Serra Yılmaz Yeniden İtalya'da Sahnede! - Son Dakika

Serra Yılmaz Yeniden İtalya'da Sahnede!

21.02.2017 13:56
Serra Yılmaz Yeniden İtalya'da Sahnede!

Ünlü oyuncu Serra Yılmaz'ın İtalya'da, 3 senedir kapalı gişe oynayan, Elif Şafak'ın "Baba ve Piç" romanından uyarlanan "İstanbul'un Piçi" (La Bastarda Di İstanbul) oyunu perdelerini bu akşam açıyor.

3 senedir büyük beğeni toplayan ve oyun sonrası dakikalarca ayakta alkışlanan "La Bastarda Di İstanbul"daki performansı ile ünlü sanatçı Yılmaz geçtiğimiz sene İtalya'nın en önemli ve prestijli tiyatro ödüllerinden Persofone Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştı. Yılmaz, İtalya'da sahne aldığı tiyatro oyunlarındaki başarısı nedeniyle geçen sene Cuomo Uluslararası Ödülü'ne de değer görülmüştü.

Angelo Savelli'nin romana sadık kalarak yazıp yönettiği oyun 21 Şubat'ta perdelerini açacak ve 5 Mart'ta kadar Floransa'daki Rifredi Tiyatrosu'nda izlenebilecek, sonrasında da ekip İtalya'nın farklı şehirlerinde oyunu sahneleyecek.

Serra Yılmaz yeniden İtalya'daki tiyatroseverlerle buluşmaktan duyduğu mutluluğu şöyle dile getiriyor: "Geçen sene turnede Toskana Bölgesi'ndeki çok güzel tarihi tiyatrolarda oynadık, bu sene oyunumuzun turnesi için de Venedik Bölgesi'ne gideceğiz. Şimdiden biletlerimizin tamamı satılmış durumda. Ekibin yeniden buluşması ve hep beraber 1 yıl aradan sonra sahneye çıkmak büyük bir keyif bizim için. Oyunumun böylesine büyük bir ilgi ile İtalya'da devam etmesi beni çok mutlu ediyor. Türkiye'den de herkesi bekliyoruz."

Müslüman-Türk Kazancı ailesiyle Türkiye kökenli Ermeni-Amerikalı Çakmakçıyan ailesinin İstanbul- San Francisco hattında iç içe geçen ve 90 yıla dayanan öykülerini konu edinen oyunda, erkeklerin zamansız ve açıklamasız öldüğü ve geride hep kadınların kaldığı bir sülaleden dört kuşak kadının da hikâyesi anlatılıyor.

Bir 'piç' olarak dünyaya gelen Asya'nın teyzelerinden biri olan Banu Kazancı'ya hayat veren Serra Yılmaz'a sahnede Valentine Chico, Riccardo Naldini, Monica Bauco, Marcella Ermini, Fiorella Sciarretta, Diletta Oculisti, Elisa Vitiello gibi deneyimli ve genç İtalyan oyuncular eşlik ediyor.

YORUMLAR
500
Komaya girmeden önce Galatasaraylı olan adam, uyandığında artık Fenerbahçeliydi Komaya girmeden önce Galatasaraylı olan adam, uyandığında artık Fenerbahçeliydi Citroen C4 X ve ë-C4 X'in örtüsünü İstanbul'da kaldırdı Citroen C4 X ve ë-C4 X'in örtüsünü İstanbul'da kaldırdı Kötü Haber Geldi! Hastaneye Kaldırıldı Kötü Haber Geldi! Hastaneye Kaldırıldı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Serra Yılmaz Yeniden İtalya'da Sahnede! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement