CHP'Lİ PURÇU ROMAN MAHALLELERİNDE 100 GENÇTEN 90'I MADDE BAĞIMLISI - Son Dakika

CHP'Lİ PURÇU ROMAN MAHALLELERİNDE 100 GENÇTEN 90'I MADDE BAĞIMLISI

25.11.2022 17:36

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların yaşadığı sorunlara ilişkin açıklama yaparak, Roman mahallelerinde her 100 gencin 90'ının madde bağımlısı olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların yaşadığı sorunlara ilişkin açıklama yaparak, Roman mahallelerinde her 100 gencin 90'ının madde bağımlısı olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Purçu, Tepecik semtinde Roman vatandaşların son dönemde sıkıntılarının arttığını belirterek, basın açıklaması düzenledi. Bölgenin 20 bini bulan nüfusla Roman mahallesi bulunduğunu belirten ve elindeki kağıtları gösterip, belgelerin mahallede yaşayanlara ait icra dosyası olduğunu söyleyen Purçu, "Muhtarlıklarımız icra dosyasıyla dolu. Bu dosyalar, yoksulluğumuzun, fakirliğimizin, çaresizliğimizin kanıtı. Gençlerimiz uyuşturucuya bulaşmış. Roman mahalleleri açlıktan, işsizlikten, uyuşturucu bağımlılığından kırılıyor" dedi.Roman mahallelerinde sokaktaki 100 gencin 90'ının madde bağımlısı olduğunu söyleyen Purçu, "Ailelerin satacak bir şeyi kalmadı, çocuklar uyuşturucu almak için annesini- babasını dövüyor. Çocuklar, tedavi olmak istiyor; anne ve babalar çaresiz ama bir kişi buraya gelmiyor. Biz iktidara geldiğimizde, her gün nasıl bu mahalleye geliyorsak yine geleceğiz. Gençleri tedavi ettireceğiz, uyuşturucuyu bitireceğiz. Gençlerimiz arka sokaklarda 'zombi' gibi gezerken, kimse de 'Bu gençleri tedavi ettirelim' demiyor" diye konuştu. Öte yandan açıklama yaparken Özcan Purçu'nun sözünü kesen kişi, "3 şehit verdik, başsağlığı bile dilemediniz" derken, Purçu ise "Gel ben sana kanıtlayayım. Diledik mi? Dilemedik mi?" dedi. Başka biri ise işsizlikten dert yanıp, yetkililerden iş talebi olduğunu dile getirdi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Yüksel Mansur Kılınç'ın Karabük'te Dinlediği İşsiz Vatandaş: 'Milletvekillerine Yakınlığınız Varsa, Aracı Koyabilirseniz; Onlar Alınıyor İşe. Normal... Yüksel Mansur Kılınç'ın Karabük'te Dinlediği İşsiz Vatandaş: 'Milletvekillerine Yakınlığınız Varsa, Aracı Koyabilirseniz; Onlar Alınıyor İşe. Normal... CHP Genel Başkan Yardımcıları, Başkan Günel ile görüştü CHP Genel Başkan Yardımcıları, Başkan Günel ile görüştü CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu

Son Dakika Politika CHP'Lİ PURÇU ROMAN MAHALLELERİNDE 100 GENÇTEN 90'I MADDE BAĞIMLISI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement