Komik-i Şehir Naşit Bey" Hatay'da Sahnelendi - Son Dakika

Komik-i Şehir Naşit Bey" Hatay'da Sahnelendi

05.03.2018 21:19
Komik-i Şehir Naşit Bey" Hatay'da Sahnelendi

Hatay'da, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunu sahnelendi.

Hatay'da, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunu sahnelendi.

İstanbul Şehir Tiyatroları, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla düzenledikleri turneyle Antakya Kültür Merkezi'nde Hatay izleyicisinin karşısına çıktı. Şehir Tiyatroları, Hatay turnesinde Gökhan Erarslan'ın "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyununu sahneye koydu.

İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, temsil öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik'e destek için Hatay'a geldiklerini hatırlattı.

Gün içerisinde çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Efiloğlu, "Biz büyük bir ülkeyiz ve bütün projemiz kardeşlik üzerinedir. Bu kardeşlik projesi bizim erdemli projemizdir. Anadolu'nun genel kimliği ve insan profilidir. Biz gördük ki hiç kimse bize bir şeyi dikte ettiremeyecek. Bu ülkeyle ilgili kötü niyetleri olanlar karşılığını mutlaka en ağır şekilde alacak." diye konuştu.

Sanatçı Süha Uygur da Hatay turnesi kapsamında Hassa ilçesinde Mehmetçik'le bir araya geldiklerini ve sohbet ettiklerini anlatarak, "Kahramanca mücadelelerini anlattıklarında gözlerimiz yaşararak dinledik. Allah hepsinden razı olsun. Hepimizin huzur içinde yaşaması için kahramanlık örneği veriyorlar." dedi.

Sanatçı Zihni Göktay da Mehmetçik'le bir ayara geldiklerini ve duygusal anlar yaşadıklarını ifade etti.

Oyun beğeni topladı

Ali Yaylı'nın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Kutay Kırşehirlioğlu, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Musa Arslanali, Rıdvan Çelebi, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Semah Tuğsel, Sinan Bengier ve Tuğçe Açıkgöz rol aldı.

Tuluat tiyatrosunun öncülerinden, "Komik-i Şehir" ustalığına erişen Naşit Özcan'ın yaşamından kesitler sunan oyun izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

YORUMLAR
500
İstanbul'da sahte etiket ve bandrol üreten 2 zanlı yakalandı İstanbul'da sahte etiket ve bandrol üreten 2 zanlı yakalandı Sancaktepe'de selde mahsur kalan motosikletliler kamerada Sancaktepe'de selde mahsur kalan motosikletliler kamerada İBB, yağan yağmurun altında çim suladı İBB, yağan yağmurun altında çim suladı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Komik-i Şehir Naşit Bey' Hatay'da Sahnelendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement