Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Seyirciyle Buluşacak - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Seyirciyle Buluşacak

13.11.2017 17:42
Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Seyirciyle Buluşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda bu hafta 14 oyun sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda bu hafta 14 oyun sahnelenecek.

Kasım ayının 3'üncü haftasında, "Oyunun Oyunu", "Karıncalar (Bir Savaş Vardı)", "Şahane Züğürtler", "Sızı", "Bizim Aile", "Ben Çağırmadım" ve "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunları seyirci karşısına çıkacak.

Ayrıca, bu hafta "Dedektif Köpek Cash", "Bir Kümes Hikayesi", "Pollyanna", "Bisküvi Adam", "Palyaço Prens", "Harikalar Mutfağı" ve "Yaşasın Barış" adlı oyunlar çocuklarla buluşacak.

"Oyunun Oyunu"

"Çırılçıplak" adlı oyunu sahnelemek üzere provaya başlayan bir tiyatro grubunun, bu süreçte yaşadıkları zorlukları, terslikleri, sıkıntı ve sevinçleri anlatan "Oyunun Oyunu", 15-18 Kasım tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde oynanacak.

Michael Frayn'ın yazıp Ali Gökmen Altuğ'un yönettiği eserin oyuncu kadrosunda, Destan Batmaz, Caner Çandarlı, Ayşen Sezerel, Buket Y. Kubilay, Yeliz Gerçek, Aslıhan Kandemir, İlhan Kilimci, Ergun Üğlü ve Ahmet Saraçoğlu rol alıyor.

"Karıncalar - Bir Savaş Vardı"

Boris Vian ve John Steinbeck'in yazdığı, Ergun Üğlü'nün yönettiği "Karıncalar - Bir Savaş Vardı" oyunu, 15-18 Kasım tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde izleyici karşısına çıkacak.

Mert Turak'ın rol aldığı tek kişilik oyunun konusu kısaca şöyle:

"Bir asker, nedenini bilmediği ve hiçbir şeyini anlayamadığı savaşta firar eder. Özgürlüğe koşup sevgilisine kavuşacağını sanırken ayağı bir mayına kilitlenir. İşgal için gittiği topraklarda kendine esir olan asker, hayatta kalabilmek için, topuğunu mayından ayırmamak zorundadır."

"Şahane Züğürtler"

Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi türündeki - "Şahane Züğürtler" oyunu, Rusya'daki devrimden sonra ülkelerinden kaçan Rus asilzadesi "Ouratieff" çiftinin hikayesini konu ediniyor.

Yönetmenliğini Haldun Dormen'in üstlendiği oyunda; Can Başak, Müge Akyamaç, Hakan Güner, Süeda Çil, Dilay Taşkaya, Özgün Akaçça, Çağrı Hün, Ceylan Çete, Engin Akpınar, B. Çağatay Çakıroğlu, Can Doğan, Onur Şirin ve Buğra Can Ildırışık rol alıyor.

Oyun, 16-18 Kasım tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde sahnelenecek.

"Sızı"

Seyirciyi 1900'lerin ilk zamanlarına, Anadolu'nun içinde bulunduğu karışık yıllara götüren "Sızı", oynanan oyunların bir parçası olmamak için önce İstanbul'a, sonra Paris'e gitmek zorunda kalan bir Ermeni aileyi konu ediniyor.

Salih Efiloğlu'nun kaleminden çıkan oyunda Ali Murat Altunmeşe, Emel Bertan, Erhan Özçelik, Ersin Sanver, Esin Umulu, İrem Erkaya, Kamer Karabektaş, Mert Asutay, Musa Arslanali, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Samet Silme, Seda Yılmaz, Şirin Asutay, Yasemin Tunca ve Yılmaz Aydın rol alıyor.

Kubilay Penbeklioğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği oyun, 15-18 Kasım tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Bizim Aile"

Sadık Şendil'in kaleme aldığı aynı adlı eserden, Sinem Bayraktar tarafından tiyatro sahnesine uyarlanan müzikli oyun "Bizim Aile", sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygularıyla sıcak bir aileyi anlatmaya çalışıyor.

Aziz Sarvan'ın yönettiği oyunda, Funda Postacı, Nevzat Çankara, Tev?k Şahin, Müge Çiçek, Ercan Demirhan, Yalçın Avşar, M.Soner Dinç, Onur Demircan, Yiğit Ali Uslu, Tarık Köksal, Pınar Demiral, Zeki Yıldırım, Züleyha Karyağdı, Esra Ülger, Emrah Derviş Soylu, Tankut Yıldız, Serkan Bacak, Aziz Sarvan, Ertan Kılıç, Alp Tuğhan Taş, Cihat Faruk Sevindik, Gülsün Odabaş rol alıyor.

Oyun, 15-18 Kasım tarihlerinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Ben Çağırmadım"

Noel Coward'ın yazdığı Reşiha Vafi ve Vasfi Rıza Zobu'nun çevirdiği, Engin Gürmen'in ise yönetmen koltuğuna oturduğu "Ben Çağırmadım" oyunu, 16-18 Kasım tarihlerinde Ümraniye Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Neşe Ceren Aktay, İrem Arslan, Tolga Yeter, Engin Gürmen, Betül Kızılok Bavli, Pelin Budak ve Aslı Seçkin'in izleyici karşısına çıktığı oyunun konusu ise şöyle:

"Yazacağı yeni romana konu arayan Mithat, o akşam yakın dostlarını ve doğaüstü yetenekleriyle etrafta ün salmış Madam'ı akşam yemeğine davet eder. Mithat'ın amacı hem mesleğine dair biraz gözlem yapmak hem de misafirleri ile keyifli bir akşam geçirmektir. Ancak işler hiç beklenmedik bir şekilde ilerler. Mithat ve karısı Leyla için, o akşamdan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır."

"Komik-i Şehir Naşit Bey"

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Naşit Özcan'ın hayatından kesitler sunan "Komik-i Şehir Naşit Bey" adlı oyun, 16-18 Kasım tarihlerinde Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde oynanacak.

Gökhan Erarslan'ın yazdığı ve Ali Yaylı'nın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Kutay Kırşehirlioğlu, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Musa Arslanali, Naşit Özcan, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Semah Tuğsel, Sinan Bengier ve Tuğçe Açıkgöz rol alıyor.

Çocuk oyunlarında ise 19 Kasım'da "Dedektif Köpek Cash" Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, "Bir Kümes Hikayesi" Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde, "Pollyanna" Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde, "Bisküvi Adam" Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde, "Paylaço Prens" Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde, "Harikalar Mutfağı" Ümraniye Sahnesi'nde ve "Yaşasın Barış" Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde çocuklarla buluşacak.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Seyirciyle Buluşacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement