Canlı yayında yapılan göndermeyle Ali İhsan Yavuz'un yüz ifadesi değişti - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Canlı yayında yapılan göndermeyle Ali İhsan Yavuz'un yüz ifadesi değişti

27.03.2023 13:39

CNN Türk canlı yayınında seçim gündemiyle ilgili değerlendirmelerde yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'a, tekrarlanan İBB seçimleriyle ilgili sarf ettiği "Hiçbir şey olmamışsa bir şey olmuştur" sözü hatırlatıldı. O esnada Yavuz'un kısa süreli bir şaşkınlık yaşaması dikkat çekti

Türkiye adım adım 14 Mayıs'ta seçime gidiyor. Hem iktidarın hem muhalefetin seçim hazırlıkları yoğunlaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

"KİMLİKLERİYLE GELİP OY KULLANMAK ZORUNDA"

Seçim sürecine ilişkin konuşan Yavuz, "Seçmen listeleri askıda şu anda. 2 Nisan'a kadar da devam edecek. O bölgeden çok fazla insan var başka ile giden. Fiilen adres kaydını alamazsa, oraya gidip oy kullanamayacak. O bölgeden hangi sebeple olursa olsun giden kim varsa 2 Nisan'a kadar nerede bulunacaksa adresini oraya alsın. Oradaki milletvekili sayısı azalmayacak. 1 hafta kala yaklaşık 50 bin kişi fiilini kaydını oraya aldı. Bunlar seçmen değil, nüfus. 280 bin seçmen fiilen kaydını şimdiden aldırdı. Kimliklendirme devam ediyor. Bu sayıların içinde yabancılar da var ayrıca. Bu sayı son derece az. O gün geldiğinde hala kalmışsa zaten gelenler kimlikleriyle gelip oy kullanmak zorunda." dedi.

MEŞHUR SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Bu sözlerin ardından sunucu Canova, Yavuz'un İBB seçimleriyle ilgili sarf ettiği "Hiçbir şey olmamışsa bir şey olmuştur" sözünü hatırlattı. Sunucu "O zaman bu kez hiçbir şey olmasa bile kesin bir şeyler olmuştur demeyeceğiniz bir seçim mi göreceğiz" diyerek tebessüm etti. Yavuz ise açıklamasına kaldığı yerden devam etti.

NE OLMUŞTU?

Yavuz, 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanması sonrasında yaptığı açıklamada, oylama sonuçlarına ilişkin "Hiçbir şey olmamışsa da kesinlikle bir şeyler olmuştur" sözlerini kullanmıştı. Bu ifadeler sosyal medyada kısa sürede gündem olmuştu.

YORUMLAR (7)
  • alos : Bu hüdaparla ilgili de hiç bir şey olmasa da birşeyler oldu gibi geldi bana. Cevap Yaz 146 169 Yayından Kaldır
  • Halis Ardıç: Erdoğan metin her seçim öncesi TRT ye bak ;) 2 2 Yayından Kaldır
  • Erdogan Metin: En azından çıkıp Öcalan özgürlüğe kavucacak az kaldı demiyor yada biz sırtımızı pekekeye peyedeye yepegeye yasliyoruz demiyor dimi!!! 126 96 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Canlı yayında yapılan göndermeyle Ali İhsan Yavuz'un yüz ifadesi değişti - Son Dakika


Advertisement