İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'daki üniversitelerden 20 akademisyen ve sanatçı katıldığını söyledi.

Yaşar, engelli öğrencilerin ürettiği 100'ün üzerinde eserlerin yer aldığı sergiden elde edilecek geliri Bodrum Sağlık Vakfı yararına kullanacaklarını kaydetti. - Muğla

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Engelli Öğrencilerin Raku Tekniği ile Hazırladığı Seramikler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement