Ben o kadar cici bir çocuk değilim - Son Dakika
Magazin

Ben o kadar cici bir çocuk değilim

Ben o kadar cici bir çocuk değilim

Evinin salonunda, rahat bir koltuğa kurulmuş, hayatının dönüm noktalarını gülümseyerek anlatıyor.

21.06.2020 08:11  Güncelleme: 10:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Evinin salonunda, rahat bir koltuğa kurulmuş, hayatının dönüm noktalarını gülümseyerek anlatıyor. Müzikte yeni sulara yelken açan Berksan, konu aşka gelince, "Aşık olunca şaşıp kalıyorum. Bir ailem olsun diye hayaller kuruyorum ama buna cesaret edemiyorum" diyor. Hande Yener'le barışma hikayesinden başlıyoruz, müzik dünyasında yaşadığı talihsizliklere uzanıyoruz...

? 17 yıl önceki şarkı nedeniyle hala 'Çilek Berksan' olarak anılıyorsunuz. Bu bir müzisyen için artı mı eksi mi?

Çıkış şarkısıyla anılmaktan hoşlanmayan çok insan tanıyorum ama ben rahatsız olmuyorum. Neden olayım, o şarkıyı da ben yaptım. Ayrıca çilek gibi insana tatlı gelen bir şekilde anılmak hoşuma gidiyor. Demek hiç değişmiyorum. Dinleyicinin gözünde hala tazecik bir adamım!

? Ardından 'Çilek' isminde mekanlar da açtınız. Nedir çilekle alıp veremediğiniz?

Uğuruna inandım. Yoksa çilekle ilgili bir fetişim yok. Bir marka kurdum ama sonra çok yıprandım, üzüldüm. O defteri kapattım.

Baklavam var ama...

? Ne oldu?

Başta eğlence için atılmış küçük bir adımdı. Sonra çok büyüdü ve her 'çok' gibi değeri aşındı, sorumlulukları arttı ve benim çizgimden çıktı.

? Yıllar içinde çok kazık yediniz mi?

Benim hayattaki ilk işim kazık yemek, müzik hobim.

? Kim yapıyor size bunları?

Her yıl değişiyor! Başta üzülürdüm. Ama artık arkadaşlığı hak etmeyenleri hayatın merkezine koymuyorum.

? Pop müziğin kralları, kraliçeleri, prensleri, prensesleri çıkıyor. Siz bunların arasında nerede duruyorsunuz?

Onları Marvel'in süper kahramanları gibi görüyorum. Hayatın renkleri... Ama bazen ayarı kaçırıp gerçekten prenses olduklarını sanıyorlar.

? 'Ben bir pop starım' diyor musunuz?

17 yılda varlığını gösterebilen kaç kişi var, sayalım; benim ne olduğumun tam olarak karşılığı çıkar. Şarkılarımı bir basamak üste taşımak için her hafta bir kadına "Hayatımın kadını" demedim. bu yüzden daha fazlasını hak ediyorum.

? Dünyaca ünlü pop starlar sahnede, kliplerinde seksi danslarıyla, kaslarıyla karşımıza çıkıyor. Siz neden bu kadar 'steril'siniz?

Benim de baklavalarım var. Sana gösterebilirim, sahnede gösterme ihtiyacı duymuyorum! Bu imaj nasıl yerleşti bilmiyorum ama o kadar cici bir çocuk değilim.

? Nasıl birisiniz peki?

Anlatılmaz, yaşanır. Çok eğlenen ve açık fikirli biri...

Bomba gibiyim!

? Magazinden bu kadar uzak durduğunuza hiç pişman oldunuz mu?

Aşkı dibine kadar yaşıyorum. Onlar yakalayamadıysa ben ne yapayım?

? Ama herkesi yakalıyorlar, sizi hiç biriyle el ele görmedik. Sahi aseksüel misiniz?

Aseksüel değilim, her şey yolunda. Bu toplumla paylaşabileceğim bir konu değil ama beni birileriyle görmemeniz, hayatımın siyah beyaz olduğu anlamına gelmiyor. Gürültü etmiyorum sadece. E, yüzüm gülüyor. Bomba gibiyim. Her anlamda kendini tatmin eden bir erkeğim.

? Aşık olmak sizi nasıl bir adam yapıyor?

Aşık olunca şaşıp kalıyorum. Bir ailem olsun diye hayaller kuruyorum ama buna cesaret edemiyorum.

