İstanbul da Pazar Konserleri - Nurdan Torun - Son Dakika
Kültür Sanat

İstanbul da Pazar Konserleri - Nurdan Torun

İstanbul da Pazar Konserleri - Nurdan Torun

"İstanbul'da Pazar Konserleri"nde muhteşem sesiyle Nurdan Torun, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda müzikseverle buluşacak.

27.11.2016 12:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

" İstanbul'da Pazar Konserleri"nde muhteşem sesiyle Nurdan Torun, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda müzikseverle buluşacak.

Bir konser geleneğini tekrar yaşatmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "İstanbul'da Pazar Konserleri" başlığı altında sanatseverleri ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla buluşturuyor. Gündüz gerçekleşen konserlerin bu ayki ikinci konuğu Nurdan Torun.

Nurdan Torun Kütahya Ulu Cami Müezzini Alişan efendi'nin torunu, Hafız ve Müezzin Nuri Bey'in kızı olan Nurdan Torun, Kütahya'da dünyaya geldi. Tasavvuf müziği ve tasavvuf felsefesiyle yetişti. Mustafa Erses, Neyzen Ekrem Vural, Ahmet Hatipoğlu.. gibi pek çok hocadan feyz alan sanatçı küçük yaşta iş hayatına atılıp iki erkek çocuğu annesi oldu.

TRT Radyo sınavlarına girerek istisna aktini ilk girişte kazanan ve emisyonlarını TRT Radyo ve Televizyonu'nda yapan sanatçı 10 yıl Maksim gazinolarında da assolistlik yaptı. Bu arada üç albüm yaptı en son albümünü 2012'de Sanatçı Zara'nın sahibi olduğu ZR Müzik'ten çıkardı. Sanatıçı, Zara ile düet yaptığı bu albüm çok büyük ses getirdi.

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul da Pazar Konserleri - Nurdan Torun - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement