Muradiye Şelalesi Buz Tuttu - Son Dakika
Kültür Sanat

Muradiye Şelalesi Buz Tuttu

Görüntü Dökümü: Şelaleden görüntü Cengiz Yaşar'ın konuşması - Muradiye Şelalesi buz tuttuVAN - Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle kendine hayran bırakıyor.

25.12.2016 10:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Görüntü Dökümü:

Şelaleden görüntü

Cengiz Yaşar'ın konuşması - Muradiye Şelalesi buz tuttu

VAN - Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle kendine hayran bırakıyor. Son bir haftadır hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 15 dereceye düşmesiyle şelale de buz tuttu.

Yazın coşkulu akan suyu ile ayrı bir güzellik yaşatan, bu yönüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şelale, kışın buzla kaplanıp Pamukkale'deki travertenleri andıran görüntüsüyle de görenleri adeta büyülüyor.

Yaklaşık 20 metre yükseklikten akan şelalenin buzla kaplı görüntüsü, seyrine doyum olmayan görüntü oluşturuyor. Gökyüzünün eşsiz maviliği ve bembeyaz kar örtüsü altında şelale, fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oluyor.

Şelale yakınında ikamet eden vatandaşlardan Cengiz Yaşar, yaptığı açıklamada, Muradiye Şelalesi'nin eşi bulunmaz güzellikte olduğunu söyledi.

Yazın şelale ve çevresinin farklı bir güzellikte olduğunu belirten Yaşar, kışın beyaza bürünen şelalenin Pamukkale'deki travertenlere benzediğini ifade etti.

Muradiye Şelalesi Buz Tuttu
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Muradiye Şelalesi Buz Tuttu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İbradı'da Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı
  01:35 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İbradı'da Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın İbradı ilçesinde düzenlenen Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı. Ersoy, konuşmasında İbradı'nın turizm potansiyelini vurgulayarak, yapılan yatırımlardan bahsetti ve İbradı'nın kültür ve turizmde hak ettiği ilgiyi görmesi gerektiğini belirtti.

 • Müslüm Gürses, ölüm yıl dönümünde hayranları tarafından anıldı
  00:19 Müslüm Gürses, ölüm yıl dönümünde hayranları tarafından anıldı

  Ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in ölüm yıl dönümünde İzmir'de hayranları bir araya gelerek pilav ve lokma hayrı düzenledi. Etkinlikte Müslüm Gürses'in şarkıları söylenirken, hayranlar tarafından 'Müslüm Baba'yı unutmadık, unutmayacağız' mesajları verildi.

 • Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nda unutulmaz bir konser verdi
  20:37 Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nda unutulmaz bir konser verdi

  Piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu, Sirkeci Garı'nın tarihi bekleme salonunda konser verdi. Uğurlu, konser öncesi yaptığı açıklamada tren ve garlara olan özel bağını dile getirerek, projeyi görüntüler eşliğinde tasarladığını belirtti. Konserde, demiryollarının önemi, Anadolu'nun trenleri, Hicaz Demiryolu, Cumhuriyet trenleri ve Gazze gibi konular işlendi. Uğurlu, sanatın umuttan yana olduğunu vurgulayarak, tarihi hatırlatmanın önemine dikkat çekti.

 • Kastamonu'da 'Hatt-ı Müstakim Hüsnühat Sergisi' açıldı
  20:23 Kastamonu'da 'Hatt-ı Müstakim Hüsnühat Sergisi' açıldı

  Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şubesi öncülüğünde Kastamonu Belediyesi ve Kutlu Bilgi Derneğinin katkılarıyla Hattat Ahmet Kutluhan ve öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergi, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezinde açıldı. Kastamonu Valisi Meftun Dallı, açılışta Hüsnühat sanatının geleneksel sanatlar içinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Sergi, 8 Mart Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.


Advertisement