Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi? - Son Dakika

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi?

25.02.2021 07:59
Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi?

Nükhet Duru'nun "Hikayesi Var" albümünün hazırlık sürecini anlatan "Duru Olmak" belgeseli, ünlü sanatçı ile besteci Ali Kocatepe arasındaki krizi gün yüzüne çıkardı.

Nükhet Duru'nun "Hikayesi Var" albümünün hazırlık sürecini anlatan "Duru Olmak" belgeseli, ünlü sanatçı ile besteci Ali Kocatepe arasındaki krizi gün yüzüne çıkardı. Ali Kocatepe'nin "Melankoli", "Ben Sana Vurgunum" ve "Benimsin Diyemediğim" adlı bestelerinin albümde yer almasına önce onay verdiği, ancak Teoman ve Kenan Doğulu'nun performanslarını beğenmediği için iznini geri çektiği iddia edildi.

'EMRİVAKİ YAPIYOR'

Hürriyet'e konuşan Ali Kocatepe ise albüm projesi hakkında önceden bilgilendirilmediği için izin vermediğini söyledi: "Uzun yıllardır emrivaki yaparak bitmiş işlerle karşıma çıkıyor. Düet albümü yapacağını da Kelebek'te okudum. Şarkılarımla ilgili projelerini önceden benimle paylaşması gerektiğini anlattığımda bana hak verdiğini söyledi. Ama uyarılarımı dikkate almadı. Albümde kullanmak istediği üç şarkıma izin vermeyeceğimi bildirdim. Hangi izni verdim ki geri çekeyim?" Birbirlerine kırıldıklarını açıklayan iki sanatçı arasındaki kriz, müzik dünyasında gündem oldu.

SANATÇILAR NE DEDİ?

Keşke dinletseydi

Cahit Berkay: "Her yorumda eser sahibinin izni şarttır. Ali 'Yayından önce dinleme şartıyla' demişse orası centilmenliğe girer. Nükhet buna uysaymış keşke. O zaman bu tatsızlık yaşanmazdı. Olayın tatlıya bağlanacağından eminim."

Yüzde 50-50

Demet Akalın: "Nükhet Duru'nun belgeselini seyrediyorum şu an. Böyle sesler olmasa şarkıları büyük kitleler nasıl duyar bilemedim. 'Kim haklı?' sorusuna da yüzde 50 ikisi de haklı diyeyim."

Bakış farklı

Metin Özülkü: "Şarkılara yorumcuların hayat verdiğini düşünüyorum. Nükhet benim 'Yaralım'ı Sıla ile yeniden seslendirmek istediğinde 'Tabii ki' dedim, çünkü şarkı onunla doğdu. Ali Abi'nin bakışı farklıdır, ona da saygı duyarım."

Yorumcu hayat verir

Deniz Seki: "Esere hayat veren yorumcudur. Onun ruhu, ifade edişi, kalbe dokunuşu, yorumcunun esere hayat veriş şeklidir."

Bize söz düşmez

Kenan Doğulu: "İki eski dost, iki dev müzik insanı. Onların arasında olanlar kendi özelleridir. Bizlere söz söylemek düşmez."

Yılların dostluğu

Garo Mafyan: "Çok sevdiğim iki eski dostum. Kendileri de yılların dostu, bu sorunu en iyi şekilde çözeceklerdir."

Anlaşsınlar

Selda Bağcan: "Bu konuda yorum yapamam. Her ikisi de arkadaşım. Aralarında anlaşarak çözümlesinler."

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi?

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500

Son Dakika

Galatasaray'ın yıldızı Alexandru Cicaldau ülkesinde gündem oldu 19:45 Galatasaray'ın yıldızı Alexandru Cicaldau ülkesinde gündem oldu
Serviste 2 öğrenciyi öldüren eski muhtara ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıl hapis cezası verildi 19:39 Serviste 2 öğrenciyi öldüren eski muhtara ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıl hapis cezası verildi Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı 16:53 Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var 16:08 AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi 14:23 Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı
Advertisement