CHP'i Sarıbal: "Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı" - Son Dakika

CHP'i Sarıbal: "Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı"

30.06.2022 12:19
CHP'i Sarıbal: "Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı"

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, " Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı." dedi.

Sarıbal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Sivas, Maraş ve Çorum olaylarında büyük mağduriyetler ve hukuksuzluklar yaşandığını, bu olayların planlı şekilde organize edildiğini söyledi.

Siyasetin, bürokrasinin yurttaşlarını koruyamadığını öne süren Sarıbal, bu olaylarda, siyasetin içindeki bazı çevreler ile istihbarat örgütlerinin rolü olduğunu iddia etti.

Sarıbal, şunları kaydetti:

"Çorum ve Maraş'ta katliam yaşandı, bu katliamlara göz yumuldu. Her yaşanan katliamın sonucunda cezasızlığın uygulanması, yeni katliamlara kapı açmaktır. Katliamların arttığı her yerde adalet küçüktür. Adaletin küçülmesi demek, 'suçluların gücü var' demektir. Adalet, halk için mağdurlar için vardır. Adaleti küçültürseniz orada insanlıktan, insan haklarından, demokrasiden bahsedemezsiniz. Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı. Adalet hiç olmadı."

YORUMLAR
500
CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca: Bu Topraklar Moğol İstilasında Böyle Zulüm Görmedi, Böyle Talan Görmedi CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca: Bu Topraklar Moğol İstilasında Böyle Zulüm Görmedi, Böyle Talan Görmedi Bursalı Üretici: 'Benden 10 Liraya Aldıkları Ürünü Markette 18 Liraya Satıyor. Devlet Bana Sahip Çıksın' Bursalı Üretici: 'Benden 10 Liraya Aldıkları Ürünü Markette 18 Liraya Satıyor. Devlet Bana Sahip Çıksın'
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'i Sarıbal: 'Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarını yapanlardan hesap sorulmadı' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement