İzmir'de AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak'ın ticaret merkezi olma kimliğini geliştirecek projelerini tanıttı - Son Dakika
Politika

İzmir'de AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak'ın ticaret merkezi olma kimliğini geliştirecek projelerini tanıttı

İzmir\'de AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak\'ın ticaret merkezi olma kimliğini geliştirecek projelerini tanıttı

Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak'ın güvenli bir yer olmadığını belirterek, eski yapı stoku, deprem riski altındaki binalar ve güzergahların estetik görünüm kazanması gibi sorunları çözmek için projelerini açıkladı. Projeler arasında yer altı otoparkları, trafik rahatlatıcı önlemler ve Kültürpark'ın eski günlerine kavuşturulması bulunuyor.

05.03.2024 13:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir'de AK Parti'nin Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, seçilmeleri halinde hayata geçirmeyi planladıkları projelerle Konak'ın kentin ticaret merkezi olma kimliğini geliştireceklerini söyledi.

Bir otelde düzenlenen programda 5 ana başlıkta topladığı projelerini tanıtan Çankırı, eski ve hasar görmüş yapı stokuyla, deprem riski altında olan binalarıyla, ambulansın, itfaiyenin giremediği sokaklarıyla Konak'ın güvenli bir yer olmadığını ifade etti.

Eski günlerini özlemle arayan, ticaretin kalbi olmaktan gün geçtikçe uzaklaşan ilçenin sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını belirten Çankırı, ilçede "yerinde yenilenmenin" çok önemli olduğunu dile getirdi.

Bu anlamda Yeşildere ile çalışmalara başlayacaklarını aktaran Çankırı, şunları kaydetti:

"EXPO'yu buradan kaldırıyoruz. Çünkü burası İzmir'in ve Konak'ın en verimsiz noktası. Burada ilk etapta bin 500 konut inşa edeceğiz. Bir bölümü hak sahipleri için geri kalanları ise transfer aşamasında kullanılacağımız yapılar kurulacak. Hedefimiz 5 yılda 5 bölgede yerinde 5 bin konut yapmak. Herkes bilsin ki bu süreci kimseyi mağdur etmeden yürüteceğiz."

Kentin ana güzergahlarına estetik görünüm kazandırmak, bunu yaparken dezavantajlı gruplara istihdam alanı da oluşturmak istediklerini anlatan Çankırı, "Herkesin sıklıkla kullandığı güzergahlardan Kemeraltı, Anafartalar, Kıbrıs Şehitleri, Fevzipaşa Bulvarı, Gazi Bulvarı, Kordon, Asansör Önü, Güzelyalı Parkı ve Betonyol'da İzmir'e yakışmayan, gözleri rahatsız eden cephelere estetik bir görünüm kazandıracağız. Belediye bünyesinde açacağımız atölyelerle, 5 yıl içerisinde dokuya uygun tabela, tente ve aydınlatmaya varana kadar göze hitap eden bir değişimi başlatacağız. Burada hem dezavantajlı gruplara katkı sağlayacağız hem de sokakta sağlıklaştırmayı sağlayacağız." diye konuştu.

"Otopark sorununu çözeceğiz"

Ceyda Bölünmez Çankırı, trafik sorunu, otopark problemleri ve zamana uygun mekanların olmaması nedeniyle kentin ticaretinin merkezi olan Konak'ın bu kimliğinden her geçen gün uzaklaştığını savundu.

Bu nedenle 1 Nisan itibariyle Konak'ta ticareti canlandırmak için projeleri hayata geçireceklerinin altını çizen Çankırı, "Özellikle merkezi bölgelerde, Basmane Çukuru gibi uygun kamusal alanlarda yapacağımız yer altı otoparkları ile park sorununu ortadan kaldıracağız. Alsancak, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı gibi kritik noktalarda ise ayağınız frene değmeden battı-çıktılar yaparak trafiği rahatlatacağız. Böylelikle ticarete ivme kazandırmış olacağız." dedi.

Çankırı, İzmirliler için önemli bir yere sahip Kültürpark'ı yeniden eski günlerine kavuşturmak istediklerini ifade etti.

Konak'ta 38 federasyon ve konfederasyon ile 1327 derneğin kullanacağı bir STK kampüsünü hayata geçireceklerini de dile getiren Çankırı, şöyle devam etti:

"Sizlere sunmuş olduğum her proje aslında saha gözlemlerimizden ortaya çıkmış, sorun çözüm denklemi çerçevesinde ürettiğimiz fikir ve değerlendirmelerin bir bütünüdür. Bu kentin her metrekaresini karış karış gezen bir milletvekili olarak Konak için her daim doğru olanı yaptık. Konak'ı daha yaşanır, ileri, çağdaş, modern bir yaşam merkez haline getireceğimizi sizlerin huzurunda tüm Konaklı hemşerilerime taahhüt ediyorum."

Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, AK Parti milletvekilleri Eyyüp Kadir İnan, Şebnem Bursalı, Mehmet Ali Çelebi, Alpay Özalan, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve Cumhur İttifakı belediye başkan adayları katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika İzmir'de AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak'ın ticaret merkezi olma kimliğini geliştirecek projelerini tanıttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın mazbatasını aldı
  19:21 Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın mazbatasını aldı

  Batman'da AK Parti'den Gercüş Belediye Başkanı seçilen Gündüz Günaydın, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Gamze Göztepe Sunca'dan aldı. Günaydın, beraberinde AK Parti İlçe yönetimi ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Gercüş Belediyesine geçti. Vatandaşlara hitap eden Günaydın, destek veren herkese teşekkür etti ve ilçenin beklentilerini karşılamak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • TBMM Genel Kurulu, 16 Nisan'da çalışmalara yeniden başlıyor
  19:13 TBMM Genel Kurulu, 16 Nisan'da çalışmalara yeniden başlıyor

  TBMM Genel Kurulu, 31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla verdiği aranın ardından 16 Nisan Salı günü çalışmalarına yeniden başlayacak. Genel Kurul'da, enerji alanında düzenlemeler içeren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesi bekleniyor.

 • Dışişleri Bakanlığı, İran ve İsrail arasındaki tırmanışa son verilmesi çağrısında bulundu
  19:05 Dışişleri Bakanlığı, İran ve İsrail arasındaki tırmanışa son verilmesi çağrısında bulundu

  Dışişleri Bakanlığı, İran'ın İsrail'e misilleme saldırısının ardından yayımladığı açıklamada, bölgenin istikrarına zarar verecek ve küresel düzeyde daha büyük çatışmalara yol açabilecek bir sürecin önlenmesi için çabalarını sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca, İranlı yetkililere ve İsrail üzerinde etkisi olan Batılı ülkelere tırmanışa son verilmesi yönündeki mesajlarını ileteceklerini vurguladı.

 • CIA, İran-İsrail gerginliğinde MİT Başkanı Kalın'ın ara bulucu olmasını istedi
  19:04 CIA, İran-İsrail gerginliğinde MİT Başkanı Kalın'ın ara bulucu olmasını istedi

  CIA Başkanı William Burns, MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı arayarak Gazze'deki son durum ve İran-İsrail gerilimiyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Burns, Kalın'dan İran-İsrail geriliminin sonlandırılmasında ara bulucu olmasını istedi.

 • G7, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı
  18:50 G7, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı

  Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, G7 toplantısında İran'ın İsrail'e yönelik saldırısının oybirliğiyle kınandığını açıkladı. Michel, tüm tarafların itidalli davranması gerektiğini ve gerilimin azaltılması için çaba gösterileceğini belirtti. Ayrıca, Orta Doğu'daki durumun önümüzdeki hafta Avrupa Konseyi'nde ele alınacağını söyledi.

 • Elazığ Belediyesi'nin yol yapım çalışması tepkilere neden oldu
  18:45 Elazığ Belediyesi'nin yol yapım çalışması tepkilere neden oldu

  Elazığ'ın merkeze bağlı Sugözü Mahallesi Muhtarı Seda Gündoğan, AKP'li Elazığ Belediyesi'nin yol yapım çalışmasında mahallenin yollarını yapmadığını belirterek, taşeron firma kamyonetinin önünü keserek oturma eylemi yaptı.

 • Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu
  18:37 Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Esnaf ve Vatandaşla Buluştu

  Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Ramazan Bayramı'nın hemen ardından sahaya inerek esnaf ve vatandaşın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafını da ziyaret eden Başkan Mutlu, Konak'ı el birliği ile kalkındırmak için çalışacaklarını belirtti.


Advertisement