Şişli Belediyesi, Mikrofonun Sihirli Seslerini Ödüllendirdi - Son Dakika
Magazin

Şişli Belediyesi, Mikrofonun Sihirli Seslerini Ödüllendirdi

Şişli Belediyesi, Mikrofonun Sihirli Seslerini Ödüllendirdi

Şişli Belediyesi tarafından Türkiye'de bir ilki gerçekleştirilen "Sihirli Mikrofon Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

23.05.2013 23:03

Şişli Belediyesi tarafından Türkiye'de bir ilki gerçekleştirilen "Sihirli Mikrofon Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene ev sahipliği yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, radyoların bağımsız olduğunu ve demokrasinin en önemli kalelerinden birini inşa ettiğini söyledi.

Şişli Belediyesi tarafından Türkiye'de bir ilki gerçekleştirilen"Sihirli Mikrofon Ödülleri" düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Şişli Kent Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde Türkiye'nin çeşitli illerinde gelen başarılı radyocuların yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Radyo ve Televizyon sunucusu Halit Kıvanç, Televizyoncu Okan Bayülgen, Hande Yener, Mustafa Sandal gibi bir çok

ünlü isimler de

katıldı.

Radyo dinleyicilerinin oylarıyla belirlediği ödül töreninde, ünlü sanatçıların seslendirdiği şarkılar da geceye renk kattı. Tören, 6 Mayıs 1927 yılında İstanbul Radyolarından yankılanan ilk radyo anonsuyla başladı.

Sinevizyon gösterisinin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'de ilk defa radyo ödüllerinin sahiplerini bulduğunu ifade etti. Radyo'nun önemine değinen Sarıgül, "Radyo günümüzde olduğu gibi geçmişimizde de önemliydi. Çünkü yıllar önce Anadolu'nun bir köyünde radyo dinleniyordu. Çok kısıtlı olmasına rağmen o köyde gelecek olan haberle irtibat kuruluyordu. Günümüz radyosuna baktığımızda ise radyoların ne kadar özgür olduğunu görebiliyoruz. Çünkü radyolarımız şuanda yurttaşlarımıza daha rahat ulaşabiliyor. Türkiye'de ve dünyada radyo sürekli dinleniyor. Bugünde arzu ettik ki kamuoyuna radyoların önemini duyurmak istedik. Radyolar bağımsız ve demokrasinin en önemli kalesidir" dedi.

Ödül alan radyocularımızın tamamında kamuoyu yoklamalarının karar verdiğini vurgulayan Sarıgül, "Ben demokrasiye inanıyorum. Demokrasi halkın gücüdür. Bu ülkede yurttaşlarımız konuşacak" diye ifade etti.

Okan Bayülgen'in ödülünü vermek için kürsüye çıkan Halit Kıvanç, Bayülgen'e ödülünü vermeden önce radyoya nasıl adım attığını anlattı. Ne zaman olursa olsun sanatçının politikadan önce geleceğini belirten Kıvanç, Okan Bayülgen'e "Radyoların Yetiştirdiği En İyi Televizyon Şovmeni" ödülünü verdi.

Kürsüye ödül almaya çıkan Okan Bayülgen ise, kendisinin iki tane radyosunun olduğunu ancak daha yayına geçmediğini dile getirdi. Radyoların reklamdan aldığı payın

düştüğünü söyleyen Bayülgen sözlerini şöyle tamamladı:

"Şişli Belediyesi'nin bu ödülleri düzenlemesini nostaljik olarak algılamıyorum. Radyonun 1922'de başlaması onu nostaljik kılmıyor. Aksine çok işe yarar olduğu için bu senelere kadar dayanıyor. Sadece ona demode gibi radyo gibi davrananları, sadece müzik çalan bir kutu gibi davrananları kınayalım. Onlarla mücadele edelim ve hangi mecraya iyi proje koyarsanız onlarla iyi girebileceğinizi düşünelim. Radyolarla ilgili projeler yapalım ve radyolarımızı geri isteyelim diyelim."

1'İNCİ SİHİRLİ MİKROFON ÖDÜLLERİNE LAYIK GÖRÜLENLER İSE ŞÖYLE:

"Radyoların Yetiştirdiği En İyi Televizyon Şovmeni: Okan Bayülgen, Radyoların Yetiştirdiği En İyi Pop Sanatçısı: Gökhan Özen, Yılın Fark Yaratan Radyo Programı: Zeki Kayahan Coşkun (Matrax), Yılın Radyo Sabah Şov Programcısı: Cem Arslan, Yılın Türkçe Pop Radyosu: Pawer Türk, Yılın Haber Radyosu: CNN Türk, Yılın Kadın Radyo Konuk Programcısı: Hop Dedik Ayhan, Yılın Spor Radyosu: Radyo Spor, Yılın Radyo DJ'i: Afrikalı Ali, Yılın Slow Müzik Radyosu: Slow Türk, Mikrofana Değer Katan Radyocu Özel Ödülü: Mehmet Akbay( Gezegen Mehmet), Sihirli Mikrofon Özel Ödülü: TRT Fm, Yılın Kadın Radyo Haber Spikeri: Elif Sevil Orhanlı, Yılın Erkek Radyo Haber Spikeri: Utku Görkem Kırdemir,

Yılın Şiir- Edebiyat Programcısı: Bedirhan Gökçe, Yılın Tematik Radyosu: Burç Fm, Yılın Radyo Akşam Şov Programcısı: Bay j, Yılın Yabancı Müzik Radyosu: Pal Station, Yılın Arabesk Radyosu: Kral Fm, Yılın Radyo Şovmeni: Nihat Sırdar, Yılın Radyo Proje Ödülü: karnaval.com, Yılın Fark Yaratan Radyasu: Radyo Trafik, Türkiye'yi en iyi kullanan kadın radyo programcısı: Serda Ceyhan, Türkiye'yi en iyi kullanan erkek radyo programcısı: Erkan Koç, Yılın Tematik Radyo Programcısı: Başak İkiz, Yılın Halk Müziği Radyosu: Radyo Ekin, Yılın Kadın Yerel radyo Programcısı: Tuğba Saraçlar, Yılın Erkek Yerel radyo Programcısı: Uğur Bozdağ, Yılın Yerel Radyosu: İstanbul'un Sesi, Yılın Kadma Müzik Radyosu: Karadeniz Fm, Yılın Radyo Spor Yorumcusu: Mehmet Ayan, Yılın Radyo Haber Portalı: oydar.com, Yılın Müzik Yapımcısı: Polat Yağcı, Radyoların Yetiştirdiği En İyi Müzik Adamı: Mustafa Sandal, Radyoların En sevdiği Pop Sanatçısı: Hande Yener." - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Şişli Belediyesi, Mikrofonun Sihirli Seslerini Ödüllendirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement