"Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa" fotoğrafları sergisi açıldı - Son Dakika

"Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa" fotoğrafları sergisi açıldı

23.01.2023 18:50

Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Çekya'nın Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle "Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa" fotoğrafları sergisi açıldı.

Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Çekya'nın Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle "Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa" fotoğrafları sergisi açıldı.

Kayseri Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Atatürk Evi'nde düzenlenen törende, serginin kurdelesini Çekya'nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa kesti.

Vacek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kayseri'de sanatçılar Sarka Bejdova, Petr Jan Juracka ve Lukas Synek'in sergisini açmaktan onur duyduğunu söyledi.

"Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa" sergisinde, Çekya'nın güzellikleri ile İstanbul ve Mardin'den çalışmaların da yer aldığını belirten Vacek, sanatçıların 3 ayrı temada fotoğrafları bulunduğunu anlattı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dursun ise çarpıcı fotoğraflar arasında mikroskobik çekilmiş çalışmaların da bulunduğunu dile getirerek, herkesi sergiye davet etti.

Daha önce Ankara ve Gaziantep'te açılan ve 48 fotoğraftan oluşan sergi, 10 Şubat'a kadar gezilebilecek.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bakan Bozdağ Ankara'da depremzedeler iftar yemeğinde buluştu Bakan Bozdağ Ankara'da depremzedeler iftar yemeğinde buluştu Bakan Özer, Ankara'da depremzede öğretmenlerle iftarda bir araya geldi Bakan Özer, Ankara'da depremzede öğretmenlerle iftarda bir araya geldi Çekya Meclis Başkanı Adamova, Tayvan'ı ziyaret etti Çekya Meclis Başkanı Adamova, Tayvan'ı ziyaret etti

Son Dakika Kültür Sanat 'Modern Fotoğrafçılıkta Bilim, Gezi ve Doğa' fotoğrafları sergisi açıldı - Son Dakika


Advertisement