? Neden?

Uzun süreli ilişkiler yaşadığımda çok üretim yapamadığımı fark ediyorum. Bazen aşktan kaçıyorum.

? Şimdi aşık mısınız, hayatınızda biri var mı?

Yeni bir deneme yaşıyorum diyebilirim. Sosyal medyadan tanıştık.

Hayat bana hep tükürdüklerimi yalattı

? Yıllardır bu sektördesiniz, 300'ün üzerinde şarkınız yayımlandı. Türk pop müziğinin bugününü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Değerlendirmiyorum!

? Neden?

Yapılana pop müzik denemez de ondan.

? Ne tür müzik yapılıyor?

Arabesk. Ama ben arabeski arabesk olarak dinlemeyi seviyorum.

? Neden böyle oldu peki?

Geçen yaz Kenya'da safari yaptım. Orada yaşayanlar tezeklerden yapılmış evlerde kalıyordu ama hepsinin yüzü gülüyordu. Bir tane dertli şarkılarını duymadım. Bizim şarkılarımızdaki dertler kime gidiyor, merak ediyorum. Yaralı ya da mafyatik, vurmalı kırmalı sözler. Üst üste dinlesen kanser riskin olur. Gerçekten bunlara ihtiyacımız var mı?

? Sizin müziğinizin farkı ne?

Şükürler olsun, ben o çemberin içinde değilim. Deep sound'larda ilerlerken kendi coğrafyamın etnik tonlarını da kullandığım bir sentezle son beş yıldır kendi tarzımı yaşıyorum. Düzenlemesini kardeşim Berkay Turaç'ın yaptığı 'Darmaduman' da öyle bir şarkı oldu.

? Yıllar önce bir röportajınızda, "Single yapınca kendimi yarım hissediyorum" demişsiniz. Ama yeni şarkınız 'Darmaduman' bir single…

Hayat bana hep tükürdüklerimi yalattı. O dönemlerde büyük büyük konuşurdum. Şimdi dünya genelinde işler böyle.

Ben o kadar cici bir çocuk değilim
Yeni şarkısının düzenlemesinde kardeşi Berkay Turaç'ın imzası var.

Hande'yle birbirimize sarılıp hüngür hüngür ağladık

Ben o kadar cici bir çocuk değilim

? Hande Yener'le uzun süre küstünüz… Ne olmuştu?

Hande'yle yaşadığımız aslında tam bir artist küslüğüydü.

? Ne demek o?

Çok sevmekten başa gelen bir duygu sanırım. Hala küslüğümüzün sebeplerini ortaya koyup doğru düzgün birbirimizin yüzüne bakıp konuşamıyoruz.

Artistlik zor iş!

? Nasıl barıştınız?

Trafik kazası geçirdik. Hande aradı, konuştuk. Sonra yüz yüze gelince birbirimize sarılıp hüngür hüngür ağladık ve bitti. Şimdi son albümü için birlikte çalışıyoruz.

? Kutsi'yle de uzun zaman küs kalmıştınız...

Evet. Dört yıl konuşmadık.

? Sorun sizde olabilir mi?

'Çünkü ben geçimsizim' dermişim! Hepimizde sorun var. Bu işi yapıp çok normal duramazsınız. Bir haftada haddinden fazla ünlüyle konuşuyorsun, şunu bilirsin, artistlik çok zor iş!

Eleştiriye değil haksızlığa tahammülüm yok

? Naim Dilmener geçen yaz çıkardığınız şarkı için, "Şarkı nedir, yanlış anlamış bu gençler" dedi. Siz de cevap verdiniz. Eleştiriye tahammülünüz yok mu?

Eleştiriye tahammülüm var. Haksızlığa tahammülüm yok.

? Serdar Ortaç'la kıyaslanmak mı kızdırdı?

Hayır. Serdar Ortaç en çok albüm satan müzisyenlerden. Ama iki şarkı arasındaki farkı bile ayırt edemeyecek birinin eleştirisine ne diyebilirim? Ben anaakım Türkçe poptan uzaklaşalı yıllar oldu. Onun bu cesaretimi fark etmesini isterdim.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Ben o kadar cici bir çocuk değilim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı
  01:09 Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı

  Uğur Dündar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Duygu Nebioğlu ve Dilara Gülatan'ın kendisine yönelik iddialarıyla ilgili haberlere yayın yasağı kararı aldırdığını belirtti. Dündar, daha önce yaptığı açıklamada babalık durumunun olmadığının Adli Tıp Kurumu tarafından ispatlandığını söylemişti. Mahkeme tarafından çıkarılan yayın yasağı kararı nedeniyle Dündar, iddiaları ve belgeleri şimdilik açıklamadığını belirtti.

 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?
  23:10 Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?

  Ömer, öğrendiği gerçekle neye uğradığını şaşırır. İpuçları onu doğru yola götürür. Büyük sırrı öğrendiğinde planladığı hamleleri rafa kaldırmak zorunda kalır. Kambur'un elinde zor durumda olan Korkut ve Pehlivan, pes etmeden kurtuluş yolu bulmaya çalışırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Neslihan'ın, Ömer'e güveni sonsuzdur. Ömer de Neslihan'ın vatanı için babasından bile vazgeçeceğine emindir. Gerçekler ortaya çıktıkça zor kararlar alan Ömer'in amacı bellidir. Karşısındaki kim olursa olsun, önce vatanı için hareket edecektir.

 • Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti
  21:10 Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti

  Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ün Ateşe Düştüm şarkısını taklit ettiği bir video paylaştı. Gökbakar'ın paylaşımına Morgül kahkaha emojileriyle karşılık verdi.

 • İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'
  21:09 İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'

  İzel, kendi adlarını verdikleri müzik grubuyla bir döneme damga vuran Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile 2022'de yeniden bir araya gelmişti. Ancak grup, bayramda Kıbrıs'ta verdikleri konserin ardından tekrar dağılma kararı aldı. İzel, 'Aramızda Kalmasın' programında yaptığı açıklamada, ayrılığın gerekçesini Ercan'ın tavrıyla ilişkilendirdi ve 'Mutsuzum' diyerek ayrıldığını söyledi.

 • Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı
  20:33 Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı

  Müzisyen, besteci ve söz yazarı Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma programıyla anıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül ve birçok MESAM üyesi sanatçı, Özdemiroğlu'nun ailesi ve yakınları da anma programına katıldı. Türk pop müziği parçaları ve film müzikleriyle tanınan Özdemiroğlu, 20 Nisan 2016'da 73 yaşında hayatını kaybetmişti.

 • Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı
  19:09 Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı

  Türk müziğinin önemli isimlerinden Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında düzenlenen anma töreniyle saygıyla anıldı. Sanatçının eşi Hepgül Özdemiroğlu, çocukları ve MESAM üyeleri törene katıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, Atilla Özdemiroğlu'nun müziğin birçok farklı dalında sayısız hit esere imza attığını belirterek onu saygı ve minnetle andıklarını ifade etti. Özdemiroğlu, özellikle Sezen Aksu'nun pop müziğindeki başarısında önemli bir rol oynamıştı.

 • Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu
  17:18 Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu

  Sakla Beni dizisinde yer alan oyuncu Şeyda Akova Balcıoğlu, Melis Yaşar'ın konuğu oldu. Balcıoğlu, dizide canlandırdığı 'Afife' karakterini anlattı. Karakterin yaşadığı zorlukları ve hataları anlatan Balcıoğlu, toplumun hatalara tahammülü olmadığını belirtti. Ancak herkesin gençlik döneminde hata yaptığını ve karakteri anlamak gerektiğini vurguladı.

 • Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti
  17:12 Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti

  Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Cavanşir Mammadov, 70 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mammadov'un birçok eseri bulunuyordu ve 2005 yılında Azerbaycan Devleti tarafından 'Emektar Artist Ünvanı'na layık görülmüştü. Ünlü şarkıcı Doğuş'un eşi Hoşgedem Hidayetkızı, Mammadov'un ölüm haberini duyduğunda büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve onun değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı.

 • Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti
  17:11 Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti

  Hasan Can Kaya, hastane ekibi tarafından beş saat süren acil bir ameliyata alındı. Operasyon başarılı geçti ve sağlık durumu iyi. Ünlü komedyen, birkaç gün hastanede istirahat edecek ve ABD turnesini ileri bir tarihe erteleyeceği duyuruldu.

 • Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu
  17:10 Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu

  Gripin'in solisti Birol Namoğlu, İstanbul konserinde seyircilere 'Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar' diyerek selamlama yaptı. Grup, 2 saat boyunca hit şarkıları ve proje albümlerinden parçalarla seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gripin, Trabzon, Ankara ve Kayseri konserleriyle turnesine devam edecek.


Advertisement