AK Parti, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı - Son Dakika
Politika

AK Parti, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı

AK Parti, Sivas\'ta belediye başkan adaylarını tanıttı

AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Sivas merkez ile ilçelerindeki belediye başkan adayları tanıtıldı. AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Sırakaya, AK Parti'nin bir duruşun ve dünyanın vicdanı olan bir siyasi hareketin adı olduğunu belirtti.

10.02.2024 20:08  Güncelleme: 20:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Sivas merkez ile ilçelerindeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde ülkede yapılan hizmetleri anlattı.

AK Parti'nin bir duruşun ve dünyanın vicdanı olan bir siyasi hareketin adı olduğunu belirten Sırakaya, "AK Parti ezelden ebede yürüyüşün bir ismidir. AK Parti mazlumun yanında, zalimin karşısında elif gibi dimdik durandır." dedi.

Sırakaya, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın yerel ve genel seçimleri her zaman kendi mecrasında takip ettiğini belirterek, "Yerel seçimleri vatandaşımıza dokunabilecek, onu izleyebilecek ilk göz olarak gördük. Vatandaşımızın sorununu yerinde tespit ederek hızlı bir şekilde ona çözüm üretmenin bir hizmet aracı olarak gördük." diye konuştu.

"Biz memleket sevdalısıyız"

Vatandaşa hizmetkar olma anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Sırakaya, şunları kaydetti:

"Biz memleket, vatan, bayrak ve ezan sevdalısıyız. Cumhur İttifakı'nı diğer ittifaklardan ayıran en büyük özellik Türkiye sevdasıdır. Milletini batılı ülkelere şikayet etmekten çekinmeyen, yanlış yerlere selam vermenin kendilerine göre kıymet olduğunu düşünenler ve geçmişi yenilgilerle dolu olan bir anlayışın mücadelesini gördük. Bir kez daha bu millet Anadolu irfanıyla 'Recep Tayyip Erdoğan' dedi. Bu muhalefet anlayışı bugün gelmiş yerel seçimlerde oy istiyor. 'Kazanıyoruz, öndeyiz' diye yalan konuşan insanlara benim milletim neden oy versin. Kendisine verilen 5 yıllık görev süresi içerisinde şehrinin halimi olmak varken başka makamların peşinde koşan insanlara benim milletim neden oy versin. Kendi şehri sıkıntılar içerisindeyken, kendisine tatil yapmayı yakıştıranlara, balık müdavimlerine, yapraklardan alkış bekleyenlere bu millet oy vermeyecektir."

Sırakaya, AK Parti belediyelerinin şehircilik anlayışında şöhretin peşinde değil, şehrinin peşinde koşmanın var olduğunu dile getirerek, partililerden seçimlerde az uyuyup çok çalışmalarını istedi.

Sivas'ta Hilmi Bilgin, ilçelerden Akıncılar'da Hasan Şen, Altınyayla'da Sinan Akbulut, Divriği'de Özcan Çetin, Doğanşar'da Hasan Hüseyin Karataş, Gemerek'te Remzi Kılıçdağ, Gölova'da Tevfik Ayan, Gürün'de Turgay Aslantaş, Hafik'te Habip Görler, İmranlı'da Ali Ürek, Kangal'da Mehmet Öztürk, Koyulhisar'da Aşkın Fırat, Suşehri'nde Fazlı Yüksel, Yıldızeli'nde Mehmet Sabit Karakaş ve Zara'da Kenan Oğuzhan aday gösterildi.

Programa AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Toy, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve partililer katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti, Sivas'ta belediye başkan adaylarını tanıttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa Büyükşehir Meclisi'nde su indirimi ve Türkçe tabela kararı
  22:05 Bursa Büyükşehir Meclisi'nde su indirimi ve Türkçe tabela kararı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2024-2029 dönemi 1. Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Oktay Yılmaz ve Alper Taban Başkanvekili seçilirken, suya yüzde 25 indirim kararı alındı. Ayrıca, yabancı dilde olan tabelaların Türkçe olarak değiştirilmesi kararı kabul edildi.

 • Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni dönemde de Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti
  21:43 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni dönemde de Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti

  Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, yeni döneminin ilk belediye meclis toplantısında da Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti. Özcan, belediye başkanı seçildiği 2019 yılında da aynı şekilde yemin etmişti.

 • Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı
  21:40 Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Hemşehrileriyle Bayramlaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden başkan seçildikten sonra Beypazarı'nı ziyaret ederek hemşehrileriyle bayramlaştı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden suya yüzde 25 indirim kararı
  21:40 Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden suya yüzde 25 indirim kararı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2024-2029 dönemi 1. Meclis Toplantısı'nda alınan kararla, Bursa'da suya yüzde 25 indirim yapılacağı açıklandı. Toplantıda ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekilleri ve ihtisas komisyonu üyeleri belirlendi. Başkan Mustafa Bozbey, belediye başkanlarının kendisi için eşit olduğunu belirterek, Bursa halkına en iyi hizmeti vereceklerini söyledi.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 Hizmet Dönemi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  21:37 Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 Hizmet Dönemi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, 2024-2029 hizmet döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Ferdi Zeyrek, toplantıda Manisalıların merakla beklediği konulara değinerek, MASKİ Genel Kurulu'nu 18 Nisan'da olağanüstü toplantıya çağıracağını belirtti.

 • İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik
  21:34 İsrail Savunma Bakanı: Savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İran'ın beklenen misilleme saldırısına alınan tedbirlere yönelik yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirterek, 'Son günlerde savunma ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. İsrail, İran'ın beklenen misilleme saldırısına hazırlanmaya devam ediyor. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant saldırıya karşı alınan tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, ABD ve batılı ülkelerin İsrail'e savunma ve karşılık verme konusunda 'yeni kabiliyetler' sağladığını belirtti. Gallant, 'İran ve işbirlikçilerinin İsrail'e karşı planladıkları saldırıyı yakından takip ediyoruz. Son günlerde hava savunma sistemimizi ve saldırı sistemimizi güçlendirdik' dedi. Gallant, 'İran bir terör devletidir. Dünya şimdi buna her zamankinden daha fazla maruz kalmaktadır. Vatandaşlarımızı bu terörizme karşı korumaya kararlıyız ve buna yanıt vermenin bir yolunu bulacağız' şeklinde konuştu. Gallant, sivillerin İsrail Savunma Kuvvetleri'nin talimatlarına uyması ve İç Cephe Komutanlığı'nın direktifleri doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. - TEL AVİV

 • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Akın: 'Kaybedecek bir dakikamız bile yok'
  21:05 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Akın: 'Kaybedecek bir dakikamız bile yok'

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Ayvalık'ta yapılacak çalışmalara bir an önce başlamak için start verdiğini belirtti. Alt yapı sorunlarının çözümü için düğmeye basacaklarını vurguladı.


Advertisement