Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Pandemi haberleri, Pandemi son dakika, son dakika Pandemi

Son Dakika Pandemi Haberleri

Son dakika Pandemi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son pandemi haberleri anında burada.


 • 02:27 Bursa Büyükşehir istihdama odaklandı

  Bursa Büyükşehir istihdama odaklandı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK bünyesinde düzenlenen iş garantili eğitimleri ziyaret ederek, istihdam odaklı eğitimlerle kalifiye eleman yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği, BUSMEK ve BİKO iş birliği ile iş garantili kurslar başladı.

 • Dün Dün 20:46 Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunu yaptı

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunu yaptı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Başkan Aras, başvuru dosyasını vermesinin ardından parti binası önünde mitingi andıran toplantıda konuştu.

 • Dün Dün 17:36 Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 2024 yerel seçimleri için belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu. Oktay, dosyasını CHP İlçe Başkanlığı'na teslim ederek Marmaris için ilk günkü heyecanla yola devam edeceklerini belirtti.

 • Dün Dün 17:27 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK'teki turizm eğitimlerini ziyaret etti

  Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK'teki turizm eğitimlerini ziyaret etti Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK bünyesinde düzenlenen iş garantili turizm eğitimlerini ziyaret etti. BUSMEK, istihdam garantili kurslarla bireyleri iş yaşamına kazandırıyor. Aktaş, iş arayanlarla işverenleri buluşturmak için BUSMEK ve BİKO işbirliğiyle iş garantili eğitimler düzenlediklerini belirtti. Pandemi sonrası turizm sektöründe yaşanan istihdam probleminin çözümüne katkı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.

 • Dün Dün 13:16 Marmaris Belediye Başkanı Oktay yeniden aday olduğunu açıkladı

  Marmaris Belediye Başkanı Oktay yeniden aday olduğunu açıkladı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yeniden belediye başkanlığına talip olduğunu açıklayıp, aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 • Dün Dün 12:31 Geleneksel barkodların yerini karekodlar alacak

  Geleneksel barkodların yerini karekodlar alacak Geleneksel barkodların yerini karekodlar alacak GS1'in barkod teknolojisi 2027'de karekoda dönüşecek Türkiye'de üretilip satışa sunulan yerli ve yurtdışından ithal edilen ticari ürünlerin iç pazarda dolaşımını sağlamak ve ürünlerin iç ve dış pazarlarda takibini yapmak için...

 • 03.12.2023 03 Ara 22:02 Kütahya Belediye Başkanı Engelli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

  Kütahya Belediye Başkanı Engelli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dünya Engelliler Günü sebebiyle kentte yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleriyle yemekte bir araya geldi. Yemekte konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 'Bu özel günde şehrimizin özel ve güzel insanlarıyla bir arada olmanın onuru ve mutluluğu içerisindeyiz' dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:06 Ticaret Bakanı Ömer Bolat, gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Yeni yılda Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinde Gümrük Birliği'ni modernleştirme, genişletme, vize kolaylıkları noktasında komisyonun raporu kabul edilirse, çok daha olumlu günleri göreceğiz.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:47 Edirneli sokak sanatçılarından mizahi tepki

  Edirneli sokak sanatçılarından mizahi tepki Edirneli sokak sanatçıları, Engin Dilan Polat çiftinin yaşadıklarına mizahi bir tepki olarak enerji şarkısını değiştirerek 'oldun dilenci' isimli şarkıyı söylüyorlar. Şarkıya eşlik eden vatandaşlar hem eğlendi hem de bahşiş attı.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:35 Bilecik'te Yetenek Taraması Sonucu Başarılı Olan Öğrenciler İçin Temel Spor Eğitimleri Başladı

  Bilecik'te Yetenek Taraması Sonucu Başarılı Olan Öğrenciler İçin Temel Spor Eğitimleri Başladı Bilecik'te Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yetenek taramasında başarılı olan İlköğretim 3. sınıf öğrencileri için temel spor eğitimleri başladı. Uzman antrenörler eşliğinde yapılan tarama sonucunda çocukların yetenekli oldukları spor dalları tespit edilerek yönlendirmeleri sağlanacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:46 Yeşilyurt Belediyesi Mollakasım Mahallesinin Yollarını Yeniliyor

  Yeşilyurt Belediyesi Mollakasım Mahallesinin Yollarını Yeniliyor Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mollakasım Mahallesinin ulaşım ağını daha akıcı ve güvenli hale getirmek için yolları tam kaplamalı sıcak asfaltla yeniliyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çalışmaları yerinde inceleyerek, ilçenin ulaşım ağının kalitesini artırmaya devam ettiklerini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:30 Ahmet Zenbilci Bulvarı açıldı, Adanalılar Murat Kekilli konseriyle coştu

  Ahmet Zenbilci Bulvarı açıldı, Adanalılar Murat Kekilli konseriyle coştu Adana Büyükşehir Belediyesi tarafında yaptırılan Ahmet Zenbilci Bulvarı açıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:27 5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı

  5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı Guangzhou'da düzenlenen 5. Dünya Medya Zirvesi, 101 ülke ve bölgeden 450'den fazla kişinin katılımıyla başladı. Zirve, küresel güvenin artırılması ve medya gelişiminin teşvik edilmesi temalıdır.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:11 Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş'a aşığım, aşık" -1-

  Ahmet Nur Çebi: 'Beşiktaş'a aşığım, aşık' -1- - Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş'a aşığım, aşık" Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi: "Bir kuruş borcu ödenmemiş yoktur" Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, olağan idari ve mali genel kurul toplantısında genel kurul üyelerine seslendi.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:55 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Sonrası Gelişmeleri Değerlendirdi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Sonrası Gelişmeleri Değerlendirdi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, depremin ardından geçen 300. günde basın mensupları ile bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirdi. Savaş, Hatay'ın birçok sorun yaşadığını ve deprem ile büyük kayıp verdiğini belirtti. Başkan Savaş, depremden bu yana hükümetin yaptığı bazı uygulamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Hatay'da en önemli sorunun yeniden imar konusu olduğuna dikkat çekti.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:40 Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ın borcu namustur, herkesle göğüs göğüse mücadele ettim

  Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ın borcu namustur, herkesle göğüs göğüse mücadele ettim Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Geldiğimde, 'Beşiktaş'ın namusu, şerefi bana ait' demiştim. Beşiktaş'ın borcu namustur, bu yüzden herkesle göğüs göğüse mücadele ettim" dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:33 Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş'a aşığım, aşık"

  Ahmet Nur Çebi: 'Beşiktaş'a aşığım, aşık' Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, olağan idari ve mali genel kurul toplantısında genel kurul üyelerine seslendi.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:08 Badem fidanı dağıtım töreni, Gülnarlı üreticilerin yüzünü güldürdü

  Badem fidanı dağıtım töreni, Gülnarlı üreticilerin yüzünü güldürdü Tarımsal destek hamlelerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi 'Badem Fidanı Dağıtım Töreni' ile Gülnarlı üreticilerin yüzünü güldürdü.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:53 Beşiktaş Kulübünün olağan idari ve mali genel kurulu

  Beşiktaş Kulübünün olağan idari ve mali genel kurulu Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, görev sürecinde yaptıklarını anlattı.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:40 Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin sahaya indi

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin sahaya indi Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Belediye Başkanı Mesut Ergin 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday adayı oldu.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:21 Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı

  Sultanbeyli'de Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı Sultanbeyli Belediyesi tarafından yakın zamanda temeli atılan Dr. Ahmet-Ayşe Ayyıldız Engelsiz Yaşam Merkezi tamamlanarak hizmete açıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:50 ÇBK ve Tarsus Spor Kulübü oyuncuları Mersin Maratonu'na katıldı

