Zafer Haftası etkinlikleri Derya Uluğ ve Onur Akın konserleriyle sona erdi - Son Dakika
Kültür Sanat

Zafer Haftası etkinlikleri Derya Uluğ ve Onur Akın konserleriyle sona erdi

Zafer Haftası etkinlikleri Derya Uluğ ve Onur Akın konserleriyle sona erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Zafer Haftası etkinlikleri, Derya Uluğ'un Mersin'de, Onur Akın'ın ise Anamur'da verdiği konserlerle sona erdi. Mersinliler coşkulu bir kutlama gerçekleştirirken, Başkan Seçer de bu coşkuya ortak oldu.

31.08.2023 13:26  Güncelleme: 15:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'nin düzenlediği Zafer Haftası etkinlikleri, Derya Uluğ'un Mersin'de, Onur Akın'ın ise Anamur'da verdiği konserlerle sona erdi.

Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında sahne alan Derya Uluğ ile Mersinliler coşkulu bir kutlama yaptı. Bu coşkuya Başkan Seçer de ortak oldu.

Saatler öncesinden alanı dolduran kalabalık, önce MC Halil Bal ve Dj Emircan Saltabaş performansı ile eğlendi. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise Derya Uluğ, Mersinlilerle bir araya geldi. Okyanus, Kanunlar Gibi, Nefes, Ne Münasebet, Nabız 180, Sana Çıkıyor Yollar gibi birbirinden güzel ve sevilen şarkılarını seslendiren Derya Uluğ, güçlü sahne performansı ile Mersinlilere güzel bir akşam yaşattı.

Derya Uluğ'a çiçek takdim eden ve sahneden vatandaşlara seslenen Başkan Seçer, tüm Mersinlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "Daha nice Zafer Bayramlarını kutlayalım. Ama artık savaşmadan, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde, daha çok çalışarak, daha çok birbirimizi severek, birlik içinde, beraberlik içinde, bu ülkede hep beraber mutluluk içerisinde yaşayalım. Sizleri seviyoruz gençler. Hepinize iyi eğlenceler. Mutluluk içinde kalın" dedi.

ANAMURLULAR, ONUR AKIN'LA BULUŞTU

Anamurlular ise Zafer Bayramı'nda Onur Akın'ı dinlemenin mutluluğunu yaşadı. Rauf Denktaş Parkı'nın arkasında verilen konser vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Anamurlular, Geceyi Sana Yazdım, Yağmur Yüreklim, Asi ve Mavi, Seviyorum Seni, Çam Kolonyası gibi şarkılarla gönüllere taht kuran Akın'la, 30 Ağustos coşkusunu yaşadı.

ONUR AKIN: "30 AĞUSTOS EN BÜYÜK BAYRAMLARIMIZDAN BİRİSİ"

Kendini Mersinli gibi hissettiğini söyleyen Onur Akın, "30 Ağustos en büyük bayramlarımızdan birisi. Yüreği; gerçekten bu ülkenin bağımsızlığa inanan, özgürlükten yana, Mustafa Kemal Atatürk'ten yana, devrimlerden yana atan bütün insanlar bayram coşkusunu burada hissediyorlar. O yüzden Türkiye'nin dört bir yanında bu coşku var eminim ve Anamur'da da aynı coşkuyu yaşıyoruz" dedi.

MERSİN GENELİNDE ETKİNLİKLER EŞ ZAMANLI YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi, Merkez'e gelemeyen vatandaşları da düşünerek her yıl mutlaka ilçelerde de konserler düzenliyor. Bu yıl da Mersin Merkez'de yapılan etkinliklerle eş zamanlı olarak birçok ilçede konserler yapıldı. 29 Ağustos'ta, MBB Türk Müziği Topluluğu, Toroslar Gözne Mahallesi'nde sahne aldı. 30 Ağustos'ta ise Tarsus Duatepe Mahallesi köylü garajı meydanlığında MBB Pop Orkestrası konser verirken, aynı saatlerde Toroslar Arslanköy Mahallesi'nde MBB Türk Müziği ekibi konser verdi.

SON ETKİNLİK MUT'TA OLACAK

Zafer Haftası kapsamında planlanan son etkinlik ise Mut'ta yapılacak olan MBB Türk Müziği Konseri olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin güzel sesli sanatçıları 2 Eylül Cumartesi günü Mut Sertavul Pazar Yeri'nde saat 20.00'de Mutlulara güzel bir akşam yaşatacak.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Kültür Sanat Zafer Haftası etkinlikleri Derya Uluğ ve Onur Akın konserleriyle sona erdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi
  00:37 Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Gazzeli anneler ve çocuklar için özel konser verdi

  Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri'nde Gazzeli anneler ve çocuklar için eserlerini seslendirdi. Konserde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'nden oluşan geniş bir repertuar sunuldu ve müzikseverlerin eşlik ettiği eserler büyük beğeni topladı. Şef ve koro, Bursalı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

 • Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi
  00:33 Bursa'da Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun sahnelendi

  Haluk Özenç'in kaleme aldığı Yüzyıllık Destan Ateş adlı oyun, Bursa'da sahnelendi. Oyun, Kurtuluş Savaşı mücadelesi ve cumhuriyetin ilanına kadar yaşanan kahramanlık hikayelerini ve milli mücadele ruhunu konu aldı. Barış Erdenk'in yönettiği oyun, Sibel Erdenk'in koreografisi ile seyircilerden büyük beğeni topladı. Oyuncu kadrosu, gecenin sonunda uzun süre alkışlandı.

 • Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda
  00:18 Chris Pratt'li Garfield filmi 24 Mayıs'ta vizyonda

  Animasyon ve beyaz perdenin ikonik karakterlerinden biri olan Garfield, Chris Pratt ve Samuel L. Jackson'in başrolde olduğu yeni filmiyle 24 Mayıs'ta sinemalarda olacak. Yeni fragmanı yayınlanan film, Garfield'ın terk edilmiş bir yavru kediyken evcil hayvan olarak rahat bir hayata alışmasını ve babasıyla bir araya gelme hikayesini konu alıyor. Bu buluşma, Garfield ve köpek dostu Odie'yi rahat hayatlarını terk etmeye itecek ve Vic karakteri tarafından planlanan yüksek riskli bir soygunu içerecek. Chris Pratt, oyuncu kadrosuna dahil olduğunda büyük heyecan duyduğunu ve Garfield hikayesinin daha da genişleyeceğini ifade etti.

 • İşkodra'da Türkiye-Arnavutluk İlişkileri Çalıştayı Düzenlendi
  00:01 İşkodra'da Türkiye-Arnavutluk İlişkileri Çalıştayı Düzenlendi

  Arnavutluk'un kuzeyindeki İşkodra kentinde, İşkodra Kahramanı Hasan Rıza Paşa ve Geçmişten Günümüze Türkiye-Arnavutluk İlişkileri konulu çalıştay düzenlendi. Etkinlik, İşkodra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından düzenlendi ve Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile araştırmacılar ve öğrenciler katıldı. Çalıştayda, iki ülke arasındaki dostluğun güçlendirilmesine katkı sağlanması temennisi dile getirildi.

 • KASMEK Türk Sanat Müziği Korosu Yeşilçam Film Müzikleri Konseri Verdi
  23:41 KASMEK Türk Sanat Müziği Korosu Yeşilçam Film Müzikleri Konseri Verdi

  Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitimi Kursları (KASMEK) Türk Sanat Müziği Korosu, Yeşilçam Film Müzikleri Konseri düzenledi. Sait Demir şefliğindeki 35 kişilik koro, 23 eser seslendirdi. Konserde dinleyiciler, Yeşilçam besteleriyle geçmişe yolculuk yaptı. Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, koroyu tebrik ederek, KASMEK'in önemine vurgu yaptı ve konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Program, Vidinlioğlu'nun koro şefi Sait Demir'e plaket vermesiyle sona erdi.

 • Temsil ve Hafıza: 1882-1948 Sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Hikayesini Anlatıyor
  23:35 Temsil ve Hafıza: 1882-1948 Sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Hikayesini Anlatıyor

  Türkiye'nin ilk güzel sanatlar okulu olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin (MSGSÜ) tarihçesi, 'Temsil ve Hafıza: 1882-1948' başlığıyla İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde sergileniyor. Sergi, kurumun hafızasının bir bölümünü kapsayarak, üniversitenin sanat, mimarlık ve tasarım alanında ülkenin geleceğini nasıl şekillendirdiğini gösteriyor. Sergi, 4 Ağustos'a kadar ziyaret edilebilir.


Advertisement