Aydın MHP'de Toplu İstifa - Son Dakika
Politika

Aydın MHP'de Toplu İstifa

Aydın MHP\'de Toplu İstifa

Aydın’da Meral Akşener’e destek vermek amacıyla MHP’den istifa edenlerle birlikte çeşitli parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi yaklaşık 500 kişi bir araya gelip basın açıklaması yaptı.

05.10.2017 17:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın'da Meral Akşener'e destek vermek amacıyla MHP'den istifa edenlerle birlikte çeşitli parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi yaklaşık 500 kişi bir araya gelip basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Fatma Alkan, "Bu şartlar altında üyesi bulunduğumuz siyasi partilerde siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyoruz" dedi.

Aydın- Muğla yolu üzerinde bulunan bir restoranda eski MHP Milletvekili Recep Taner, eski il başkanı Hasan Muti, Fevzi Köse, parti yöneticilerinden Ahmet Ertürk, Fatma Alkan, İsmail Türakl gibi isimlerin yer aldığı kalabalık bir grup basın açıklaması yapıp çoğunluğu MHP'li ANAVATAN, DP ve DSP'de kaydı olduğunu belirten vatandaşlar partilerinden istifa ettiklerine dair dilekçe yazdılar.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Fatma Alkan, "Şimdiye kadar çeşitli partilerin çeşitli kademelerinde görev almış üyeleriz. Son yıllarda ülkemizin ekonomik, siyasal, sosyal, içi ve dış sorunlarla karşı karşıya olduğu hepimizin malumudur. Bu sorunları çözecek olan makam siyaset makamı olmasına rağmen siyaset mekanizmasının da tıkandığı, siyasilerin ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek yerine yapay gündemlerle dikkatleri başka yönlere çektikleri ortadadır. Bu şartlar altında üyesi bulunduğumuz siyasi partilerde siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyoruz" diyerek Meral Akşener'in yanında yer alacaklarını söyledi. - AYDIN

Kaynak: İHA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement