Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak

06.11.2017 17:51
Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda, bu hafta 7 oyun sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda, bu hafta 7 oyun sahnelenecek.

Kasım ayının 2'nci haftasında "Martı", "Geç Kalanlar", "Cibali Karakolu", "On İki Öfkeli Adam", "Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar", "Macbeth" ve "Saadet Hanım" adlı oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

"Martı"

Anton Çehov'un yazdığı, Behçet Necatigil'in tercüme ettiği "Martı" oyununda Jülide Kural, Mert Tanık, Pelin Abay, Nazif Uğur Tan, Yeşim Koçak, Mert Asutay, Rozet Hubeş, Ersin Sanver, Hakan Arlı, Mert Aykul, Kamer Karabektaş ve Bahar Çebi rol alıyor.

İki perdelik oyunun konusu şöyle:

"Sorin Çiftliği'nde bir akşamüstü, çiftliğin hemen yanı başındaki gölün kıyısında hazırlanmış sahnede, genç yazar Treplev'in oyunu oynanacaktır. Annesi ünlü aktris Arkadina, sevgilisi başarılı yazar Trigorin ve ev halkı gösteriyi izlemek için toplanmışlardır. Oyunda Treplev'in aşık olduğu Nina oynayacaktır. Treplev'in hayali sanatta yeni biçimler bulmak, Nina'nın hayali ise ünlü bir aktris olmaktır. Büyük umutlarla başlayan oyun annesinin yüzünden yarıda kesilince, Treplev ve Nina'nın hayatları savrulmaya başlayacaktır."

Oyun, 8-11 Kasım tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izlenime sunulacak.

"Geç Kalanlar"

Bir "yüzleşme" oyunu olan "Geç Kalanlar"da Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelman ve Zafer Kırşan sahne alıyor.

Pervin Ünalp'ın yazıp Nihat Alpteki'nin yönettiği oyun, 8-11 Kasım tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde oynanacak.

"Cibali Karakolu"

Henri Keroul ile Albert Barre'nin yazdığı, Muammer Karaca ve Refik Kordağ'ın uyarladığı "Cibali Karakolu" oyunu, 9-11 Kasım arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde meraklılarıyla buluşacak.

Nedret Denizhan'ın yönettiği oyunda, Berrin Koper, Cem Uras, Derya Kurtuluş Oktar, Doğan Altınel, Eylül Soğukçay, Hülya Arslan, İbrahim Ulutaş, Murat Bavli, Murat Derya Kılıç, Müge Çiçek Türkoğlu, Naci Taşdöğen, Şehnaz Bölen Taftalı, Tarık Şerbetçioğlu, Begüm Yazıcıoğlu, Tuğçe Açıkgöz ve Zihni Göktay izleyici karşısına çıkıyor.

Türk tiyatrosunun başyapıtlarından biri olan ve ilk kez 1904'te Fransa'da sahnelenen oyunda, kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik gibi konular işleniyor.

"On İki Öfkeli Adam"

Reginald Rose'un yazıp Arif Akkaya'nın yönettiği "On İki Öfkeli Adam" adlı oyunda Ali Gökmen Altuğ, Mehmet Avdan, Yalçın Avşar, Metin Çoban, Rahmi Elhan, Kutay Kırşehirlioğlu, Gün Koper, Enes Mazak, Nihat Alpteki, Serdar Orçin, Ahmet Özarslan, Erkan Akkoyunlu ve Burteçin Zoga rol alıyor.

Oyun, 8-11 Kasım arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izlenilebilecek.

"Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar"

Neil Simon'un yazıp Ersin Umulu'nun yönettiği oyun, 8-11 Kasım 2017 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde sahnelenecek.

Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia'nın iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor.

-"Macbeth"

William Shakespeare'in yazdığı ve Ulviye Karaca'nın yönettiği oyunda, Damla Cangül, Direnç Dedeoğlu, Gökçer Genç, Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy, Nurdan Kalınağa, Şirin Kılavuz Sevinç ve Tuğrul Arsever sahne alıyor.

Oyun, 9-11 Kasım tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi'nde görülebilecek.

"Saadet Hanım"

Tolga Yeter rejisiyle sahneye taşınan "Saadet Hanım", emekli öğretmen Saadet Yurtlu'nun tenha bir banka şubesindeyken hayatını alt üst edecek olayların yaşanmasını konu ediniyor.

Oyunda Nilgün Kasapbaşoğlu, Müslüm Köse, Selim Can Yalçın, Hazal Uprak, Arda Alpkıray, Şenay Bağ, Cafer Alpsolay, Vildan Türkbaş, Elyasa Çağlar Evkaya, Esen Koçer, Serap Doğan, Çağlar Ozan Aksu, Seda Yılmaz ve Yeliz Şatıroğlu rol alıyor.

Ahmet Levent Pala'nın yazdığı "Saadet Hanım", 9-11 Kasım tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde izlenime sunulacak.

YORUMLAR
500
Eskişehir'de Kukla Festivali Coşkusu Eskişehir'de Kukla Festivali Coşkusu İmamoğlu: 'Fatih Sultan Mehmet Bugün Yaşasa 21'inci Yüzyılda Bu Yapılanları Üzülerek İzler ve Onlara Gülerdi' İmamoğlu: 'Fatih Sultan Mehmet Bugün Yaşasa 21'inci Yüzyılda Bu Yapılanları Üzülerek İzler ve Onlara Gülerdi' İbb, İstanbul'un Fetih Kutlamalarını Maltepe'deki Orhangazi Şehir Parkı'nda Yapacak İbb, İstanbul'un Fetih Kutlamalarını Maltepe'deki Orhangazi Şehir Parkı'nda Yapacak
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak - Son Dakika


Advertisement