Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Floransa haberleri, Floransa son dakika, son dakika Floransa

Son Dakika Floransa Haberleri

Son dakika Floransa haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son floransa haberleri anında burada.


 • 23.11.2023 23 Kas 18:05 Avrupa'da Aşırı Sağcı Siyasetçiler Wilders'ı Kutladı

  Avrupa'da Aşırı Sağcı Siyasetçiler Wilders'ı Kutladı Avrupa'nın aşırı sağcı siyasetçileri, Hollanda'da yapılan genel seçimde Geert Wilders'ın zaferini kutladı. Wilders'ın liderliğini yaptığı Özgürlük Partisi (PVV), seçimi açık farkla önde tamamladı. Aşırı sağcı liderler, sonuçların Avrupa'da milli kimliklerin savunulmasını isteyen halkın değişim isteğini yansıttığını belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:09 İtalya'da Sağ Koalisyon Hükümetinin Bütçe Planı Protesto Edildi

  İtalya'da Sağ Koalisyon Hükümetinin Bütçe Planı Protesto Edildi İtalya'da sağ koalisyon hükümetinin 2024 yılı bütçe planı, işçi sendikaları ve öğrenciler tarafından protesto edildi. İşçi sendikalarının çağrısıyla eğitim ve ulaştırma sektöründe çalışanlar grev yaparken, bazı yürüyüşlerde Filistin'e destek gösterildi. CGIL ve UIL sendikalarının düzenlediği mitingde konuşan sendika liderleri, hükümetin dinlemediği kişileri temsil ettiklerini ve ülkeyi duvara çarpmaya doğru götürdüğünü belirtti. Öğrencilerin düzenlediği gösterilerde ise Filistin bayrakları ve destek ifadeleri dikkat çekti.

 • 14.11.2023 14 Kas 05:49 Türkiye'de yakalanan Dritan Rexhepi'nin lideri olduğu Kompania Bello nasıl Avrupa'nın önde gelen uyuşturucu kartellerinden biri oldu?

  Türkiye'de yakalanan Dritan Rexhepi'nin lideri olduğu Kompania Bello nasıl Avrupa'nın önde gelen uyuşturucu kartellerinden biri oldu? Uyuşturucu karteli Kompania Bello'nin lideri Dritan Rexhepi, İstanbul'da düzenlenen bir operasyonla yakalandı.

 • 13.11.2023 13 Kas 12:47 ATSO, İtalya'daki Fuarlarda Temaslarda Bulunacak

  ATSO, İtalya'daki Fuarlarda Temaslarda Bulunacak Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Ali Bahar, İtalya'nın Milano kentindeki dört büyük fuarda temaslarda bulunacaklarını belirterek, 'İtalya-Antalya arasındaki ticaretin geliştirilmesinde öncü rol oynayacağız' dedi. ATSO, 64 kişilik heyet ile İtalya Meclis İnceleme Gezisi kapsamında Milano'ya gidecek ve inşaat, yapı malzemeleri, makine, güvenlik sektörüne yönelik dört önemli fuarı ziyaret edecek.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:11 Ciaran Fırtınası Avrupa'da Can Kaybına Yol Açtı

  Ciaran Fırtınası Avrupa'da Can Kaybına Yol Açtı Avrupa'da etkili olan Ciaran Fırtınası sonucu İtalya'da 3, Fransa'da 2, Belçika'da 2, Hollanda'da 1, İspanya'da 1, Almanya'da 1 kişi hayatını kaybetti. Fırtına nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı, tren seferleri durduruldu ve ulaşımda aksamalar meydana geldi. İngiltere'de de rüzgarın hızı yüzlerce okulda eğitime ara verilmesine neden oldu.

 • 03.11.2023 03 Kas 02:23 İtalya'da Ciaran Fırtınası: 1 Ölü, 1 Kayıp

  İtalya'da Ciaran Fırtınası: 1 Ölü, 1 Kayıp İtalya'da Ciaran fırtınasının etkisiyle olumsuz hava koşulları yaşanıyor. Toskana ve Veneto bölgelerinde sel ve taşkınlar meydana geldi. 85 yaşındaki bir kişi sel sularında hayatını kaybederken, 1 kişi de kayboldu. Okullarda tedbir amaçlı eğitime ara verildi.

 • 25.10.2023 25 Eki 19:03 İtalya'da Noel tatilinin adı değiştirilmek istenince tepkiler yükseldi

  İtalya'da Noel tatilinin adı değiştirilmek istenince tepkiler yükseldi İtalya'daki Fiesole Avrupa Üniversitesi Enstitüsü'nde Noel tatilinin adının değiştirilmesi tartışmalara yol açtı. Sağ koalisyon hükümeti üyeleri karara tepki gösterdi.

 • 14.10.2023 14 Eki 16:51 İmamoğlu AB Temsilcileriyle Buluştu: "Dünyamız, 'Çoklu Kriz' Dönemine Girmiştir.

  İmamoğlu AB Temsilcileriyle Buluştu: 'Dünyamız, 'Çoklu Kriz' Dönemine Girmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AB Türkiye Delegasyonu ve AB ülkeleri Türkiye büyükelçileri ile yemekli çalışma toplantısında bir araya geldi. İmamoğlu, “Dünyamız, sorunların karmaşık ve süreklilik arz ettiği bir ‘çoklu kriz’ dönemine girmiştir. Çözümleri ise otoriter bir yönetimde değil, farklı paydaşların dahil olduğu iş birlikçi bir yaklaşımda bulunabilir. Tüm aktörlerin katkıda bulunabileceği kapsayıcı kamusal alanları ve kurumları nasıl yaratabiliriz? Sormamız gereken soru budur” dedi. 60 yılı aşan Türkiye-AB ilişkileri hakkında da konuşan İmamoğlu, “Şu anda Türkiye’nin AB yolculuğu çıkmaz bir yola dönüşmüştür… Fakat Türkiye ve AB arasındaki ilişkilerin bugün donma noktasına gelmiş olmasının tek nedeni de Türkiye değildir. AB’nin de Türkiye’ye bakış açısını değiştirme zamanı gelmiştir” diye konuştu.

 • 13.10.2023 13 Eki 19:17 UEFA, EURO 2032 için Türkiye ve İtalya'nın aday statlarını açıkladı

  UEFA, EURO 2032 için Türkiye ve İtalya'nın aday statlarını açıkladı UEFA, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2032) ortak ev sahipliği yapacak Türkiye ile İtalya'nın aday statlarını açıkladı. Toplam 20 aday stadın 10'u, UEFA tarafından 2026 Ekim'e kadar açıklanacak. Her ülkeden 5'er statta, turnuva maçları oynanacak.

 • 13.10.2023 13 Eki 17:49 Türkiye ve İtalya, EURO 2032 için stadyum önerilerini UEFA'ya sundu

  Türkiye ve İtalya, EURO 2032 için stadyum önerilerini UEFA'ya sundu Türkiye ve İtalya, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacakları stadyumları UEFA'ya önerdi. Türkiye 10, İtalya ise 10 stadyum önerisinde bulundu. Maçların oynanacağı stadyumlar 2026 yılına kadar belirlenecek.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:41 Floransa, Airbnb gibi platformlar üzerinden kısa süreli konut kiralamasını yasakladı

  Floransa, Airbnb gibi platformlar üzerinden kısa süreli konut kiralamasını yasakladı Floransa Belediye Meclisi'nin aldığı kararla, tarihi kent merkezindeki konutlara kısa süreli kiralamalar için yeni izinler verilmeyecek. Airbnb gibi platformlarda kayıtlı olan konut sahiplerine evlerini uzun süreli kiralamaları halinde vergi kolaylıkları sağlanacak. Bu karar, aşırı turizm ve Airbnb gibi uygulamaların neden olduğu yüksek kiralar ve yerel halkın kent merkezini terk etmesi sorununa çözüm olarak görülüyor.

 • 02.10.2023 02 Eki 14:28 Çinli Turistler İtalya'ya Yoğunluk Getirecek

  Çinli Turistler İtalya'ya Yoğunluk Getirecek İtalya Ulusal Turizm Kurulu'nun (ENİT) Çin'deki Baş Temsilcisi Cristiano Varotti, bu yılki süper uzun 'altın hafta' tatilinde Çinli turistlerin İtalya'ya dönmesiyle, ülkenin turizm sektöründe yoğunluk beklendiğini söyledi. Çinli turistlerin çoğunlukla Roma, Floransa ve Venedik gibi sanat şehirlerini tercih ettiği ve bu durumun İtalya ekonomisi için olumlu bir haber olduğu belirtildi. 'Altın hafta' tatil sezonu 6 Ekim'e kadar sürecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 06:50 Michelangelo'nun Davut Heykeli Temizleniyor

  Michelangelo'nun Davut Heykeli Temizleniyor Rönesans dahisi Michelangelo'nun 1501-1504 yılları arasında yaptığı Davut (David) heykeli, özel bir prosedürle temizleniyor. Heykel için özel olarak inşa edilen Galleria dell’Accademia'da sergilenen Davut'u restoratör Eleonora Pucci özenle temizliyor. Heykelin her noktasının tozunu almak için özel fırçalar ve elektrikli süpürge kullanılıyor. Heykel, kontrolsüz çevre koşullarına maruz kaldığı için özel ehemmiyet istiyor. Heykelin korunması için mümkün olan her unsur kontrol altında tutuluyor. Heykelin üzerine düşen toz zerrecikleri ve örümcekler Pucci tarafından uzaklaştırılıyor. Heykelin ticari amaçlarla kötüye kullanılmasına karşı müze tarafından dava açıldı ve Davut'un görüntüsünün ticari amaçlı kullanılamayacağına hükmedildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 13:07 İtalya'nın ünlü mafya lideri Messina Denaro öldü

  İtalya'nın ünlü mafya lideri Messina Denaro öldü İtalya'da 30 yıl boyunca polisten kaçan ve sekiz ay önce yakalanan Sicilyalı mafya lideri Messina Denaro, 61 yaşında hayatını kaybetti. Kolon kanseri tedavisi gören Denaro, geçen ay hastaneye sevk edilmiş ve Cuma gecesinden beri bitkisel hayatta olduğu belirtilmişti. İtalyan savcılar tarafından çeşitli suçlardan hüküm giyen Denaro, mafya lideri olarak adlandırılıyordu.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:17 İtalya'nın 'Son Godfather'ı Matteo Messina Denaro hayatını kaybetti

  İtalya'nın 'Son Godfather'ı Matteo Messina Denaro hayatını kaybetti 30 yıllık kaçışın ardından yakalanan İtalya'nın 'Son Godfather' lakaplı mafya lideri Matteo Messina Denaro, kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Denaro'nun, geçen ay durumunun kötüleşmesi üzerine tutulduğu yüksek güvenlikli hapishaneden bir hastaneye nakledildiği ve burada tedavi görmek istemediği için komaya girdiği belirtildi. Geçtiğimiz aylarda kanser tedavisi için ameliyat olan Denaro'nun durumu kötüleşerek hayatını kaybettiği bildirildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 10:43 İtalyan mafya lideri Matteo Messina Denaro cezaevinde yaşamını yitirdi

  İtalyan mafya lideri Matteo Messina Denaro cezaevinde yaşamını yitirdi İtalya'nın güneyinde faaliyet gösteren Cosa Nostra mafya grubunun lideri Matteo Messina Denaro, kanser tedavisi gördüğü cezaevi hastanesinde hayatını kaybetti. Denaro, yıllarca firari olarak yaşadıktan sonra yakalanmış ve sorgulanmaya başlanmıştı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 18:19 Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevine İtalyan çalıştırıcı Vincenzo Montella'nın getirildiğini açıkladı.

  Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevine İtalyan çalıştırıcı Vincenzo Montella'nın getirildiğini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevine İtalyan çalıştırıcı Vincenzo Montella'nın getirildiğini açıkladı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 12:39 İtalya'nın Floransa Kentinde 4.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  İtalya'nın Floransa Kentinde 4.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi İtalya'nın Floransa kentinin 70 kilometre kuzeydoğusundaki Marradi kabasında 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı ve yaralanma bildirilmedi. Yerel yetkililer, depremin ciddi bir hasara yol açmadığını belirtti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 16:56 Transparan tulumla sokağa çıkan Kanye West'in eşi göğüslerini yastıkla kapattı

  Transparan tulumla sokağa çıkan Kanye West'in eşi göğüslerini yastıkla kapattı Dünyaca ünlü rapçi Kanye West'in eşi Bianca Sensori İtalya sokaklarında önünü yastıkla kapatıp gezdi. Baştan aşağı ten rengi kıyafet giyen Bianca'ya bir bakan bir daha baktı. İtalya'da bulunan çift davranışlarıyla tepki çekmiş, polis soruşturması geçirmişti.

 • 06.09.2023 06 Eyl 17:12 İtalya'da Neptün Heykeline Zarar Veren Alman Turiste Para Cezası

  İtalya'da Neptün Heykeline Zarar Veren Alman Turiste Para Cezası İtalya'nın Floransa kentinde bulunan Neptün Çeşmesi'nde selfie çekerken zarar veren Alman turiste para cezası verileceği açıklandı. Belediye Başkanı, kültürel mirasa zarar vermenin kabul edilemez olduğunu belirtti.

 • 29.08.2023 29 Ağu 10:08 A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile karşılaşacak

  A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile karşılaşacak A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde yarın Polonya ile karşılaşacak. Maç TSİ 18.00'de başlayacak ve TRT Spor'dan canlı yayınlanacak. Filenin Sultanları, Belçika'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 00:21 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan ve Çekya çeyrek finale yükseldi

  2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan ve Çekya çeyrek finale yükseldi 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Sırbistan İsveç'i 3-0, Çekya Ukrayna'yı 3-2 yenerek çeyrek finale yükseldi.

 • 27.08.2023 27 Ağu 21:08 A Milli Kadın Voleybol Takımı, Belçika'yı yenerek çeyrek finale yükseldi

  A Milli Kadın Voleybol Takımı, Belçika'yı yenerek çeyrek finale yükseldi A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Belçika'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Milliler, turnuvada 6'da 6 yaparak çeyrek finalde Polonya-Almanya maçının galibiyle mücadele edecek.

 • 27.08.2023 27 Ağu 20:16 A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Belçika'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi

  A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Belçika'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Belçika'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 14:25 Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Belçika ile karşılaşacak

  Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Belçika ile karşılaşacak Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Belçika ile mücadele edecek. Organizasyonda namağlup son 16 turuna yükselen Filenin Sultanları, Belçika'yı yenerek çeyrek finale adını yazdırmak istiyor.

 • 24.08.2023 24 Ağu 22:51 A Milli Kadın Voleybol Takımı Almanya'yı 3-0 Yendi

  A Milli Kadın Voleybol Takımı Almanya'yı 3-0 Yendi A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası C Grubu'nda beşinci ve son maçında ev sahibi Almanya'yı 3-0 yenerek, 5'te 5 yaptı. Takım, son 16 turunda 28 Ağustos'ta Belçika ile karşılaşacak.

 • 23.08.2023 23 Ağu 21:00 İtalya'da Tarihi Vasari Koridoru'na Vandalizm

  İtalya'da Tarihi Vasari Koridoru'na Vandalizm İtalya'nın Floransa kentinde bulunan tarihi Vasari Koridoru'nun dış cephesine siyah sprey boyayla zarar verildi. Kolonlara yazılan yazılar nedeniyle olayın sorumluları araştırılıyor.

 • 23.08.2023 23 Ağu 19:44 A Milli Kadın Voleybol Takımı Yunanistan'a set vermedi

  A Milli Kadın Voleybol Takımı Yunanistan'a set vermedi A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın grup aşamasındaki 4'üncü maçında Yunanistan'ı 3-0 mağlup etti.