  ÇBK ve Tarsus Spor Kulübü oyuncuları Mersin Maratonu'na katıldı Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin ile Tarsus Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, 'Herkes Koşar Mersin'e' sloganıyla düzenlenecek olan 5. Uluslararası Mersin Maratonu'nun Halk Koşusu kategorisine kayıt yaptırdı. Her iki takımın oyuncuları da tüm vatandaşları ve sporcuları maratona katılmaya davet etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:15 Muğla, Ege Bölgesi İhracatında Lider

  Muğla, Ege Bölgesi İhracatında Lider Muğla, Türkiye'de su ürünleri, çam balı ve börülce üretiminde ilk sırada yer alarak Ocak-Ekim döneminde 912 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştı. Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörünün lider olduğu Muğla, aynı dönemde 1 milyar doları aşan ihracat ve 384 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Muğla'nın ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 237 oldu. Ege Bölgesi ise 10 aylık dilimde 8,1 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:56 Teknolojiyi kullanarak hem öğreniyorlar, hem eğleniyorlar

  Teknolojiyi kullanarak hem öğreniyorlar, hem eğleniyorlar Muğla'da öğrencilerin hem kitap okuma alışkanlığını hem de teknolojiyi iyi yönde kullanmalarını arttıracak bir proje hayata geçirildi. Menteşe Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Ment'al Dil Olimpiyatları adlı yarışmalar sayesinde öğrencilere çeşitli ödüllü yarışmalar düzenleniyor ve kitap okuma alışkanlığı ile dil gelişimi destekleniyor. Ayrıca, İngilizce, Almanca ve Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden oluşan yarışmalarla dil kullanımı artırılıyor ve öğrenme süreci eğlenceli bir rekabete dönüştürülüyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:38 Emekliler, Emekli Meclisleri Sendikası'nı Kurdu: "Birlikte Olalım, Birlikte Güçlü Olalım"

  Emekliler, Emekli Meclisleri Sendikası'nı Kurdu: 'Birlikte Olalım, Birlikte Güçlü Olalım' Emekliler, bugün sendika kurmak için Ankara'da bir araya geldi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen emekliler, Ankara Valiliği'ne başvurarak 'Emekli Meclisleri Sendikası’nı kurdu. Sendika üyelerinden Fidan Doğruoğlu, "Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, gerçek sahipleri olan işçi, memur, esnaf ve emeklilerce yönetilmesi için, emekli sendikalarına hukuksal bir statü elde etmek için, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet için; bugün Emekli Meclisleri Sendikası’nı kuruyoruz" dedi. Emekli Meclisleri Sendikası'ndan Ali Ersin Gür de "Türkiye'deki bütün emekliler, 16.2 milyon emekliye seslenmek istiyorum; bugüne kadar bizi bölen iktidarlar, kendi yönetimlerini sürdürebildiler. Birlikte olalım, birlikte güçlü olalım" diye konuştu. Hülya Piray ise, "Emeklileri aç bırakıp herhalde öldürmek istiyorlar, bir an önce mezara girsinler de bunlardan kurtulalım diye. Torunlarımıza biz harçlık veremiyoruz. Biz kendi karnımızı doyuramadığımız için onlara destek veremiyoruz" dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:08 Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancocki yardımcısı ile yaşadığı yasak aşkın politikacılara ders olması gerektiğini söyledi

  Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancocki yardımcısı ile yaşadığı yasak aşkın politikacılara ders olması gerektiğini söyledi Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Covid-19 soruşturmasında, istifasına sebep olan ilişkisinin gelecekteki politikacılara ders olması gerektiğini belirtti. Hancock, pandemi yönetimindeki hataları ve ilişkisinin etkilerini anlattı

 • 01.12.2023 01 Ara 16:20 Ege Bölgesi Türkiye'nin dış ticaret açığını düşürüyor

  Ege Bölgesi Türkiye'nin dış ticaret açığını düşürüyor Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık tarihi boyunca ihracatçı kimliğiyle öne çıkan, Türkiye'ye ihracatı öğreten Ege Bölgesi, 2023 yılının 10 aylık döneminde 25 milyar 796 milyon dolarlık ihracat yaparken ithalatı 17 milyar 683 milyon dolarda kaldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:33 Özlenen Mesir Festivali İçin Geri Sayım Başladı

  Özlenen Mesir Festivali İçin Geri Sayım Başladı 4 yıldır yapılamayan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali için tarih belli oldu. Yerli ve yabancı binlerce insanı bir araya getiren tarihi festival için 7 ton mesir macunu hazırlanacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:16 Antalyalı Ziraat Yüksek Mühendisi 35 Ülkeye Tohum İhracatı Yapıyor

  Antalyalı Ziraat Yüksek Mühendisi 35 Ülkeye Tohum İhracatı Yapıyor Antalya'nın Aksu ilçesindeki bir çiftçi, eşiyle birlikte hibrit tohum üretimi yaparak 35 ülkeye ihracat yapıyor. GDO ve hibrit tohumun farklı olduğunu belirten çiftçi, doğada gerçekleşen tozlaşmanın serada kontrol edildiğini söyledi. Üretim kapasitelerini artırmayı hedeflediklerini belirten çiftçi, Türkiye'nin tohumculuk sektöründe büyük potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 00:36 Türk-İş Genel Başkanı Atalay: "8 milyon asgari ücretli var, başlarını aşağı eğme lüksümüz yok"

  Türk-İş Genel Başkanı Atalay: '8 milyon asgari ücretli var, başlarını aşağı eğme lüksümüz yok' Türk-İş Genel Başkanı Atalay: "8 milyon asgari ücretli var, başlarını aşağı eğme lüksümüz yok" "Taşeron meselesini artık şu ülkenin gündeminden bir çıkarın" Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, 8 milyon asgari ücretli olduğunu ve asgari ücretin ülkenin...

 • 30.11.2023 30 Kas 23:09 Apple, yapay zeka büyüsünü geri getirmek istiyor

  Apple, yapay zeka büyüsünü geri getirmek istiyor Apple'ın Shortcuts ekibi, 80'lerdeki kişisel bilgisayarların yarattığı büyüyü geri getirmeyi hedefliyor. Yapay zeka alanında pratik bir uygulama geliştirmek isteyen ekip, Apple veteranı Kim Beverett'i de ekibine dahil etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:11 Eyüpsultan'da kanser taraması yaptıranların sayısı 5 kat arttı

  Eyüpsultan'da kanser taraması yaptıranların sayısı 5 kat arttı Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen kanser tarama programında mahalle düzeyine inilerek çalışmalar yapıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:44 Sabahattin Ali'yi Anlatan "Başın Öne Eğilmesin" Oyunu İlk Gösterimini Yaptı.

  Sabahattin Ali'yi Anlatan 'Başın Öne Eğilmesin' Oyunu İlk Gösterimini Yaptı. Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşamını anlatan “Başın Öne Eğilmesin” tiyatro oyunu, ilk gösterimini İstanbul’daki Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde yaptı. Yazan ve oynayan Hafız Sengir, “Tabii yazarken, okurken tekrar ede ede ben oyunu aslında hazmettim. Her karesini, her sayfasını, her anını yaşayarak, hissederek çalıştım” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:35 İskoçya'daki pandalar Çin'e geri dönüyor

  İskoçya'daki pandalar Çin'e geri dönüyor İskoçya Kraliyet Zooloji Derneği, 12 yıl önce Çin'den getirilen pandaların Çin'e geri döneceğini duyurdu. Pandaların Edinburgh Hayvanat Bahçesi'nde çiftleştirilmesi için yapılan anlaşma pandemi sebebiyle 2 yıl daha uzatılmıştı.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:30 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "Türkiye-Vietnam İş Forumu"nda konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, 'Türkiye-Vietnam İş Forumu'nda konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Asya'ya açılmayı düşünen yatırımcı, müteahhit ve sanayiciler için Vietnam'ın giriş kapısı işlevi göreceğini belirterek, "Türkiye'miz ise Vietnam açısından Avrupa Birliği (AB) ile tesis edilen Gümrük Birliği ve imzaladığı serbest ticaret...

