Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Basmane haberleri, Basmane son dakika, son dakika Basmane

Son Dakika Basmane Haberleri

Son dakika Basmane haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son basmane haberleri anında burada.


 • 02.12.2023 02 Ara 18:41 İzmir Kitapları Koleksiyonlarda Yerini Alacak

  İzmir Kitapları Koleksiyonlarda Yerini Alacak İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) Yayınlarının kent arşivi niteliğinde çıkardığı “Limandan Kaleye Gezerek İzmir” ve “Hey İzmirli” adlı kitaplar, yazar ve çizerlerin deneyimiyle fark yaratıyor. Karikatürist Ömer Çam ve yazar Duygu Özsüphandağ Yayman’ın kalemiyle kenti anlatan kitaplar, koleksiyonerlerin raflarında yerini almaya başladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:41 İzmir'de Şiddetli Yağış ve Fırtına Sonucu Deniz Taşması

  İzmir'de Şiddetli Yağış ve Fırtına Sonucu Deniz Taşması İzmir'de etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle deniz taşması yaşandı. İklim bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar, küresel ısınma ve İzmir'in tektonik durumu nedeniyle bu olayın beklenen bir durum olduğunu belirtti. Su baskınlarına karşı önlem alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, su basan bir kitapçıda binlerce kitap zarar gördü.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:34 İzmir'de İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımı

  İzmir'de İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımı İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği tarafından İzmir'de her gün yaklaşık 100 mağazadan raf ömrü bitmeye yakın ürünler toplanarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Dernek, yılda 600 ton sebze-meyve, 150 bin ekmek ve onlarca ton kuru gıdanın israf olmasının önüne geçiyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:18 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu?

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu? İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 45 milyar 100 milyon TL olarak kabul edildi. Türkiye’de yaşanan ekonomik krize rağmen bütçenin yüzde 41’i yatırımlara ayrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılından beri İller Bankası’ndan aldığı 44 milyar TL’ye karşılık 66 milyar TL’lik yatırım yaptığını söyleyen Tunç Soyer, “İzmir’den kırk alıp bir veren anlayışın karşısında dimdik durduk. Bizim İzmir’e borcumuz hiç bitmez. Peki hükümetin hiç borcu yok mu” dedi. Tunç Soyer, önümüzdeki dönem uygulayacağı yeni programın 7 ana başlıktan oluşan omurgasını açıkladı. 2024 bütçesinin 7 hedefin sayısız ispatı ve müjdesiyle dolu olduğunu ifade eden Soyer, “Burada paylaştıklarımın hiçbiri ham bir hayal değil. İzmir’i Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir uyum şehri olarak tahayyül ediyorum” dedi.

 • 18.11.2023 18 Kas 19:56 Ankara'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü

  Ankara'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü Yurt genelinde etkili olan yağışlı havadan Ankara da nasibini aldı. Ankara'da akşam saatlerinde başlayan yağıştan sonra cadde ve sokaklar göle döndü. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yurdun dört bir yanında sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 13:07 İzmir'de Şiddetli Sağanak ve Fırtına: Su Baskınları ve Ulaşımda Aksamalar

  İzmir'de Şiddetli Sağanak ve Fırtına: Su Baskınları ve Ulaşımda Aksamalar İzmir'de etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle bazı sokaklarda su baskınları, trafikte de aksamalar yaşandı. Kentte sabah saatlerinde başlayan yağmur, fırtınanın etkisiyle sağanağa dönüştü. Ulaşımda aksamaların yaşandığı kent genelinde başta Halkapınar semti olmak üzere çok sayıda köprülü kavşak ve geçitlerde biriken su, sürücülere zor anlar yaşatıyor. İzmir'de uçak, vapur ve tramvay seferlerinde de su baskınları nedeniyle aksamalar yaşanıyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 11:53 İzmir'de Şiddetli Sağanak ve Fırtına Sonucu Su Baskınları ve Trafik Aksamaları Yaşandı

  İzmir'de Şiddetli Sağanak ve Fırtına Sonucu Su Baskınları ve Trafik Aksamaları Yaşandı İzmir'de etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle bazı sokaklarda su baskınları, trafikte de aksamalar yaşandı. Kentte sabah saatlerinde başlayan yağmur fırtınanın etkisiyle sağanağa dönüştü. Ulaşımda aksamaların yaşandığı kent genelinde başta Halkapınar semti olmak üzere çok sayıda köprülü kavşak ve geçitlerde biriken su, sürücülere zor anlar yaşatıyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 21:01 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan düzensiz göç ile ilgili net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan düzensiz göç ile ilgili net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz İzmir'de temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzensiz göçle mücadelede net mesaj vererek, "Ne sınırlarımızdan bir göçmenin geçmesine ne de sınırlarımızdan başka bir ülkeye göçmen geçişine asla izin vermeyeceğiz." dedi. Göçmen kaçakçılığıyla mücadeleye de değinen Bakan Yerlikaya, "Bilsinler ki gözlerimiz onların üzerinde. Bilsinler ki daha önceki tutuklanan arkadaşlarının yanlarına göndermeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:33 İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Türkiye Yüzyılında teröre, iş birlikçilerine, organize suç örgütlerine yer yoktur"

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Türkiye Yüzyılında teröre, iş birlikçilerine, organize suç örgütlerine yer yoktur' İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Türkiye Yüzyılında; teröre, onların iş birlikçilerine, zehir tacirlerine, organize suç örgütlerine, suçta kibirlenenlere yer yoktur.

 • 05.11.2023 05 Kas 18:02 Tarihi M.Ö. 400'lere dayanan Kemeraltı turistik bir cazibe merkezi haline gelecek

  Tarihi M.Ö. 400'lere dayanan Kemeraltı turistik bir cazibe merkezi haline gelecek TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, tarihi Kemeraltı bölgesinin tarihini, geleceğini ve vizyonunu İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve Nobel Expo Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen Rescon Expo-2'nci Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı'nda paylaştı.

 • 01.11.2023 01 Kas 09:05 ANKARA: İzmir' de düzenlenen Kalkan operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı

  ANKARA: İzmir' de düzenlenen Kalkan operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir' de düzenlenen 'Kalkan ' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı.

 • 01.11.2023 01 Kas 08:40 İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı. İzmir Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlarda, yabancı uyruklu şahısların ülkede yasal kalış durumları ve kayıtlı oldukları ilde bulunup bulunmadıkları kontrol edildi. 309 düzensiz göçmenin ülkelerine geri gönderme işlemleri başlatıldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 08:37 İzmir'de düzenlenen "Kalkan" operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında Basmane bölgesi başta olmak üzere 309 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadeleye kararlılıkla devam edildiğini gösteriyor.

 • 01.11.2023 01 Kas 08:27 İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı."

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı.' İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Basmane bölgesi başta olmak üzere İzmir'de düzenlenen 'Kalkan' operasyonlarında 309 düzensiz göçmen yakalandı.

 • 30.10.2023 30 Eki 03:08 Cumhuriyetin 100. yılına İzmir damgası

  Cumhuriyetin 100. yılına İzmir damgası Cumhuriyet'in 100. Yıl kutlamaları İzmir'de fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katıldığı etkinliklerde yapılan ışık ve havai fişek gösterileriyle İzmir, adını 100. Yılda tarihe yazdırdı. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu da kutlamalarda konser verdi.

 • 30.10.2023 30 Eki 02:04 İzmir'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti

  İzmir'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti Cumhuriyet'in 100. Yıl kutlamaları İzmir'de fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam etti. On binlerin katıldığı törenlerde yapılan ışık ve havai fişek gösterileriyle İzmir, adını 100. Yılda tarihe yazdırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'in de katıldığı fener alayında İzmirliler Cumhuriyet şarkılarını söyleyerek coşkuyu doruğa çıkardı. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu da kutlamalarda konser verdi.

 • 25.10.2023 25 Eki 16:41 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Ayrıntılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Ayrıntılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı Cumhuriyet’in 100. Yılında İzmirlileri kutlamalara davet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Cumhuriyetimizi 100 yıl önce kuran, 100 yıldır ona sahip çıkan halkımızla beraber çocukluğumuzdan beri ezbere bildiğimiz Cumhuriyet marşlarını söylemek üzere Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız. Elimizde bayraklarla tüm dünyaya sesleneceğiz” dedi.

 • 22.10.2023 22 Eki 11:47 İzmir'de 95 Yıllık Helvacı Dükkanı Nostalji Yaşatıyor

  İzmir'de 95 Yıllık Helvacı Dükkanı Nostalji Yaşatıyor İhsan Helvacı'nın 95 yıldır aynı yerde hizmet veren helvacı dükkanı, doğallığı ve nostaljik atmosferiyle dikkat çekiyor. İhsan Helvacı, mesleğini 66 yıldır sürdürerek Türkiye genelinde ün kazanmıştır.

 • 18.10.2023 18 Eki 10:40 Cumhuriyetin 100. Yılında Büyükşehir'den İzmir'e Yayınevi

  Cumhuriyetin 100. Yılında Büyükşehir'den İzmir'e Yayınevi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında yayın dünyasına İzmirli bir yayınevi kazandırdı. Belediye şirketi olan İZELMAN bünyesinde kurulan İzBB Yayınları'nın tanıtım toplantısında konuşan Başkan Tunç Soyer, 4,5 yıldır İzmir’in sanat şehri olması için büyük kararlılıkla çalıştıklarını söyleyerek, “Yayıncılık alanında İzmir için yeni bir sayfa açıyoruz. Bu çalışmayı başlatmak uzun yıllar gurur duyacağımız bir İzmir eseri olarak tarihteki yerini alacak” dedi.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:45 Birlik Sağlık-Sen'den "Sağlıkta Şiddet" Protestosu: "Artık Yeter, Seyretmeyi Bırakın"

  Birlik Sağlık-Sen'den 'Sağlıkta Şiddet' Protestosu: 'Artık Yeter, Seyretmeyi Bırakın' İzmir'de hekimler, İzmir Eğitim Diş Hastanesi önünde bir araya gelerek son günlerde artan sağlıkta şiddeti siyah eldiven ve kanlı bandaj takarak protesto etti. Birlik Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Birlik Sağlık-Sen) Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, “Sağlık çalışanları darp ediliyor, katlediliyor yine seyrediyorsunuz. Artık yeter. Seyretmeyi bırakın. Bunca olumsuzluğa rağmen sağlıkta şiddetle ilgili ne bir düzenleme yapılmıştır ne de bir tedbir alınmıştır...Yaklaşık 20 yıldır tüm uyarılara rağmen sağlıkta şiddet ile ilgili tedbir almayanlar sağlıkta şiddetin suç ortaklarıdır” dedi.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:30 VATAN Partisi İzmir İl Başkanı Serhan Bolluk, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu belirtti

  VATAN Partisi İzmir İl Başkanı Serhan Bolluk, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu belirtti VATAN Partisi İzmir İl Başkanı Serhan Bolluk, düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı. Bolluk, İzmir'in sahipsiz olduğunu ve büyük sorunları olduğunu belirterek, su sorunu, atık suların doğru kullanımı, uyuşturucuyla mücadele ve turizm payının artırılması gibi konulara değindi. Ayrıca, LGBT müdürlüğünün kapatılması gerektiğini ve yerine uyuşturucuyla mücadele biriminin kurulması gerektiğini söyledi.

 • 04.10.2023 04 Eki 13:53 Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'ta Hizmet Dolu Dört Buçuk Yılını Anlattı

  Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'ta Hizmet Dolu Dört Buçuk Yılını Anlattı Dört buçuk yıllık hizmet dönemini değerlendiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklılar için en iyisini, en doğrusunu ve en güzelini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, “Kente saygı, kentliye hizmet inancıyla, 7'den 70'e tüm hemşehrilerimize ayrım yapmaksızın kucak açtık” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 13:46 Konak'ta 2. Göç Sempozyumu Gerçekleşti

  Konak'ta 2. Göç Sempozyumu Gerçekleşti Bu yıl ikincisi düzenlenen Nermin Abadan Unat Göç Sempozyumu açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesi olarak mültecilere yönelik birçok çalışma yaptıklarını, ayrımsız hizmet ürettiklerini ancak sorunun çözümü için yasal çerçeveler içinde, merkezi ve somut adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Batur, “Ortak yaşam ve ortak gelecek anlayışıyla hizmet üretiyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm hemşehrilerimize el uzatıyor, belediyemiz kaynaklarından eşit faydalanmaları için çalışıyoruz. Bu insanlar savaştan kaçtı, ülkemize sığındı; kucak açtık, açmaya da devam ediyoruz. Ancak bu durumun yasal bir çerçeve içinde çözülmesi lazım” dedi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:22 Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek

  Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek Konak Belediyesi, 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda dördüncüsünü gerçekleştireceği Patilerin Festivali’ni Basmane Başkanlık Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Can dostları odak alan en kapsamlı doğa ve yaşam festivali olan etkinliğe büyük önem verdiklerini söyleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm İzmirlileri 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’na davet ederek, “Bu yıl da dopdolu, çok renkli ve coşkulu bir festival İzmirlileri bekliyor” diye konuştu.

 • 09.09.2023 09 Eyl 12:07 İzmir'in Kurtuluş Günü Coşkuyla Kutlandı

  İzmir'in Kurtuluş Günü Coşkuyla Kutlandı İzmir'in kurtuluş günü, büyük bir coşkuyla kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü ve çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamalar, gün boyu sürecek gösteriler ve konuşmalarla devam edecek.

 • 09.09.2023 09 Eyl 10:58 İzmir'in Kurtuluşu Zafer Yürüyüşü ile Kutlandı

  İzmir'in Kurtuluşu Zafer Yürüyüşü ile Kutlandı İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü etkinlikleri, 'Zafer Yürüyüşü' ile başladı. İzmirlilerin katıldığı yürüyüşte 350 metrelik dev Türk bayrağı açıldı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 12:21 Başkan Soyer'den "Kemeraltı anayasası" önerisi

  Başkan Soyer'den 'Kemeraltı anayasası' önerisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 770 milyon liralık yatırımla Kemeraltı'nı ayağa kaldıracak yenileme çalışmaları için esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 16:55 İzmir'de Karısını Bıçaklayan Şahıs Yakalandı

  İzmir'de Karısını Bıçaklayan Şahıs Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde, kendisinden ayrılmak istediği ileri sürülen karısını 5 yerinden bıçaklayan şahıs, polis tarafından yakalandı. Zanlının çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi. Yaralanan kadının ise hayati tehlikesi bulunuyor ve hastanede tedavi altında.

 • 20.08.2023 20 Ağu 11:47 FETÖ'den firari rektör Hoşcoşkun'un ifadesi ortaya çıktı: 6 yıl annemin evinde saklandım

  FETÖ'den firari rektör Hoşcoşkun'un ifadesi ortaya çıktı: 6 yıl annemin evinde saklandım İzmir'de 2017'den beri hakkında FETÖ'den yakalama kararı bulunan ve tedavi için gittiği hastanede yakalanıp, tutuklanan eski Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un savcılık ifadesi ortaya çıktı. Hoşçoşkun, 6 yıl boyunca annesinin evinde saklandığını söyledi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 14:32 Konak Belediye Başkanı Batur, Gençlerin Sorularını Yanıtladı: "Biz Gençlere Güveniyoruz, Türkiye'mizi Hep Birlikte Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız"

  Konak Belediye Başkanı Batur, Gençlerin Sorularını Yanıtladı: 'Biz Gençlere Güveniyoruz, Türkiye'mizi Hep Birlikte Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız' Konak Belediyesi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Konak Gençlik Buluşması’nda soruları yanıtlayan Başkan Batur, “Türkiye bizim Türkiye’miz. Bu ülke bizim. Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadan umutsuzluğa yer vermeden, bu ülkede üretmeye, çalışmaya devam etmemiz lazım. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu ülkeye, bu Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam edeceğiz. Üreten, bir mesleki kariyer inşa eden gençlere bu ülkenin ihtiyacı var. Biz gençlere güveniyoruz. Umudunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Türkiye’mizi hep birlikte aydınlık yarınlara kavuşturacağız” dedi.

 • 01.08.2023 01 Ağu 10:27 DP İzmir İl Başkanlığı Aşure Günü'nde İzmirlilere aşure ikram etti

  DP İzmir İl Başkanlığı Aşure Günü'nde İzmirlilere aşure ikram etti Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı, Muharrem ayının 10'unda başlayan 'Aşure Günü' dolayısıyla İzmir'in farklı meydan, cadde ve sokaklarında aşure dağıttı. Başkan Ozan Demirbaş, gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle vatandaşların aşure yapamadığını belirtti. Etkinliğe katılan Demirbaş, vatandaşlarla yakından ilgilenerek görüş alışverişinde bulundu. Başkan Demirbaş, hükümete sert eleştirilerde bulunarak aşurenin bolluk ve bereketin simgesi olmaktan çıktığını ifade etti. Ayrıca, gıda enflasyonunun aşurenin tadını da kaçırdığını vurguladı. Başkan Demirbaş, Türkiye'nin krizden çıkabilme potansiyeline sahip olduğunu ve kadrolarının başarmaya hazır olduğunu belirtti.

 • 16.07.2023 16 Tem 04:12 İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı

  İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde polis tarafından Basmane semtine düzenlenen operasyonda 170 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, sağlık kontrolü ve işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • 16.07.2023 16 Tem 04:02 İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı

  İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde polis tarafından Basmane semtine düzenlenen operasyonda 170 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, sağlık kontrolü ve işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • 16.07.2023 16 Tem 01:27 İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı

  İzmir'de 170 Kaçak Göçmen Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde polis tarafından düzenlenen operasyonda 170 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler, sağlık kontrolü ve işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • 16.07.2023 16 Tem 00:27 İzmir'de 170 Kaçak Yabancı Uyruklu Yakalandı

  İzmir'de 170 Kaçak Yabancı Uyruklu Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde yapılan operasyonda, ülkeye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 170 yabancı uyruklu yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Basmane semtinde düzenledikleri baskınlarla yabancı uyrukluları yakaladı. Yakalanan düzensiz göçmenler, sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine teslim edildi.

 • 15.07.2023 15 Tem 23:14 İzmir'de düzensiz göçmenlere bir operasyon: 170 kişi yakalandı

  İzmir'de düzensiz göçmenlere bir operasyon: 170 kişi yakalandı İzmir polisi, Konak ilçesi Basmane semtinde düzensiz göçmenlere yönelik gerçekleştirdiği operasyonda, ülkede yasal kalış hakkı bulunmayan 170 düzensiz göçmeni yakaladı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

 • 08.07.2023 08 Tem 14:50 İzmir'de 200 Kaçak Göçmen Yakalandı

  İzmir'de 200 Kaçak Göçmen Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 200 kaçak göçmen yakalandı. Operasyon, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirildi. Yakalanan kaçak göçmenler, işlemlerin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 08.07.2023 08 Tem 12:35 İzmir'de düzensiz göçmen operasyonu: Yaklaşık 200 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'de düzensiz göçmen operasyonu: Yaklaşık 200 düzensiz göçmen yakalandı İzmir Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan operasyonla Basmane bölgesinde yaklaşık 200 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyon sonucunda illegal girişi tespit edilen göçmenler Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Emniyet kaynakları, operasyonların artarak devam edeceğini belirtti.

 • 08.07.2023 08 Tem 11:51 İzmir'de 200 Kaçak Yabancı Uyruklu Yakalandı

  İzmir'de 200 Kaçak Yabancı Uyruklu Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde yapılan operasyonda, ülkeye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 200 yabancı uyruklu yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Basmane semtindeki ev ve iş yerlerine düzenledikleri baskında 200 düzensiz göçmeni yakaladı. Yakalanan göçmenler, sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 05.07.2023 05 Tem 18:37 İzmir'de çalışma izni olmayan göçmenler yakalandı

  İzmir'de çalışma izni olmayan göçmenler yakalandı İzmir polisi, Konak ilçesi Basmane semtinde, ülkede yasal kalış hakkı bulunmayan ve çalışma izni olmayan 100'e yakın düzensiz göçmeni yakaladı. Göçmenler, işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

 • 05.07.2023 05 Tem 13:28 Konak Belediyesi'nin Butik Müzeleri Yaz Tatilinde Ziyaretçilerini Bekliyor

  Konak Belediyesi'nin Butik Müzeleri Yaz Tatilinde Ziyaretçilerini Bekliyor Konak Belediyesi'nin Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Kadın Müzesi, Necdet Alpar Mask Müzesi, Radyo ve Demokrasi Müzesi ile Karikatür Müzesi yaz tatilinde de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Müzeler, tarihi ve entelektüel içerikleri ve sergi/atölye çalışmalarıyla ilgi çekiyor. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi çocuklar arasında en popüler olanıdır ve 1800'lü yıllardan kalma oyuncaklar ile özel koleksiyonları sergilemektedir. Kadın Müzesi ve Radyo ve Demokrasi Müzesi Basmane semtinde yer alırken, Necdet Alpar Mask Müzesi ve İzmir Karikatür Müzesi Alsancak semtinde bulunmaktadır. Müzeler haftanın beş günü ziyaretçi kabul etmektedir.

 • 04.07.2023 04 Tem 22:31 İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi

  İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtindeki çok sayıda Arapça tabela, zabıta ekiplerinin operasyonuyla tek tek indirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki bazı iş yerlerinde asılı Arapça tabelaları kaldırmak için harekete geçti. Ekipler tarafından, Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan birçok iş yerindeki asılı Arapça tabelalar spiral yardımıyla kesilerek bulundukları yerden kaldırıldı. Ekiplerin son birkaç gün içerisinde, 100'e yakın Arapça tabelayı kaldırdığı öğrenildi.

 • 04.07.2023 04 Tem 19:55 İzmir Büyükşehir Belediyesi Arapça tabelaları kaldırdı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Arapça tabelaları kaldırdı İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Konak ilçesine bağlı Basmane semtindeki Arapça tabelaları kaldırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mevzuat gereği bu tabelalara izin vermemeleri gerektiğini belirterek, üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini söyledi. Zabıta ekipleri, Basmane'deki iş yerlerinin Arapça tabelalarını sökmeye başladı.

 • 04.07.2023 04 Tem 18:06 İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi

  İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtindeki çok sayıda Arapça tabela, zabıta ekiplerinin operasyonuyla tek tek indirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki bazı iş yerlerinde asılı Arapça tabelaları kaldırmak için harekete geçti. Ekipler tarafından, Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan birçok iş yerindeki asılı Arapça tabelalar spiral yardımıyla kesilerek bulundukları yerden kaldırıldı. Ekiplerin son birkaç gün içerisinde, 100'e yakın Arapça tabelayı kaldırdığı öğrenildi.

 • 29.06.2023 29 Haz 23:05 İzmir polisi düzensiz göçmenleri kıskaca aldı: 109 kişi yakalandı

  İzmir polisi düzensiz göçmenleri kıskaca aldı: 109 kişi yakalandı İzmir polisi, Konak ilçesi Basmane semtinde düzensiz göçmenlere yönelik gerçekleştirdiği operasyonda, ülkede yasal kalış hakkı bulunmayan 109 düzensiz göçmeni yakaladı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

 • 28.06.2023 28 Haz 05:55 İzmir'de karakol önünde silahlı kavga: 1 ağır yaralı

  İzmir'de karakol önünde silahlı kavga: 1 ağır yaralı İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen trafik kazasının ardından çıkan tartışma, gece saatlerinde silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada bir kişi ağır şekilde yaralandı ve kaçan şüphelileri yakalamak için polis geniş çaplı çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 28.06.2023 28 Haz 05:54 İzmir'de trafik tartışması silahlı kavgaya dönüştü

  İzmir'de trafik tartışması silahlı kavgaya dönüştü İzmir'in Konak ilçesinde trafikte başlayan tartışmanın ardından gece saatlerinde tarafların tekrar bir araya gelmesiyle silahlı kavga çıktı. Olayda tabancayla vurulan İ.R.K. ağır yaralandı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerince ilk kontrollerinde durumunun ağır olduğu belirlenen İ.R.K. ambulans ile İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polisin olayla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

 • 28.06.2023 28 Haz 05:49 İzmir'de trafik tartışması silahlı kavgaya dönüştü: 1 kişi ağır yaralandı

  İzmir'de trafik tartışması silahlı kavgaya dönüştü: 1 kişi ağır yaralandı İzmir'in Konak ilçesinde trafikte başlayan tartışmanın ardından gece saatlerinde tarafların tekrar bir araya gelmesiyle silahlı kavga çıktı. Olayda tabancayla vurulan İ.R.K. ağır yaralandı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerince ilk kontrollerinde durumunun ağır olduğu belirlenen İ.R.K. ambulans ile İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polisin olayla ilgili başlattığı inceleme sürüyor.

 • 28.06.2023 28 Haz 05:45 Konak'ta silahlı kavgada ağır yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı

  Konak'ta silahlı kavgada ağır yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı Konak ilçesinde meydana gelen silahlı kavgada hafif ticari araç içerisinde bulunan İ.R.K. (21) sırtından yaralandı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan İ.R.K'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Polis, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

 • 27.06.2023 27 Haz 16:29 İzmir'de 120 Kaçak Göçmen Yakalandı

  İzmir'de 120 Kaçak Göçmen Yakalandı İzmir'in Konak ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda 120 kaçak göçmen yakalandı. Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, oturma ve çalışma izinleri bulunmayan kaçak göçmenleri tespit etti. Yakalanan kaçak göçmenler, sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Advertisement