 • 22.08.2023 22 Ağu 15:08 Milli Kadın Voleybol Takımı, Yunanistan ile karşılaşacak

  Milli Kadın Voleybol Takımı, Yunanistan ile karşılaşacak A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın grup aşamasındaki 4'üncü maçında yarın Yunanistan ile karşılaşacak. Karşılaşma Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Castello Salonu'nda TSİ 18.00'de başlayacak. Milliler, grup maçlarını 24 Ağustos Perşembe günü Almanya ile oynayacakları karşılaşmayla tamamlayacak. Şampiyonada 24 takım mücadele ediyor ve gruplarda ilk 4'e giren ekipler son 16 turuna yükselecek.

 • 21.08.2023 21 Ağu 15:57 İtalya'da Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgası nedeniyle kırmızı alarm verildi

  İtalya'da Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgası nedeniyle kırmızı alarm verildi İtalya'da etkisini gösteren Kuzey Afrika kaynaklı yeni sıcak hava dalgası nedeniyle aşırı sıcaklara karşı uyarı için bugün 12, yarın 16, çarşamba günü de 17 kent, en yüksek risk seviyesi olan 'kırmızı alarm' kapsamına alındı. Sağlık Bakanlığı, aşırı sıcaklar sebebiyle bugün 12 kentte 'kırmızı alarm' ilan etti, yarın bu kapsama alınan kentlerin sayısının 16'ya çıkarılacağını, 23 Ağustos Çarşamba günü de 17 kentte 'kırmızı alarm' uygulanacağını duyurdu. Kuzey Afrika kaynaklı sıcak hava dalgasının, özellikle 24-25 Ağustos'ta sıcaklıkların 38-40 dereceyi bulmasına yol açabileceği kaydedildi.

 • 20.08.2023 20 Ağu 09:41 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 23 Ağustos 1923'te onaylandı.

 • 19.08.2023 19 Ağu 12:13 A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Azerbaycan ile karşılaşacak

  A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Azerbaycan ile karşılaşacak A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın grup aşamasındaki ikinci maçında yarın Azerbaycan ile karşılaşacak. Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Castello Salonu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 21.00'de başlayacak. Milliler, Almanya'daki C Grubu mücadelesine İsveç'i 3-0 mağlup ederek başladı. Azerbaycan ise grubundaki ilk maçında Çekya'ya 3-0 üstünlük sağladı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 23:45 Eski Finlandiya Başbakanı Alexander Stubb, 2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak

  Eski Finlandiya Başbakanı Alexander Stubb, 2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak Alexander Stubb, Finlandiya'da Ocak 2024'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını duyurdu. Stubb, eski adı Twitter olan X sosyal medya platformunda açıklama yaptı. Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, Ulusal Koalisyon Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olarak Stubb'u desteklediklerini belirtmişti. Stubb, adaylığını büyük bir onur olarak nitelendirdi. Şu anda İtalya'nın Floransa kentindeki Avrupa Üniversitesi Enstitüsü'nde profesör ve direktör olarak görev yapan Stubb, 2014-2015 yıllarında Finlandiya'da başbakanlık yapmadan önce çeşitli bakanlık görevlerinde bulunmuştu.

 • 14.08.2023 14 Ağu 12:32 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda grup aşaması yarın başlıyor

  Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda grup aşaması yarın başlıyor Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda grup aşaması yarın İtalya'da başlayacak. Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya'nın ev sahipliği yapacağı grup aşamasında 24 takım mücadele edecek. İlk maç İtalya ile Romanya arasında oynanacak. Gruplarında ilk 4'e giren ekiplerin yer alacağı son 16 turu maçları 26-28 Ağustos, çeyrek final karşılaşmaları ise 29-30 Ağustos tarihlerinde İtalya'nın Floransa şehri ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak. Yarı final maçları 1 Eylül Cuma, 3'üncülük ve final karşılaşmaları ise 3 Eylül Pazar günü yine Brüksel'de oynanacak. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yer aldığı C Grubu'ndaki karşılaşmalar Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılacak.

 • 04.08.2023 04 Ağu 11:07 SPOR Kenya Milli Takım Teknik Direktörü Fırat: Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligden çok Avrupa'yı düşünmeleri gerekir

  SPOR Kenya Milli Takım Teknik Direktörü Fırat: Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligden çok Avrupa'yı düşünmeleri gerekir Kenya Milli Takım Teknik Direktörü Fırat: Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligden çok Avrupa'yı düşünmeleri gerekir"Dünya Kupası'na gidebilme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum""Türk kulüplerinin Şampiyonlar Ligi'nde başarı elde etmeyi düşünmesi bile hayal""Fenerbahçe'yi Konferans...

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:49 Kenya Milli Takım Teknik Direktörü Fırat: Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligden çok Avrupa'yı düşünmeleri gerekir

  Kenya Milli Takım Teknik Direktörü Fırat: Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligden çok Avrupa'yı düşünmeleri gerekir "Dünya Kupası'na gidebilme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum""Türk kulüplerinin Şampiyonlar Ligi'nde başarı elde etmeyi düşünmesi bile hayal""Fenerbahçe'yi Konferans Ligi'nde favori olarak görüyorum""Afrika Kupası'nda favori Fildişi Sahili ve Fas""Konferans Ligi'ndeki takımların...

 • 18.07.2023 18 Tem 22:31 İtalya'da 23 kentte kırmızı alarm verildi

  İtalya'da 23 kentte kırmızı alarm verildi İtalya'da yüksek sıcaklıklar sebebiyle verilen 'kırmızı alarm' durumu yarın 23 kentte uygulanacak. Ülkedeki 27 büyük şehirden 23'ünde aşırı sıcak hava nedeniyle uyarı verilmiş oldu. Aşırı sıcak havanın etkisini perşembe günü kaybedeceği ve 'kırmızı alarm' verilen kent sayısının 18'e indirileceği belirtildi. Elektrik tüketimi de arttı ve kemirgen hayvanların sayısının da artabileceği uyarısı yapıldı.

 • 16.07.2023 16 Tem 10:28 İtalya'da Aşırı Sıcaklar Nedeniyle Üçüncü Seviye Uyarı Yayınlandı

  İtalya'da Aşırı Sıcaklar Nedeniyle Üçüncü Seviye Uyarı Yayınlandı İtalya Sağlık Bakanlığı, başkent Roma başta olmak üzere 16 kentte aşırı sıcaklar nedeniyle üçüncü seviye uyarı yayınladı. Yaşlılar, sağlık sorunları olanlar, ilaç kullananlar, çocuklar ve bebeklerin dikkatli olması gerektiği belirtildi. Ülkenin orta kesimlerinde 40 derece, güneyde Sicilya'da ise 45-47 derece sıcaklık bekleniyor.

 • 14.07.2023 14 Tem 20:59 İtalya'da Hafta Sonu Rekor Sıcaklık Alarmı

  İtalya'da Hafta Sonu Rekor Sıcaklık Alarmı İtalya'da hava sıcaklıklarının hafta sonu rekor seviyelere ulaşabileceği tahminleri doğrultusunda yarın için 15, pazar günü için ise 16 kentte 'kırmızı' alarm verildi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, aşırı sıcak havanın etkisini daha da artıracağı belirtilirken, yaşlılar, savunmasız kişiler ve çocuklar için tehlike oluşturduğu vurgulandı. Sicilya ve Sardinya adalarında sıcaklığın 48 dereceye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. İtalya'da 2022 yazında aşırı sıcaklar nedeniyle 18 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği bilgisi de paylaşıldı.

 • 13.07.2023 13 Tem 16:14 Avrupa'da Sıcaklık Rekor Seviyede, İtalya'da 1 Kişi Hayatını Kaybetti

  Avrupa'da Sıcaklık Rekor Seviyede, İtalya'da 1 Kişi Hayatını Kaybetti Avrupa ülkelerinde hava sıcaklıkları rekor seviyelerine ulaşırken İtalya'nın Lodi şehrinde aşırı sıcaklar sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. İspanya, Fransa, Yunanistan, Hırvatistan ve Türkiye'nin bazı bölgelerinde hava sıcaklıkları 40 dereceyi aşarken, İtalya'da ise sıcaklık 48,8 dereceye kadar yükselecek. Ülkenin başkenti Roma'nın yanı sıra Bologna ve Floransa gibi şehirler için kırmızı alarm verildi. İtalya'nın kuzeyinde etkili olan sıcak hava dalgası bir kişinin ölümüne yol açtı.

 • 13.07.2023 13 Tem 15:49 İstanbul, Avrupa'nın En Favori Kenti Seçildi

  İstanbul, Avrupa'nın En Favori Kenti Seçildi İstanbul, ABD merkezli seyahat ve tatil dergisi Travel ve Leisure (T+L) okuyucuları tarafından seçilen Avrupa'nın 15 Favori Kenti 2023 listesinde 1'inci sırada yer aldı. İstanbul ayrıca Dünya'nın 25 Favori Kenti 2023 listesine 8'inci sıradan girdi. Yaklaşık 165 bin okuyucu tarafından oylanan ankette İstanbul, mimari, yemek kültürü, genel kültür, ev sahipliği ve alışveriş konularında tercih edilen bir şehir olarak öne çıktı. İstanbul'un en beğenilen yerleri arasında Kapalı Çarşı, İstanbul Boğazı ve Sultanahmet Meydanı yer aldı.

 • 12.07.2023 12 Tem 16:43 İtalya'da Sıcak Hava Dalgası Alarmı

  İtalya'da Sıcak Hava Dalgası Alarmı İtalya'nın başkenti Roma ve diğer şehirler, yoğun bir sıcak hava dalgasına hazırlanıyor. Meteoroloji uzmanları, sıcaklıkların rekor seviyeye ulaşabileceğini belirtiyor. Ülkenin 27 büyük kentinden 9'u için kırmızı alarm verilirken, diğer şehirlerde de sıcaklıkların 40 derece civarında seyretmesi bekleniyor. Uyarılar, kapalı alanlarda kalmayı ve diğer önlemleri almayı içeriyor. Ayrıca hastanelerin hazırlıklı olması ve enerji tedarikinde kısıtlamaların olabileceği belirtiliyor.

 • 28.06.2023 28 Haz 11:23 İtalya'da Müslümanlar Kurban Bayramı'nı kutladı

  İtalya'da Müslümanlar Kurban Bayramı'nı kutladı İtalya'da yaşayan Müslümanlar, Kurban Bayramı vesilesiyle bulundukları kentlerde bayram namazlarını kıldı. Roma Büyük Camisi'nde bir araya gelen farklı milletlerden Müslümanlar, bayram namazı için birlikte saf tuttu. Milano, Napoli, Floransa gibi İtalya'nın diğer büyük kentlerinde de bayram namazı eda edildi. İtalya'nın kuzey kesiminde yoğun olarak yaşayan Türk vatandaşları da bayram namazı için Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı camilerde bir araya geldi. Namazın ardından birbirleriyle bayramlaşan vatandaşlardan, imkanı olanlar, özel yerlerde kurban kesimini gerçekleştirerek dini vazifelerini yerine getirdi. İtalyan spor camiasından da Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajları geldi.

 • 27.06.2023 27 Haz 11:04 İtalya'da Müslümanların ibadet ettiği yerleri kısıtlamaya yönelik yasa teklifi tepki çekti

  İtalya'da Müslümanların ibadet ettiği yerleri kısıtlamaya yönelik yasa teklifi tepki çekti İtalya'da sağ koalisyon iktidarının büyük ortağı aşırı sağcı İtalya'nın Kardeşleri (FdI) partisinin parlamentoda endüstriyel hangar veya garajların cami olarak kullanılmasının yasaklanmasına dair kısa süre önce gündeme getirdiği kanun teklifi, Müslüman kanaat önderlerinin tepkisini topladı.

 • 14.06.2023 14 Haz 15:56 Kenyalı atlet Faith Kipyegon, aldığı ödülle babasına söz verdiği otomobili alacak

  Kenyalı atlet Faith Kipyegon, aldığı ödülle babasına söz verdiği otomobili alacak Kenya Devlet Başkanı William Ruto, dünya rekoru kıran atlet Faith Kipyegon'a ödül olarak bir ev ve 36 bin dolar verdi. Kipyegon, ödülü babasına söz verdiği otomobili almak için kullanacağını söyledi. Kipyegon, ay başında 1500 metre yarışında dünya rekoru kırmış, hafta sonu ise 5 bin metre yarışında başka bir dünya rekoru kırmıştı.

 • 11.06.2023 11 Haz 16:34 Francesco Bagnaia İtalya Grand Prix'sinde birinci oldu

  Francesco Bagnaia İtalya Grand Prix'sinde birinci oldu MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 6. ayağı İtalya Grand Prix'sinde, Ducati Lenovo takımının seyircisi önünde yarışan pilotu Francesco Bagnaia birinci oldu. Bagnaia, sezonun 3'üncü, kariyerinin 14'üncü MotoGP galibiyetini elde etti. Puanını 131'e çıkaran Bagnaia, pilotlar klasmanındaki liderliğini sürdürdü.

 • 11.06.2023 11 Haz 09:03 Cevdet Yılmaz Bingöl'de, Osman Aşkın Bak İzmir'de

  Cevdet Yılmaz Bingöl'de, Osman Aşkın Bak İzmir'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Bingöl'de ziyaretlerde bulunacak ve Halk Buluşması programına katılacak. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise Ziraat Türkiye Kupası finalini izlemek için İzmir'de olacak. Ayrıca, spor müsabakaları ve hentbol turnuvası da yapılacak.

 • 11.06.2023 11 Haz 00:04 6 Nisan 1920 Tarihli Gündem

  6 Nisan 1920 Tarihli Gündem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de ziyaretlerde bulunacak ve Halk Buluşması programına katılacak. Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir karşı karşıya gelecek. Kırmızı Grup'ta Bucaspor 1928 ile İskenderunspor, Beyaz Grup'ta Şanlıurfaspor ile Anagold 24Erzincanspor rövanş maçlarında karşılaşacak. Hentbolda 2023 Avrupa Plaj Turu Finalleri sona erecek. Teniste Fransa Açık finali Sırp Novak Djokovic ile Norveçli Casper Ruud arasında yapılacak. MotoGP Dünya Şampiyonası'nda sezonun 6. ayağı İtalya Grand Prix'si yapılacak.

 • 10.06.2023 10 Haz 17:35 Francesco Bagnaia İtalya Grand Prix'sindeki sprint yarışını kazandı

  Francesco Bagnaia İtalya Grand Prix'sindeki sprint yarışını kazandı MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 6. ayağı İtalya Grand Prix'sindeki sprint yarışını, Ducati Lenovo'nun İtalyan motosikletçisi Francesco Bagnaia kazandı. Bagnaia, sezonun 6. mücadelesi öncesi gerçekleştirilen sprint yarışında istikrarlı bir performans sergileyerek bitiş çizgisine ilk sırada ulaştı. Şampiyonada liderliğini sürdüren Bagnaia'yı, Bezzecchi ve Martin takip etti.

 • 06.06.2023 06 Haz 10:51 THY ve ITA Airways Temmuz'da Ortak Uçuşlara Başlıyor

  THY ve ITA Airways Temmuz'da Ortak Uçuşlara Başlıyor Türk Hava Yolları (THY) ile İtalya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi ITA Airways temmuz itibarıyla ortak uçuşlara başlayacak. İki hava yolu şirketi arasında imzalanan kod paylaşım anlaşması yolculara Türkiye ve İtalya arasında daha fazla seyahat seçeneği sağlayacak. Anlaşmayla misafirlere daha esnek seyahat olanağı ve tek bir biletle kesintisiz bağlantı ve bagajların son varış noktalarına kadar iletilmesi hizmeti sunulacak.

Advertisement