 • 30.11.2023 30 Kas 10:27 PROF. DR. YAVUZ: AFRİKA'DA BİLE AZALTILAN HIV ORANI DOĞU AVRUPA, RUSYA VE TÜRKİYE'DE ARTIYOR

  PROF. DR. YAVUZ: AFRİKA'DA BİLE AZALTILAN HIV ORANI DOĞU AVRUPA, RUSYA VE TÜRKİYE'DE ARTIYOR TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, bir zamanlar HIV pozitiflik oranının neredeyse yüzde 50'lere ulaştığı Sahra Altı Afrika'da bile Birleşmiş Milletlerin yoğun kampanyaları ile vaka sayılarının düşme eğilimine girdiğini, HIV...

 • 30.11.2023 30 Kas 10:20 İzmir Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Maddi Destek Sağlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Maddi Destek Sağlıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu çatısı altında faaliyet gösteren 199 kulübe maddi destek sağlıyor. Son 5 yılda amatör spor kulüplerine verilen destek miktarı 17 milyon lirayı geçti.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:33 Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı

  Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı Pandemi sonrasında kalp krizi görülme sıklığı yüzde 50 arttı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Karabacak: "Pfizer, BioNTech ve Moderna aşılarının kalp kası iltihaplanması ve kalp krizine sebep olabileceğine dair birtakım kanıtlar ortaya çıktı" "Kovid-19 aşısı sonrası kalp kası iltihaplanması...

 • 29.11.2023 29 Kas 17:06 Meral Danış Beştaş: "En Fazla Hayal Satılan Dönemin AKP İktidarında Olması Tesadüf Değil. Parti Olarak Onlarca Hayal Sattıkça, Köprüyü Satan Sülün...

  Meral Danış Beştaş: 'En Fazla Hayal Satılan Dönemin AKP İktidarında Olması Tesadüf Değil. Parti Olarak Onlarca Hayal Sattıkça, Köprüyü Satan Sülün... HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "En fazla hayal satılan dönemin AKP iktidarında olması tesadüf değil. Parti olarak onlarca hayal sattıkça, köprüyü satan Sülün Osmanlar da kartopu gibi çoğalmış durumda ve yaşamımızı işgal ediyorlar. Tarihin en eski dolandırıcılık yöntemlerinden olan ponzi sistemi ve saadet zinciri Türkiye'de olduğu gibi hayal satmaya devam ediyor. Gerçek; halk yoksulluk içinde, deprem bölgesinde insanlar konteynerlerde yaşıyor, öğrenciler yapılmayan asansörlerde maalesef hayatlarını kaybediyorlar ve kara para, mafyatik ilişkilerle halk sömürülmeye devam ediyor" dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:17 SunExpress, 'Yılın Bölgesel Hava Yolu' ödülünü kazandı

  SunExpress, 'Yılın Bölgesel Hava Yolu' ödülünü kazandı Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, CAPA Havacılık Mükemmellik 2023 Ödülleri'nde 'Yılın Bölgesel Hava Yolu' ödülünün sahibi oldu. SunExpress'in hızlı toparlanma, genişleyen uçuş ağı, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti odağına vurgu yapıldı. SunExpress, pandemi öncesi seviyelere kıyasla arz edilen koltuk kilometre değerinin yaklaşık yüzde 50 üzerinde faaliyet gösteriyor ve uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:19 Ankara Kent Konseyi, Kültürel Bellek 2023 Ankara Sempozyumu'na Ev Sahipliği Yapıyor

  Ankara Kent Konseyi, Kültürel Bellek 2023 Ankara Sempozyumu'na Ev Sahipliği Yapıyor Ankara Kent Konseyi, Hacettepe Üniversitesi Tarihi ve Kültürel Mirası Araştırma Merkezi (HÜTKAM) öncülüğünde düzenlenen “Kültürel Bellek 2023 Ankara Sempozyumu”na ev sahipliği yapıyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 10:46 İSTANBUL-ÖĞRENCİLER İÇİN "SAĞLIKLI DUYMA" TARAMASI

  İSTANBUL-ÖĞRENCİLER İÇİN 'SAĞLIKLI DUYMA' TARAMASI SAĞLIK Bakanlığı tarafından ilköğretime yeni başlayan çocuklara ücretsiz olarak okullarında yapılan işitme tarama testleri sayesinde, bazen ailelerin bile fark edemediği işitme kayıplarının erkenden önüne geçilmesi planlanıyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 09:27 Küresel piyasalar karışık seyrediyor

  Küresel piyasalar karışık seyrediyor Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin politikalarının sonuna geldiğine yönelik beklentiler güçlenmeye devam ederken, Asya'da hisse ve sektör bazlı oynaklıklar etkili oluyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:26 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK toplantısına katıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK toplantısına katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) aylık istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Işıkhan, Ahilik kurumunun milli değerlerimizin, milletimizin dayanışma, birlik, beraberlik ve yardımlaşma çabalarının bir tezahürü olduğunu belirtti. Ayrıca, esnafların ve emeklilerin göz ardı edilmeyeceğini vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:16 Bakan Işıkhan sinyali verdi! Emekliyi güzel bir zam bekliyor

  Bakan Işıkhan sinyali verdi! Emekliyi güzel bir zam bekliyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ocak zammını iple çeken emeklilerle ilgili "Ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız" açıklamasını yaptı. Bakan Işıkhan'ın bu sözleri "Emekliyi iyi bir zam bekliyor" şeklinde yorumlandı

 • 28.11.2023 28 Kas 21:08 AB Yeşil Mutabakatı Türk Şirketlerini Nasıl Etkileyecek?

  AB Yeşil Mutabakatı Türk Şirketlerini Nasıl Etkileyecek? Avrupa Yeşil Mutabakatı, Türkiye gibi AB ile yoğun ticaret yapan ülkelerin işletmelerini yakından ilgilendiriyor. Özellikle lojistik ve ulaştırma sektöründe doğrudan etkileri bulunan mutabakat, karbon vergisi gibi önlemlerle sektörleri etkiliyor. Türk şirketlerin rekabet avantajını sürdürebilmek için dijital alt yapılarını güçlendirmeleri ve çevre dostu sistemlere yatırım yapmaları gerekiyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 20:40 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, esnafın önemine vurgu yapan Bakan Işıkhan, esnafların ve emeklilerin göz ardı edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, çalışan emeklilere de tek seferlik ikramiye ödemesi yapılacağını duyurdu.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:23 TOBB Yönetim Kurulu Üyesi: Ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindi

  TOBB Yönetim Kurulu Üyesi: Ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindi TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindiğini belirtti. Kestelli, ekonomi yönetiminin enflasyonda gerilemenin başlayacağını öngördüğünü ifade etti. Ayrıca, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin tarımda planlı üretimin önemine değinirken, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise meslek liselerinin önemine vurgu yaptı.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:09 İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:25 Ünye Belediyesi Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve Aşevi ile Pazarı Büyütüyor

  Ünye Belediyesi Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve Aşevi ile Pazarı Büyütüyor Ünye Belediyesi, yöresel ürünlerin pazarını büyütmek ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek hizmeti sunmak amacıyla Üretim Merkezi ve Aşevi projesini hayata geçirdi. Tesis, yöresel ürünlerin üretimini arttırırken, aşevi ise günlük ve sıcak yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Advertisement