CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'yı eleştirdi - Son Dakika
Politika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'yı eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın su kıtlığına ilişkin sözlerini eleştirerek, orman yangınları ve rant konularına dikkat çekti.

19.11.2023 19:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Gölge Kabine Tarım ve Köyişleri Bakanı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya, " Kırklareli'nde Saray ilçesinde, LİMAK şirketinin yan koluna 78,5 hektar 110 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın taş ocağı işletilmesi için aynı şirkete verilmesi görüşülüyor. Şimdi siz bu ormanlarımızı yok ederek dere yataklarımızı imara açarak rant elde ettirirken, geleceğimizi böyle mi koruyacaksınız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Gölge Kabine Tarım ve Köyişleri Bakanı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen Su Verimliliği Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı'nda su kıtlığına ilişkin sözlerini eleştirdi.

Adem, bugün Niğde İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sayın İbrahim Yumaklı diyor ki, '6 yıl sonra nüfusumuzun yarısı ve sulu tarım arazilerimizin yüzde 80'i su kıtlığı çekecek. Bugün bizlere emanet olan yeşili ve maviyi çocuklarımıza ulaştırmak zorundayız' diyor. İklim değişikliği koşullarına, orman yangınlarına sel ve su taşkınlarına bağlıyor. Sayın Bakan bunları bağlıyorsunuz da geçen yıl Muğla, Antalya, Mersin binlerce dönüm arazimiz yandı. Ormanlarımız yanarken yangın söndürme uçaklarınız havalanmadı, müdahale geç oldu. Ayrıyetten bu yaz Akbelen'de LİMAK şirketine 220 bin dönüm arazi peşkeş çekildi.

Şimdi Kırklareli'nde Saray ilçesinde, yine LİMAK şirketinin bir yan koluna 78,5 hektar 110 futbol sahası büyüklüğünde bir alanın yine taş ocağı işletilmesi için aynı şirkete verilmesi görüşülüyor. Şimdi siz bu ormanlarımızı yok ederek dere yataklarımızı imara açarak rant elde ettirirken, geleceğimizi böyle mi koruyacaksınız."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı\'yı eleştirdi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'yı eleştirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.


Advertisement