CHP lideri Özel'den Şevki Yılmaz'a zehir zemberek sözler - Son Dakika
Politika

CHP lideri Özel'den Şevki Yılmaz'a zehir zemberek sözler

Parti grubunda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Özgür Özel, Atatürk hakkındaki skandal sözleri infiale yol açan Şevki Yılmaz için "Bir tane foseptik kamyonu bulacaksınız, onunla layık olduğu yere koyacaksınız" dedi.

20.02.2024 15:49  Güncelleme: 16:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine Erzincan'daki maden faciası ile başlayan Özel,Atatürk hakkındaki skandal sözleri infiale yol açan Şevki Yılmaz'a ağır sözlerle yüklendi.

"ONUNLA NORMAL MÜCADELE EDEMEZSİNİZ"

Şevki Yılmaz'ın seviyesine inmekten utandığını ifade eden Özel, "Onunla normal mücadele edemezsiniz. Bir tane foseptik kamyonu bulacaksınız, onunla layık olduğu yere koyacaksınız" dedi.

"MİLLETİN ÖNÜNDE ONA BİR HATIRLATMA YAPALIM"

Açıklamasının devamında sözlerini daha da sertleştiren Özel, "Bu Şevket Yılmaz sordu diye değil ama milletin önünde bir hatırlatma yapalım. Birileri çok sevdiği bir soydan geliyor olabilir. Biz 'Geldikleri gibi gidecekler' diyenlerin soyundan geliyoruz. Şevki Yılmaz, Yıldız Sarayı'nın arka bahçesinden İngiliz zırhlısıyla kaçanların soyundan geliyor, biz onları denize dökenlerin... Bu ülkede Şevki Yılmazlar bir avuçtur biz bütün Türkiyeyiz" ifadelerine yer verdi.

Özel'in açıklamalarından satırbaşları;

İLİÇ MADEN FACİASI

"İliç meselesi aslında normal şartlarda, herhangi bir demokraside turnusol kağıdı gibidir. Ve bu yaşandığında iktidarın öyle özeleştiri yapması, yapmıyorlar ama, özeleştiri yapması da onları kurtaramaz. Dilemiyorlar ama özür de onları kurtaramaz. Değil bir bakan, başka bir ülkede olsa başbakan, cumhurbaşkanı istifa etse ancak yeridir. Yıllarca hain dedikleri o çevre mühendisleri odaları, çevreciler, CHP'liler hep tehlikeye dikkat çekti. Siyanür sızıntısı oldu, madeni göstermelik durdurdular. 16 milyon 440 bin TL ceza kestiler. Bu ceza kesildi, aylar sonra Meclis'te vergi affı getirdiler bu şirket de yararlandı. Affedilen vergi 222 milyon lira. Erdoğan, onun haberi olmadan 2 milyon lira Türkiye'de el değiştiremez. Küçük bir izni sonra büyütüyorlar, 4-5 kat. Raporun altında bir imza var: Bakan Murat Kurum. Sorumluluğu hiç üstüne almıyor.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'YE YANIT

Bahçeli diyor ki 'Kurum görevini yapmıştır, sorumluluk imza atanlardadır.' Bakın ne diyor. 'Bakan adına...' İmzayı bakan adına genel müdür atıyor. Bahçeli, Kurum'un sorumlu olmadığını söylüyor. Oysa, belge tek sorumlunun Kurum olduğunu söylüyor. Ben bunu sizin vicdanınıza havale ediyorum. Madende devletin hakkı yüzde ikiye düştü. Altın fiyatı düşerse devletin payı da düşüyor.

AKŞENER'E İKİ KELİMELİK YANIT

Açıklamalarını dikkatle takip ettim. Ona karşı vereceğim cevap çok sert ve iki kelime. Canı sağ olsun.

ERDOĞAN'IN MUHALİF SEÇMENE ÇAĞRISI

Erdoğan, muhalefete ayna tutuyor, CHP seçmenine sesleniyormuş... 'Gelin AKP'de birleşin' diyor. Biz, geçen seneye kadar terörist değil miydik? Hain değil miydik? Erkeklerimiz çürük, kadınlarımız sürtük değil miydi? Bu ne yüzsüzlük be kardeşim. Sen değil miydin 'Bakın Hatay mahzun kalmadı mı?' diyen. Karşında enayi var mı?

HATAY'DAKİ ADAY BELİRLEME SÜRECİ

-(Protestolar) Biz oradaki mesajı aldık. Sayın Savaş dedi ki 'Ben reklam filiminde oynamayayım.' Anlayışla karşıladık. Lansman toplantısında da olmadı. Ertesi gün genel merkezde toplandık. Önümüze bütük anketleri, ilçe adayları, ilçe başkanlarımız 40 kişi oturduk. Bütün anketler, ihtimaller değerlendirildi. Örgütümüzün talepleri doğrultusunda dün gece saat 03:00'e gelirken CHP olarak bütün özeleştiriyi yaparak, Hatay'da yola Lütfü Savaş ile yola devam etmeye karar verdik. Hatay AKP'nin eline geçerse ne olacağı belli.

CHP'LİLERE İÇ ÇEKİŞME UYARISI

Bugün seçim takviminde önemli bir gün. Aday listeleri veriliyor. Konuşamayan bir parti var. Korkunun egemen olduğu, bir kelime eleştirinin yapılamadığı bir yeri kimse örnek almasın, kutsamasın. Saat 17.00'ye kadar tartıştık, konuştuk. Hakkı yenmiş olanlar olabilir. Helallik istedik. 17.01'den itibaren tartışmanın değil hep birlikte çalışmanın, Erdoğan'ı yenmenin vaktidir."

CHP lideri Özel\'den Şevki Yılmaz\'a zehir zemberek sözler

Son Dakika Politika CHP lideri Özel'den Şevki Yılmaz'a zehir zemberek sözler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (27)

 • Mehmet Aytekin: Şevki hocam değerli birisidir cumhuriyet tarihini bilmeyen anlayamaz onu konuşacak tabiki yıllarca susturuldular tıpkı hasan mezarcı gibi ama artık kamalizm bitiyor toplum özüne dönüyor 298 236 Yanıtla Abdullah Alper: Mehmet Aytekin ve beğenicileri sen o söylediklerini düşündüklerini ancak rüyanda görürsün. Bu milletin Atatürk sevgisini kimse kalbinden söküp alamaz. TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR. Bunu iyi idrak edin! 65 39 İsmail Bayram: o kadar çok değerli ki, merkez bankasındaki tüm altınları harcayın bu seçimi alın, diyecek kadar değerli. Babasından miras kalmış meğer altınlar. 73 21
 • Hüseyin Yavuz: Ben Osmanlı soyundan geliyorum.NOKTA. 304 191 Yanıtla İsmail Bayram: Yalan söyleme, Osmanlı soyundan gelenlerin soyadı Osmanoğlu, önce bi nerden geldiğini öğren. 108 32 Teoman Ökmen: Kaçıncı soyundan acaba? Bi de neredeki soyundan ? Osmanlıda kimin soyundan? bunlar önemli. Hani benim için değilde senin için. Sorulursa hazır ol diye sordum. :))))) 71 32 Beşiktaş 1903: Hüseyin kimin torunu sun aç 16 11
 • soner yavuz: kimse merak etmesin kardeşim hiç bir güç hiç bir kuvvet hiç bir yobaz bu ülkeden bu gönüllerden mustafa kemal atatürkü silemez çatlasanızda patlasanızda türkiye cumhuriyeti kurucusu büyük önderimiz mustafa kemal atatürk tür gerisi teferruattır bilmem anlatabildimmi anlayan akıllılar anladıda anlamayan anlayamayan 4-5 defa okusun türkiye cumhuriyeti demek mustafa kemal atatürk demek allah nurlar içerisinde uyutsun rahmetli mustafa kemal atatürkü 202 248 Yanıtla Mehmet Aytekin: Siliniyor… 21 49 TURGAY KAYA: Çüşş... 9 12
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:19 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.

 • Gürcistan'da 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısı protestoları devam ediyor: 14 gözaltı
  00:03 Gürcistan'da 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısı protestoları devam ediyor: 14 gözaltı

  Gürcistan'da ifade özgürlüğünü kısıtlayacağı ve sivil toplum kuruluşlarını bastıracağı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl büyük tepki çeken 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısına yönelik protestolar devam ediyor. Parlamento önünde düzenlenen gösteride 14 kişi gözaltına alındı.

 • İsrail, İran'a sınırlı bir saldırı planladığını duyurdu
  23:59 İsrail, İran'a sınırlı bir saldırı planladığını duyurdu

  İsrail devlet televizyonu, İran'a karşı bölgeyi savaşa sürüklemeyecek ve cevap veremeyeceği sınırlı bir saldırı planlandığını duyurdu. İsrail'in nisan ayı başında Şam'daki İran Konsolosluğu'na düzenlediği saldırının ardından İran, İsrail'e saldırı başlatmıştı.

 • Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden Asayiş Denetimi
  23:50 Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden Asayiş Denetimi

  Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçenin farklı noktalarında asayiş denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde vatandaşlara üst araması ve Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Araçlar da detaylı arandı. Çeliktepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen geniş çaplı asayiş uygulaması devam edecek.

 • Maltepe'de Polis Denetiminde Skunk Maddesi Ele Geçirildi
  23:47 Maltepe'de Polis Denetiminde Skunk Maddesi Ele Geçirildi

  İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Maltepe'de yapılan denetimlerde, şüpheli araçlar durdurularak arama yapıldı. Denetimler sonucunda 17,329 TL para cezası kesilirken, 1,2 gram skunk maddesi ele geçirildi.

 • Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasası Protestoları Devam Ediyor
  23:44 Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasası Protestoları Devam Ediyor

  Gürcistan'da geçtiğimiz yıl gösterilere yol açan 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısına yönelik protestolar devam ederken, parlamento önünde akşam saatlerinde düzenlenen gösteride 14 kişi gözaltına alındı. İfade özgürlüğünü kısıtlayacağı ve sivil toplum kuruluşlarını bastıracağı gerekçesiyle tepki çeken yasa tasarısına karşı binlerce kişi protesto gösterisi düzenledi. Gösteri sırasında polis ile protestocular arasında arbede yaşandı ve 14 gösterici gözaltına alındı.

 • Selçuk Bayraktar'tan Hakkari fotosuna gelen provokatif yoruma alkış alan yanıt
  23:25 Selçuk Bayraktar'tan Hakkari fotosuna gelen provokatif yoruma alkış alan yanıt

  Ramazan Bayramı dolayısıyla sınır birliklerini ziyaret eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Hakkari Çukurca'dan bir fotoğraf paylaştı. Bayraktar'ın pozuna, terör örgütü yandaşı yabancı bir gazeteci "Defol Kürdistan'dan" yorumu yaptı. Bayraktar ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hem Türkçe hem de Kürtçe olarak "Burası Türkiye; Türklerle Kürtlerin yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı yer" şeklinde yanıt verdi.


Advertisement